فیلم Morbius

ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ Morbius the Living Vampire مرد عنکبوتی قرار است واقعا ساخته شود!

طبق تازه ترین گزارش های منتشر شده، سونی پیکچرز کار بر روی ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ Morbius the Living Vampire را آغاز کرده و اگر تولید آن قطعی شود قرار است جزئی از دنیای Spider-Man خودش باشد. کمپانی سونی طی دو دهه گذشته دو مرتبه تلاش کرد فرانچایزی برای فیلم های انفرادی مرد عنکبوتی بسازد – نخست ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ Spider-Man ﺳﻢ ﺭﯾﻤﯽ و ﺗﻮﺑﯽ ﻣﮕﻮﺍﯾﺮ، سپس Amazing Spider-Man ﻣﺎﺭﮎ ﻭﺏ و ﺍﻧﺪﺭﻭ ﮔﺎﺭﻓﯿﻠﺪ. البته زمانی که The Amazing Spider-Man 2 (ﻣﺮﺩ ﻋﻨﮑﺒﻮﺗﯽ ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰ) به موفقیت مورد انتظار نرسید، سونی دست از تلاش انفرادی برداشت و با مارول استودیوز قراردادی بست تا پیتر پارکر را به دنیای سینمایی مارول بیاورد. تام هالند بعنوان اسپیدی جدید سونی انتخاب شد و بواسطه فیلم پرفروش Captain America: Civil War (کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی) پا به دنیای سینمایی مارول گذاشت و عملکرد موفق او باعث شد که فیلم Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) ساخته و در تابستان سال جاری اکران شود.

در حالـی که پیتر پارکر اکنون بین سونی و مارول به اشتراک گذاشته شده، سونی هنوز حقوق شخصیت های کمیک بوکی مرتبط با اسپایدرمن را در اختیار خودش دارد. به خاطر داشتن همین حق استفاده، سونی اکنون در تلاش است دنیای ﺍﺳﭙﯿﻦﺁفی مرد عنکبوتی خودش را بسازد و اولین قدم آن فیلم سینمایی Venom (ونوم) ﺭﻭﺑﻦ ﻓﻠﯿﺸﺮ با نقش آفرینی تام هاردی است، بعد از افتتاح این دنیای سینمایی شاهد تولید فیلم Silver and Black (نقره ای و سیاه) به کارگردانی ﺟﯿﻨﺎ ﭘﺮﯾﻨﺲ-ﺑﺎﯾﺪﻭﻭﺩ خواهیم بود که هنوز نام بازیگران آن اعلام نشده و فقط می دانیم که قرار است بر روی گربه سیاه و سمور نقره ای تمرکز داشته باشد. حال یک ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ Spider-Man دیگر هم در حـال پیوستن به این فرانچایز سینمایی است.

طبق تازه ترین گزارش منتشر شده از سوی هالیوود ریپورتر، نویسندگان Power Rangers ﺑﺮﮎ ﺷﺎﺭﭘﻠﺲ و ﻣﺖ ﺳﺎﺯﺍﻣﺎ یک ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪ برای فیلم سینمایی Morbius the Living Vampire (موربیوس ﺧﻮﻥﺁﺷﺎﻡ زنده) که به صورت مخفیانه توسط سونی در حال توسعه بوده است نوشته اند، این سناریو بر اساس کتاب هایی مصور به همین نام نوشته شده است. تا این لحظه نام هیچ بازیگر یا کارگردانی برای این پروژه سینمایی اعلام نشده، اما تا جایی که ما خبر داریم هیج ارتباطی با مرد عنکبوتیِ تام هالند و دنیای سینمایی مارول (MCU) ندارد.

شخصیت موربیوس توسط نویسنده ﺭﻭﯼ ﺗﻮﻣﺎﺱ و هنرمند ﮔﯿﻞ ﮐﯿﻦ خلق و نخستین بار سال ۱۹۷۱ در شماره ۱۰۱ مجله Amazing Spider-Man معرفی شد – اولین نسخه ای که توسط خالق شخصیت پیتر پارکر، آقای استن لی نوشته نشد. طبق همین کتاب های مصور، مایکل موربیوس یک برنده نوبن شیمی بوده است که هنگام آزمایشی که طی آن سعی داشت تا یک بیماری خونی را با تکانه درمانی و خفاشهای خونآشام درمان کند بصورت تصادفی خودش را تبدیل به یک شبه-ﺧﻮﻥﺁﺷﺎﻡ می کند. این ضد-قهرمان ویژگی هایی شبیه به ﺧﻮﻥﺁﺷﺎﻡها دارد، به عنوان مثال حساسیت شدید به نور یـا نیاز به خوردن خون برای زنده ماندن. البته در مورد نسخه سینمایی این شخصیت سخنی به میان نیامده و هنـوز اطلاعاتی از ویژگی های آن نداریم.

 Morbius the Living Vampire

باید بدانید کـه ﺑﺮﮎ ﺷﺎﺭﭘﻠﺲ و ﻣﺖ ﺳﺎﺯﺍﻣﺎ پیش از این هم تجربه ای نه چندان موفق در دنیای ﺧﻮﻥﺁﺷﺎﻡهـا داشته اند؛ آنها نویسندگان فیلم سینمایی Dracula Untold (ﻧﺎﮔﻔﺘﻪﻫﺎﯼ ﺩﺭﺍﮐﻮﻻ) بودند که در واقع یک شروع به کار برای دنیای سینمایی در حال فروپاشی Dark Universe کمپانی یونیورسال بود. البته این فیلم موفق عمل نکرد و به عنوان بخشی از این دنیای سینمایی هیولایی شناخته نشد. از دیگر آثار آنها هم می توانیم به Gods of Egypt (خدایان مصر) و نیز The Last Witch Hunter (ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺷﮑﺎﺭﭼﯽ ﺟﺎﺩﻭﮔﺮ) در کنار ریبوت Lost in Space (ﮔﻤﺸﺪﻩ ﺩﺭ ﻓﻀﺎ) نتفلیکس اشاره کنیم.

تا این لحظه هیچ اطلاعی از داستان فیلم Morbius the Living Vampire نداریم و نمی دانیم که در آن قرار است به روایت خاستگاه این شخصیت پرداخته شود یا اینکه یک داستان دیگر را روایت خواهد کـرد، تاریخ شروع تولید و اکران هنوز فاش نشده، و فقط می دانیم که عده ای به فکر ساخت آن هستند. فیلم Venom اولین قدم سونی برای خلق دنیای سینمایی شخصی خودش اکتبر ۲۰۱۸ پا به گیشه می گذارد، سپس نوبت به Silver and Black که قرار است از فوریه ۲۰۱۹ اکران شود می رسد، پس تا قبل از ۲۰۱۹ خبری از فیلم Morbius نخواهد بود.

منتظر انتشار اطلاعات بیشتر طی ماه های آینده باشید؛ البته در صورتی که تصمیم سونی برای ساخت آن قطعی شود.

No votes yet.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.