قتل در قطار ﺳﺮﯾﻊﺍﻟﺴﯿﺮ ﺷﺮﻕ

این هفته در گیشه: از ﻗﻄﺎﺭ ﺳﺮﯾﻊﺍﻟﺴﯿﺮ ﺷﺮﻕ تا ﺧﻮﻧﻪی بابا!

جمعه هفته گذشته، ۱۲ آبان، گیشه های آمریکای شمالی میزبان چند فیلم جدید و تماشایی بودند که Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) در صدر آنها قرار دارد؛ سومین فیلم کمپانی مارول استودیوز در سال ۲۰۱۷ که با افتتاحیه ۱۲۲ میلیون دلاری خودش گیشه ها را داغ کرد و طرفداران را به سالن های سینما کشاند. فیلم کمدی A Bad Moms Christmas (کریسمس مادران بد) هم جمعه گذشته روی پرده نقره ای رفت و با استقبال خوبی مواجه شد. این دو تنها عناوین بزرگ هفته قبل بودند اما این هفته فقط اکران دو فیلم آغاز می شود که Murder on the Orient Express (ﻗﺘﻞ ﺩﺭ ﻗﻄﺎﺭ ﺳﺮﯾﻊﺍﻟﺴﯿﺮ ﺷﺮﻕ) و Daddy’s Home 2 (خونه بابا ۲) نام دارند.

فیلم Murder on the Orient Express (ﻗﺘﻞ ﺩﺭ ﻗﻄﺎﺭ ﺳﺮﯾﻊﺍﻟﺴﯿﺮ ﺷﺮﻕ)؛ ﻓﯿﻠﻤﯽ ﺩﺭ ﺳﺒﮏ ﺩﺭﺍﻡ، جنایی رمزآلود ﺑﻪ ﮐﺎﺭﮔﺮﺩﺍﻧﯽ ﮐﻨﺖ ﺑﺮﺍﻧﺎ که از جمعه ۱۰ نوامبر پا به گیشه های آمریکای شمالی می گذارد. کنت برانا از فیلمسازان مشهور هالیوود است که احتمالا او را به خاطر ساخت فیلم های مشهوری مانند Cinderella (سیندرلا) محصول ۲۰۱۵، قسمت اول Thor محصول ۲۰۱۱ و یا Jack Ryan: Shadow Recruit (ﺟﮏ ﺭﺍﯾﺎﻥ: ﺳﺮﺑﺎﺯ ﺳﺎﯾﻪ) می شناسیم، حال او با یک فیلم اقتباسی دیگر بازگشته است. Murder on the Orient Express اقتباسی است از کتابی به همین نام نوشته ﺁﮔﺎﺗﺎ ﮐﺮﯾﺴﺘﯽ – یکی از بهترین ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩهای ﺩﺍﺳﺘﺎﻥﻫﺎﯼ ﺟﻨﺎﯾﯽ ﻭ ﺍﺩﺑﯿﺎﺕ ﮐﺎﺭﺁﮔﺎﻫﯽ که در سراسر جهان مشهور است. حوادث این فیلم در سال های ۱۹۳۰ اتفاق می افتد و در آن شاهد حضور ﻫﺮﮐﻮﻝ ﭘﻮﺁﺭﻭ ﮐﺎﺭﺁﮔﺎﻩ مشهور کتاب های خانم ﮐﺮﯾﺴﺘﯽ هستیم که به قصد دیگری پا به ﻗﻄﺎﺭ ﺳﺮﯾﻊﺍﻟﺴﯿﺮ ﺷﺮﻕ می گذارد اما وارد یک پرونده قتل می شود، در واقع یکی از چالش برانگیزترین پرونده های عمرش!!

ﮐﻨﺖ ﺑﺮﺍﻧﺎ علاوه بر کارگردان، ستاره اصلی این فیلم هم است و در نقش ﻫﺮﮐﻮﻝ ﭘﻮﺁﺭﻭ ظاهر شده، جانی دپ نیز در نقش مقتول داستان، ادوارد راچت بازی می کند که از شخصیت های اصلی فیلم می باشد. از دیگر ستارگان که اغلب بازیگران درون قطار – مسافران قطار، مظنونین و یا مجرم – هستند نیز می توانیم به Michael Rouse، ﺍﻟﯿﻮﺕ ﻟﻮﯼ (ملکه)، ﺩﯾﻮﯾﺪ ﺍَﻧِﻦ، ﺟﻮﺳﯿﻒ ﻻﻧﮓ (در جستجوی آزادی)، ﺩﯾﺰﯼ ﺭﯾﺪﻟﯽ (ﺟﻨﮓ ﺳﺘﺎﺭﮔﺎﻥ: ﺍﭘﯿﺰﻭﺩ ۸)، ﻟﺴﻠﯽ ﺍﻭﺩﻡ ﺟﻮﻧﯿﻮﺭ، ﺗﺎﻡ ﺑﯿﺘﻤﻦ، ﭘﻨﻠﻮﭘﻪ ﮐﺮﻭﺯ (ﺩﺯﺩﺍﻥ ﺩﺭﯾﺎﯾﯽ ﮐﺎﺭﺍﺋﯿﺐ: ﺳﻮﺍﺭ ﺑﺮ ﺍﻣﻮﺍﺝ ﻧﺎﺷﻨﺎﺧﺘﻪ) و ﺭﯾﭽﺎﺭﺩ ﮐﻠﯿﻔﺮﺩ اشاره کنیم. ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪ این فیلم توسط ﻣﺎﯾﮑﻞ ﮔﺮﯾﻦ (لوگن، بیگانه: پیمان و فانوس سبز) نوشته شده و انتظار می رود که طی سه-روز نخست اکرانش در آمریکای شمالی حدود ۲۰ میلیون دلار بفروشد. Murder on the Orient Express کارش را در ۳,۳۵۰ سالن سینما آغاز می کند.

خونه بابا 2

فیلم Daddy’s Home 2 (خونه بابا ۲)؛ یک کمدی ۶۹ میلیون دلاری به کارگردانی ﺷﺎﻥ ﺁﻧﺪﺭﺱ که در واقع ادامه ای است بر Daddy’s Home محصول ۲۰۱۵ به کارگردانی ﺁﻧﺪﺭﺱ. آقای آندرس از فیلمسازان فعال و مشهور در ژانر کمدی است که احتمالا فیلم Mr. Popper’s Penguins (ﭘﻨﮕﻮﺋﻦﻫﺎﯼ ﺁﻗﺎﯼ ﭘﺎﭘﺮ) با نقش آفرینی کمدین معروف جیم کری و ﮐﺎﺭﻻ ﮔﻮﺟﯿﻨﻮ را از او دیده اید [یا حتما ببینید]، Horrible Bosses 2 (ﺭﺋﯿﺲﻫﺎﯼ ﻭﺣﺸﺘﻨﺎﮎ ۲) و We’re the Millers (ﻣﺎ ﻣﯿﻠﺮﻫﺎ ﻫﺴﺘﯿﻢ) هر دو با نقش آفرینی ﺟﻨﯿﻔﺮ ﺁﻧﯿﺴﺘﻮﻥ هم از دیگر آثار مشهور او هستند. اگر توجه کرده باشید بیشتر فیلم های این کارگردان خوش ذوق یک نقطه مشترک دارند، آن هم بازیگران مشهور و بااستعداد است. حال فیلم جدید که Daddy’s Home 2 نام دارد با بودجه ۶۹ میلیون دلاری ساخته شده و انتظار داریم که در افتتاحیه آمریکایی حداقل ۲۰ میلیون دلار بفروشد. باید اشاره کنیم که قسمت اول در دسامبر ۲۰۱۵ پا به گیشه گذاشت و در افتتاحیه ۳۸,۷ میلیون دلـار فروخت و بعد از ۱۰۵ روز نمایش به فروش بین المللی ۲۴۲,۷ میلیون دلاری رسید. [بودجه ساخت اعلام نشد]

در خلاصه داستان Daddy’s Home 2 آمده که “به دنبال حوادث اولین فیلم، ﺑﺮﺩ ﻭ ﺩﺍﺳﺘﯽ‏ (با نقش آفرینی ﻭﯾﻞ ﻓﺮﻝ ﻭ ﻣﺎﺭﮎ ﻭﺍﻟﺒﺮﮒ‏) مجبور می شوند طی ﺗﻌﻄﯿﻼﺕ ﺑﺎ ﭘﺪﺭﺍن مزاحم خود ‏(ﻣﻞ ﮔﯿﺒﺴﻮﻥ ﻭ ﺟﺎﻥ ﻟﯿﺴﮕﻮ‏) سر و کله بزنند، داستی همچنین باید با راجر (جان سینا) بگذراند کــه…” از ستارگان این فیلم می توانیم به ﻟﯿﻨﺪﺍ ﮐﺎﺭﺩﻟﯿﺎﻧﯽ (Avengers: Age of Ultron)، ﻣﺎﺭﮎ ﻭﺍﻟﺒﺮﮒ (Transformers: The Last Knight)، ﻣﻞ ﮔﯿﺒﺴﻮﻥ (The Expendables 3)، ﻭﯾﻞ ﻓﺮﻝ (The House)، جان سینا (Trainwreck)، ﺟﺎﻥ ﻟﯿﺴﮕﻮ (سریال The Crown) و ﺍﻟﺴﺎﻧﺪﺭﺍ ﺁﻣﺒﺮﻭﺯﯾﻮ (Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows) اشاره کنیم. این فیلم کار خودش را در ۳,۳۵۰ سالن سینما آغاز خواهد کرد.

No votes yet.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.