دنیای سینمایی مارول

دیزنی و فاکس دوباره در مذاکره؛ امکان به نتیجه رسیدن تا پایان سال!

طبق تازه ترین گزارش ها، دو کمپانی ﻓﺎﮐﺲ ﻗﺮﻥ ۲۱ و دیزنی در میانه های یک مذاکره قرار دارند، و در حال بحث هستند تا در صورت امکان قبل از پایان سال به یک نتیجه قطعی برسند. اگر به یاد داشته باشید نخستین بار در ماه نوامبر بود که درباره بحث و مذاکره بین این دو کمپانی — که در نتیجه آن دیزنی به دنیای مردان ایکس دسترسی پیدا می کند و شاهد بازگشت شخصیت های X-Men به مارول استودیوز خواهیم بود، و اینکه اجازه می دهد ﺟﻬﺶﯾﺎﻓﺘﻪها و شخصیت های Fantastic Four به دنیای سینمایی مارول بپیوندند — یک گزارش منتشر شد، اما خیلی زود شنیدیم که به نتیجه مطلوب نرسیده و فاکس & دیزنی به توافقی دست نیافتـه اند. پس از آن یک سوال بزرگ به وجود آمد؛ آیا این دو کمپانی مذاکرات را از سر می گیرند، یا اینکه فاکس دارایی های خودش را به یک کمپانی دیگر می فروشد؟ چون شنیده ایم که سونی هم دوست دارد صاحب این فیلم و سریال ها شود.

با این وجود، اوایل هفته گذشته شایعه ها خبر دادند که دیزنی و فاکس دوباره وارد مذاکره شده اند که در نتیجه آن، دیزنی صاحب تعدادی از دارایی های فاکس می شود، شامل حق استفاده از فرانچایزهای Fantastic Four (چهار شگفت‌انگیز)، مردان ایکس، آوارتار، The Simpsons و غیره. این گزارش ادعا می کرد که کمپانی ها سعی می کنند بحث ها را در سکوت ادامه دهند چون در حال نزدیک شدن به یک معامله هستند، به همین دلیل کسی نمی دانست این نزدیک شدن که می گویند دقیقا چه مفهومی دارد و اصلا تا چه اندازه نزدیک است، اما حالا یک گزارش تازه منتشر شده اطلاعات تازه ای را برایمان فاش کرده است.

وبسایت The Wall Street Journal ساعتی پیش با انتشار یک گزارش فاش کرد که فاکس و دیزنی واقعا مذاکرات را از سر گرفتـه اند تا برای رسیدن به یک توافق احتمالی گفتگو کنند. دیزنی در صورت به نتیجه رسیدن این مذاکرات به بسیاری از محصولات سینمایی و تلویزیونی فاکس قرن بیستم دست خواهد یافت. طبق گزارش WSJ، انتظار می رود تا قبل از پایان سال بشنویم که یک قرارداد بین این دو کمپانی بزرگ بسته شده است، یا حداقل به نتیجه ای مطلوب رسیده اند. تبعات یک قرارداد احتمالی بین فاکس و دیزنی می تواند عواقبی بسیار وسیع داشته باشد، که بعضی از آنها هنوز مشخص نیستند. مثلـا اگـر دیزنی صاحب سهم فاکس در Hulu شود، کمپانی اکثریت سهام این سرویس استریم را به دست خواهد گرفت، اما دقیقا معلوم نیست چه تاثیری بر روی برنامه های دیزنی برای افتتاحیه سرویس استریم خودش دارد!

علاوه بر آن، در سال ۲۰۱۸ قرار است سه فیلم از فرانچایز X-Men پا به گیشه بگذارد و تعداد زیادی عنوان دیگر هم اکنون در مراحل مختلف توسعه قرار دارند و در حال آماده شدن هستند، امـا معلوم نیست مارول در نهایت فرانچایزها را متحد خواهد کرد، یا اینکه برای مدتی بدون تغییر به کار ادامه خواهد داد. در این میان بسیاری اعتقاد دارند که طی فاز چهارم دنیای سینمایی مارول (MCU) شخصیت های فرانچایز مردان ایکس هم حضور خواهند داشت، و از آنجا که هنوز مارول در مورد برنامه هایش برای بعد از Avrngers 4 صحبتی نکرده، ممکن است در حال بررسی این آینده احتمالـی باشند. خیلی جالب خواهد بود اگر یک روز پروفسور ایکس و ولورین را در دنیای سینمایی مارول مشاهده کنیم، اما از یک طرف معلوم نیست این قرارداد بین دو کمپانی چه تاثیری بر روی فیلم هایی مثل Deadpool خواهد داشت؛ چون مارول چندان علاقه ای به ساخت فیلم های درجه-R ندارد.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.