ثور: راگناروک

فروش جهانی Thor: Ragnarok از مرز 800 میلیون دلار عبور کرد!

ساعتی پیش باکس آفیس آمار فروش فیلم های در حال اکران خودش را بروز کرد و معلوم شد که فروش بین المللی Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) به ۸۰۲ میلیون دلار رسیده است؛ اگر به یاد داشته باشید در تاریخ سوم نوامبر، دقیقا یک ماه قبل بود که سومین قسمت از مجموعه فیلم Thor پا به گیشه های آمریکای شمالی گذاشت — اکران خارج از خاک آن یک هفته زودتر آغـاز شده بود — و بعد از سه-روز نخست اکران به فروش داخلی ۱۲۲ میلیون دلـاری، و مجموع فروش بین المللی ۴۲۷ میلیون دلاری دست یافت. این فروش فراتر از انتظار فقط به افتتاحیه ختم نشد و مجموع فروش بین المللی قسمت سوم Thor تنها بعد از ۶ روز نمایش در آمریکا از مرز نیم میلیارد دلار عبور کرد!

این آغـاز فوق العاده که تقریبا فراتر از ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽها بود به وضوح نشان داد ثور جدید قرار است پا فراتر از قسمت های قبلی فرانچایز خودش بگذارد. فیلم Ragnarok در همان ابتدای راه با واکنش خوب منتقدین روبرو شده و بعد از ورود به گیشه مورد تحسین طرفداران قرار گرفت. زمانی که فیلم در فاز پس-تولید به سر می برد بارها شنیدیم قسمت سوم Thor به لطف بینش متفاوت کارگردان آن، رنگ و بویی کاملا تازه نسبت به دو قسمت قبلی دارد و قرار است عنوانی متفاوت باشد. وقتی که اکران شروع شد و طرفداران پا به گیشه ها گذاشتند، معلوم شد که این بینش متفاوت کارگردان واقعا باعث خلق یک اثر تماشایی و متفاوت شده است. علـاوه بر آن در فیلم جدید Thor شاهد حضور شخصیت های تازه و همچنین هالک در کنار خدای رعد هستیم که قطعا در میزان استقبال طرفداران از فیلم بی تاثیر نبوده است.

حال طبق گزارش تازه باکس آفیس، فیلم Ragnarok طی روز جمعه دهم آذر در آمریکای شمالی، ۲٫۶ میلیون دلار فروخته و مجموع فروش داخلی آن بعد از ۲۹ روز نمایش به رقم ۲۸۴٫۴ میلیون دلار رسیده است، به دنبال آن مجموع فروش بین المللی نیز از مرز ۸۰۰ میلیون دلار عبـور نمود. حال جهت مقایسه با دو فیلم قبلی مارول استودیوز، باید بدانید که Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان) در بیست و نهمین روز نمایش به مجموع فروش داخلی ۳۴۸٫۴ میلیون دلاری دست یافته بود، فیلم Spider-Man: Homecoming (بازگشت به خانه) نیز طی همین مدت در آمریکای شمالی ۲۸۸٫۶ میلیون دلار فروخته بود. از طرفی قسمت دوم Guardians و Homecoming در پایان نمایش به فروش خارج از خاک ۴۷۳٫۷ و ۵۴۵٫۹ میلیون دلاری دست یافته بودند، در حالی که Ragnarok هنوز یک ماه نشده در خارج از خاک آمریکای شمالی مجموعا ۵۱۷٫۸ میلیون دلار فروخته است!

پیشنهاد ویژه: تمام تریلر و تیزرهای منتشر شده از Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) را اینجا تماشا کنید

ثور 3

تا اینجا در چارت داخلی و بین المللی Ragnarok موفق شده به راحتی از قسمت اول Thor و قسمت دوم آن، Thor: The Dark World (ثور: دنیای تاریک) جلو بزند. در حقیقت Ragnarok اکنون دهمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول (MCU) در آمریکای شمالی است و اگر اوضاع خوب پیش برود خیلی زود به جایگاه نهم که Iron Man 2 (مرد آهنی) با فروش ۳۱۲٫۴ میلیون دلاری صاحب آن است صعود خواهد کرد. در چارت بین المللی نیز Thor 3 حالا بعنوان هفتمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول شناخته می شود و احتمالا تا پایان اکران به جایگاه ششم که اکنون به Guardians Vol. 2 با فروش ۸۶۳٫۶ میلیون دلاری تعلق دارد دست خواهد یافت.

حالا بعد از گذشت یک ماه، فروش Thor: Ragnarok از مرز ۸۰۰ میلیون دلار عبور کرد و اگر اوضاع خوب پیش برود شاید بلاخره شاهد ۹۰۰ میلیون دلاری شدن آن باشیم، که کمی بعید به نظر می رسد اما امیدواریم. منتظر انتشار اطلاعات بیشتر باشید.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.