لیگ عدالت

فیلم سینمایی Justice League (لیگ عدالت) بلاخره نیم میلیارد دلاری شد!

طبق تازه ترین گزارش منتشر شده از سوی وبسایت forbes، فیلم جدید کمپانی وارنر بروس، Justice League زک اسنایدر بلاخره به فروش بین المللی ۵۰۰ میلیارد دلاری دست یافته است؛ هر اتفاقی که رخ دهد، برای همه ما آشکـار است که Justice League قرار است یک اکران ناامیدکننده را پشت سر بگذارد و با شروع ضعیف خودش در همان ابتدا این قضیه را ثابت کرد. اولین فیلم گروهی و جمع کننده لیگ عدالت دنیای سینمایی ﺩﯼﺳﯽ باید در اصل یک عنوان پرفروش و فوق العاده می بود که حداقل چند مورد رکورد را بشکند و در میان پرفروش ترین فیلم های سال جای بگیرد، اما متاسفنه برعکس آن اتفاق افتاد — حالا به هر علتی — و اینطور که به نظر می رسد وانر بروس در پـی این شکست حدود ۱۰۰ میلیون دلاری را از دست بدهد.

حال گزارش تازه منتشر شده می گوید که Justice League بعد از ۱۳ روز نمایش به مجموع فروش داخلـی ۱۷۸٫۸ میلیون دلاری دست یافته، و مجموع فروش بین المللی آن به رقم ۵۰۰ میلیون دلار رسیده است که تا پایان روز یکشنبه و پشت سر گذاشتن سومین تعطیلات آخر هفته اکران قطعا شاهد افزایش این رقم نه چندان امیدوارکننده خواهیم بود. باید اشاره کنیم که فیلم Wonder Woman (زن شگفت انگیز) در سیزدهمین روز نمایش خودش به مجموع فروش داخلی ۲۲۷٫۸ میلیون دلاری دست یافته بود، Batman v Superman: Dawn of Justice (طلوع عدالت) به فروش ۲۷۰٫۵ میلیونی، Suicide Squad (جوخه انتحار) به فروش ۲۳۸٫۰ میلیون دلاری و Man of Steel (مرد پولادین) تا سیزدهمین روز نمایش ۲۲۳٫۹ میلیون دلار فروخته بود، حـال خودتان اختلاف را حساب کنید.

باید اشاره کنیم که Justice League طی تعطیلات آخرهفته افتتاحیه خودش در آمریکای شمالی ۹۴ میلیون دلـار فروخت، که ۹ میلیون دلار کمتر از افتتاحیه Wonder Woman (زن شگفت انگیز)، ۲۲٫۶ میلیون دلار کمتر از Man of Steel (مرد پولادین)، ۳۹٫۶ میلیون دلار کمتر از Suicide Squad (جوخه انتحار) و در نهایت ۷۲ میلیون دلار کمتر از Batman V Superman بوده است. این اعداد و ارقام نه چندان امیدوارکننده خبر خوبی برای وارنر بروس محسوب نمی شوند، مخصوصا با توجه به اینکه امید زیادی برای موفقیت Justice League داشت و چشم های زیادی به آن دوخته شده بود. حال لیگ عدالت تا اینجا ضعیف ترین عملکرد را نسبت به دیگر عناوین DCEU داشته است، اما وضعیت قرار نیست برای این فیلم بهتر شود چون تا دو هفته دیگر Star Wars: The Last Jedi just two (جنگ ستارگان: اپیزود ۸) پا به گیشه می گذارد، و لیگ عدالت باید با سرعت بیشتری بفروشد وگرنه دیگر فرصتی برای جبران وجود نخواهد داشت.

شاید تصور کنیـد شکست Justice League یک شکست معمولی برای وارنر بروس است، اما اینطور نیست و در یک دنیای سینمایی اشتراکی که فیلم هایش این چنین ارتباطی با هم دارند شکست یک فیلم می تواند تمام آینده دنیای سینمایی را تحت تاثیر خودش قرار دهد. البته زنگ خطر شکست DCEU از همان زمانی که کلید خورد به صدا درآمد و رئسای آن با استراتژی نامناسبی که طی چهار سال گذشته در پیش گرفتند فقط به تباهی آن کمک کردند و واقعا اگر Wonder Woman ساخته نمی شد هرگز تصور نمی کردیم DCEU هم بتواند فیلم تحسین برانگیز بسازد. به هر حال امیدواریم وانر بروس از شکست های امروزش درس عبرت بگیرد و برای یک آینده بهتر بیشتر تلاش کند، و با ایجاد تغییراتی عاقلانه از DCEU یک فرانچایز بهتر باشد.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.