مردان ایکس

دیزنی و فاکس دوباره وارد مذاکره شدند؛ یک اطلاعیه رسمی ممکن است منتشر شود!

مدت کوتاهی بعد از اینکه گفته شد دیزنی و کمپانی فاکس قرن بیستم وارد مذاکره شده اند، شنیدیم که این صحبت ها به نتیجه ای نرسیده و متوقف شده است، اما حالـا دوباره مطلع شده ایم که مذاکرات از سر گرفته شده و ممکن است به زودی شاهد انتشار یک اطلاعیه رسمی در این مورد باشیم. مدتی قبل یک خبر تعجب آور منتشر شد که می گفت این غول صنعت سرگرمی، کمپانی فاکس قرن بیستم به دنبال این است که تمام دارایی های سینمایی و تلویزیونی خودش را بفروشد. این حرکت باعث شد که خریداران مختلفی ابراز علاقه کنند، مثلا بزرگترین آن کمپانی سونی است. اما در کنار خبر فروش دارایی های فاکس اعلام شد که کمپانی دیزنی صحبت هایی با این استویو داشته و برای خرید ابراز علاقه کرده است.

وقتی که اعلام شد مذاکرات بین فاکس و دیزنی به نتیجه نرسیده، بسیاری از طرفداران ناراحت شدند و امید خودشان را از دست دادند؛ چون خیلی ها امیدوارند که دیزنی دارایی های فاکس از جمله فرانچایز X-Men را بخرد و در نهایت شاهد ورود مردان ایکس و همچنین شخصیت های Fantastic Four به دنیای سینمایی مارول باشند، اما حالا تازه ترین شنیده می گویند که ممکن است این اتفاق واقعا رخ دهد. کنار هم قرار گرفتن شخصیت های مردان ایکس و شخصیت های دنیای سینمایی مارول از همان ابتدای شکل گیری MCU آرزوی بسیاری از طرفداران مارول بوده است.

حال طبق گزارشی تازه منتشر شده از سوی وبسایت ددلاین، اینطور به نظر می رسد که فاکس و دیزنی دوباره وارد مذاکره شده اند. طبق گزارش، کمپانی فاکس برای قطعی کردن این قرارداد سرعت زیادی را در پیش گرفته تا هر چه زودتر دارایی های فاکس را به دست آورد. اگر این قرارداد در نهایت بسته شود، فیلم ها و سریال های این استودیو در اختیار دیزنی قرار می گیرند. در حال حاضر هر دو طرف درباره این موضوع سکوت اختیار کرده اند، اما از آنجا که دیزنی پیش از این هم رفتاری مشابه برای دستیابی به Marvel و Lucasfilm از خودش نشان داده، بعید نیست مذاکرات جدید واقعـا جدی باشد و به یک نتیجه مطلوب برسد. بنابراین باید منتظر انتشار یک اعلامیه رسمی باشیم که ما را از نتیجه نهایی مذاکرات مطلع می کند.

دنیای سینمایی مارول

یکی از نتایج بسته شدن قرارداد بین دو استودیو این است که مارول استودیوز و رئیس آن آقای کوین فاگی می تواند به X-Men و Fantastic Four دسترسی داشته باشد و بلاخره به آرزوی دیرینه خودش برسد. البته این فقط شروع ماجراست، چون دارایی های فاکس فقط به همین چند فیلم منتهی نمی شود؛ با رسمی شدن این قرارداد کمپانی دیزنی صاحب فرانچایزهای پرطرفداری مانند Alien و Predator، یا Simpsons و نیز چهار قسمت بعدی Avatar خواهـد شد. اما مهم ترین و مورد انتظارین دستاورد این قرارداد چیست؟ امکـان ورود تعداد زیادی شخصیت جدید به دنیای سینمایی مارول بعد از وقایع Avengers 4 و فاز سوم، و حتی امکان بازگشت ولورین هیو جکمن و حتی های بسیار دیگر.

قرارداد فاکس و دیزنی به طور نتایج جالب زیادی را به دنبال دارد اما بدون شک تاثیرات منفی زیادی روی دنیای سینمایی مردان ایکس خواهد گذاشت، مخصوصا برای فیلم های درجه R پیش روی این فرانچایز که فاکس با خلق آنها باعث ایجاد تغییرات زیادی در فرانچایز X-Men شده و واقعا معلوم نیست دیزنی چه رویکردی نسبت به آنها خواهد داشت؛ باید صبر کنیم تا معلوم شود.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.