لیگ عدالت

فیلم Justice League در آخر هفته شکرگزاری بیشتر از 110 میلیون دلار فروخت!

ساعتی پیش آمار فروش فیلم های در حال اکـران طی آخر هفته شکرگزاری منتشر شد و بر اساس آن متوجه شدیم که فیلم جدید کمپانی وارنر بروس، Justice League (لیگ عدالت) آقـای زک اسنایدر طی دومین تعطیلات آخر هفته اکرانش با کاهش شدید فروش در آمریکای شمالی روبـرو شده اما در عوض، عملکرد آن در خارج از خاک آمریکا خوب بوده و واقعا کمک بزرگی به فروش بین المللی آن کـرده است.

طبق گزارش تازه منتشر شده از سوی Gitesh Pandya، فیلم سینمایی لیگ عدالت در دومین تعطیلات آخر هفته اکرانش با کـاهش ۵۶٫۶ درصدی در فروش، ۴۰٫۷ میلیون دلار دیـگر فروخته است. جهت مقایسه باید اشاره کنیم که Batman V Superman (بتمن در مقابل سوپرمن) در دومین تعطیلات آخر هفته اکرانش با کاهش ۶۹ درصدی نسبت به هفته نخست، ۵۱٫۳ میلیون دلار فروخته بود، Suicide Squad (جوخه انتحار) در دومین تعطیلات آخرهفته اکرانش با کاهش ۶۷٫۴ درصدی ۴۳٫۵ میلیون دلار به دست آورده بود، Man of Steel (مرد پولادین) نیز در همین مدت با کاهش ۶۴٫۶ درصدی ۴۱٫۲ میلیون فروخت و اما بهتر از تمام آنها، Wonder Woman (زن شگفت انگیز) بود که طی دومین تعطیلات آخرهفته اکران خود با کاهش ۴۳ درصدی در فروش روبرو شد و ۵۸٫۲ میلیون دلار فروخت. پس این یک خبر خوب برای لیگ عدالت محسوب می شود.

اما عملکرد Justice League در خارج از خاک آمریکا خیلی بهتر بوده است، به طوری که طی این تعطیلات در ۶۶ کشور مختلف ۷۲ میلیون دلار دیگر فروخت و به لطف این فروش، مجموع درآمد خارج از خاک آن به رقم ۳۰۹٫۸ میلیون دلار رسید. از طرفی مجموع فروش داخلی فیلم تا امروز، بعد از ۱۰ روز نمایش ۱۷۱٫۵ میلیون دلـار بوده است. با این حساب، مجموع فروش بین المللی لیگ عدالت بـه ۴۸۱٫۳ میلیون دلار رسیده است. اما چند نکته مهم؛ نخست اینکه انتظار می رود مجموع فروش داخلی فیلم ابرقهرمانی جدید وارنر بروس در نهایت به رقم ۲۴۰ میلیون دلار برسد که کمتر از تمام فیلم های DCEU است؛ دومین اینکه مجموع فروش فیلم در کشور چین تاکنون ۸۳٫۱ میلیون دلـار بوده است و رقمی خوبی محسوب می شود؛ و در نهایت باید اشاره کنیم این اعداد و ارقام چندان بد به نظر نمی رسند اما چیزی نیستند که سازندگان انتظارش را داشتند.

پست به روز می شود …

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.