لیگ عدالت - کوکو

باکس آفیس جمعه: انیمیشن کوکو 18.6 میلیون دلار فروخت و لیگ عدالت را کنار زد!

خب، ساعتی پیش باکس آفیس آمار فروش فیلم های روی پرده طی روز جمعه ۳ آذر ماه را اعلام کرد که طبق آن، انیمیشن Coco (کوکو) محصول دو کمپانی دیزنی و پیکسار طی سومین روز نمایشش با در اختیار داشتن ۳,۹۸۷ سالن سینما در آمریکای شمالی ۱۸٫۶ میلیون دلار فروخت، و با اختلاف ۲٫۱ میلیون دلاری روز جمعه را از لیگ عدالت برد!

این انیمیشن موزیکال-فانتزی طی سه روز نخست نمایش به فروش ۴۰٫۸ میلیدن دلاری دست یافته، در حالی که Justice League (لیگ عدالت) کمپانی وارنر بروس طی همین مدت با در اختیار داشتن ۴,۰۵۱ سالن سینما ۳۵٫۵ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروخته است [یعنی از ۱ تا ۳ آذر ماه]. طبق ﭘﯿﺶبینی ها فروش “کوکو” تا روز یکشنبه، یعنی بعد از پنج روز نخست نمایش و سپری کردن یک تعطیلات شکرگزاری، به فروش ۷۱ میلیون دلاری در خاک وطنش دست میابد، اما طی همین مدت [یعنی از چهارشنبه تا یکشنبه] فیلم “لیگ عدالت” ۱۲ میلیون دلار کم تر می فروشد.

انیمیشن Coco تا اینجا عملکرد خوبی از خودش نشان داده و وقتی که طی روز چهارشنبه پا به گیشه های وطنش گذاشت به لطف مخاطبانش یک A+ را از سوی CinemaScore دریافت کرد. انتظار داریم که انیمیشن Coco سومین افتتاحیه شکرگزاری پرفروش تاریخ را رقم بزند، و پایین تر از دو انیمیشن Frozen با فروش ۹۳ میلیون دلاری طی تعطیلات پنج-روزه شکرگزاری در سال ۲۰۱۳ و Moana با فروش ۸۲ میلیون دلاری طی افتتاحیه پنج-روزه قرار بگیرد. طبق آمار منتشر شده از سوی comScore، از بین تمام بینندگانی که در نظرسنجی Coco شرکت کرده اند؛ ۶۲ درصد آنها این انیمیشن را “عالی” خوانده اند و ۲۴ درصد آن را “خیلی خوب”. این نظرسنجی انجام شده همچنین نشان می دهد که ۷۳ درصد از بینندگان گفته انـد که قطعا تماشای آن را به دوستان خود هم توصیه می کنند.

انیمیشن Coco محصولی است از دو کمپانی پیکسار و دیزنی به کارگردانی ﻟﯽ ﺁﻧﮑﺮﯾﭻ (ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﺍﺳﺒﺎﺏﺑﺎﺯﯼ ۳) و ﺁﺩﺭﯾَﻦ ﻣﻮﻟﯿﻨﺎ که بودجه ساخت آن اعلام نشده اما انتظار می رود بین ۱۷۵ تا ۲۰۰ میلیون دلار برای تولید آن خرج شده باشند. اما می رسیم به Justice League پنجمین فیلم از DCEU که اکنون بعد از ۸ روز نمایش به فروش داخلی ۱۴۷٫۳ میلیون دلاری، و مجموع فروش بین المللی ۳۳۲٫۳ میلیون دلاری دست یافته است. این فیلم امتیاز B+ را از سوی CinemaScore دریافت کرده است. باید اشاره کنیم که لیگ عدالت زک اسنایدر تاکنون ضعیف ترین عملکرد را نسبت به دیگر فیلم های ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺳﯿﻨﻤﺎﯾﯽ ﺩﯼﺳﯽ داشته است، به طوری که مجموع فروش داخلی Wonder Woman (زن شگفت انگیز) در هشتمین روز اکران به ۱۶۳٫۵ میلیون دلار رسیده بود، و Suicide Squad (جوخه انتحار) طی هشت روز نخست نمایش ۱۹۲٫۲ میلیون دلار فروخته بـود. طبق شنیده ها برای تولید این فیلم حدود ۳۰۰ میلیون دلار هزینه شده است.

ثور: راگناروک

فیلم درام خانوادگی Wonder (اعجوبه) کمپانی Lionsgate با در اختیار داشتن ۳,۱۴۰ سالن سینما طی هشتمین روز اکرانش در آمریکای شمالی ۸٫۸ میلیون دلار فروخت و در جایگاه سوم نتایج روز جمعه قرار گرفت. مجموع فروش داخلی این فیلم اکنون به ۵۵٫۸ میلیون دلار رسیده است. فیلم سینمایی Wonder طبق آخرین بروزرسانی باکس آفیس، تاکنون در سراسر جهان ۵۶٫۷ میلیون دلار فروخته است. این فیلم که طبق شنیده ها برای تولید آن حدود ۲۰ میلیون دلار هزینه شده، توسط ﺍﺳﺘﯿﻮﻥ ﺷﺒﺎﺳﮑﯽ کارگردانی شده است و ﺟﯿﮑﻮﺏ ﺗﺮﻣﺒﻠﯽ، ﺟﻮﻟﯿﺎ ﺭﺍﺑﺮﺗﺲ و اﻭﻭﻥ ﻭﯾﻠﺴﻮﻥ ستارگان اصلی آن هستند. فیلم Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) مارول و دیزنی نیز طی روز جمعه، بیست و دومین روز اکرانش با در اختیار داشتن ۳,۲۸۱ سالن سینما ۶٫۶ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش داخلی آن به ۲۶۷ میلیون دلار رسید.

ﭘﯿﺶبینی فروش فیلم های در حال نمایش در تعطیلات آخرهفته سه روزه و تعطیلات پنج روزه شکرگزاری:

تعطیلات آخرهفته سه روزه:

کوکو (۳,۹۸۷ سالن) – $۵۴٫۰ میلیون
لیگ عدالت – $۴۲٫۲ میلیون
اعجوبه – $۲۱٫۵ میلیون
ثور: راگناروک (۳,۲۸۱ سالن) – $۱۵٫۴ میلیون
خونه بابا ۲ (۳,۵۱۸ سالن) – $۱۱٫۷ میلیون
ﻗﺘﻞ ﺩﺭ ﻗﻄﺎﺭ ﺳﺮﯾﻊﺍﻟﺴﯿﺮ ﺷﺮﻕ (۳,۲۱۴ سالن) – $۱۱٫۰ میلیون
ستاره (۲,۸۳۷ سالن) – $۷٫۴ میلیون
کریسمس مادران بد (۲,۳۰۶ سالن) – $۵٫۱ میلیون
لیدی برد (۷۹۱ سالن) – $۴٫۴ میلیون
ﺳﻪ ﺑﯿﻠﺒﻮﺭﺩ ﺧﺎﺭﺝ ﺍﺯ ﺍﺑﯿﻨﮓ، ﻣﯿﺰﻭﺭﯼ (۵۹۰ سالن) – $۴٫۳ میلیون

تعطیلات شکرگزاری پنج روزه:

کوکو (۳,۹۸۷ سالن) – $۷۷٫۲ میلیون
لیگ عدالت – $۶۰٫۱ میلیون
اعجوبه – $۳۰٫۴ میلیون
ثور: راگناروک (۳,۲۸۱ سالن) – $۲۱٫۴ میلیون
خونه بابا ۲ (۳,۵۱۸ سالن) – $۱۶٫۳ میلیون
ﻗﺘﻞ ﺩﺭ ﻗﻄﺎﺭ ﺳﺮﯾﻊﺍﻟﺴﯿﺮ ﺷﺮﻕ (۳,۲۱۴ سالن) – $۱۵٫۵ میلیون
ستاره (۲,۸۳۷ سالن) – $۹٫۸ میلیون
کریسمس مادران بد (۲,۳۰۶ سالن) – $۷٫۰ میلیون
ﺳﻪ ﺑﯿﻠﺒﻮﺭﺩ ﺧﺎﺭﺝ ﺍﺯ ﺍﺑﯿﻨﮓ، ﻣﯿﺰﻭﺭﯼ (۵۹۰ سالن) – $۵٫۸ میلیون
لیدی برد (۷۹۱ سالن) – $۵٫۶ میلیون

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.