لیگ عدالت

فیلم Justice League (لیگ عدالت) در ابتدا قرار بود سه ساعته باشد!

با توجه به اینکه Justice League (لیگ عدالت) آقای زک اسنایدر دیگر نمی تواند یکی از شگفت انگیزترین فیلم های سال باشد، به تازگی فاش شده است که این فیلم تماشایی در اصل برای اینکه ساعته باشد ﻓﯿﻠﻢبرداری شده بـود – اما آیا یک زمان اجرای طولانی می تواند به شاهکاری هنری جدید زک اسنایدر کمکی کند!؟

فیلم سینمایی Justice League برای نخستین بار در سینما بزرگ ترین ابرقهرمانان دنیا؛ بتمن، سوپرمن، واندر وومن، فلش، سایبورگ و آکوامن را کنار هم قرار می دهد، آن هم تنها در ۱۲۰ دقیقه گران بها. اسنایدر قبل از اینکه به دلیل مشکلات خانوادگی مجبور به ترک پروژه شود تمام صحنات را طبق برنامـه جلوی دوربین برد و سپس کارگردان فیلم The Avengers، جاس ویدون را بر روی صندلی کارگردانی نشاند تا ریشات ها را جلوی دوربین ببرد. طبق گزارش ها، کمپانی وارنر بروس اصرار داشت که مدت زمان فیلم کوتاه تر باشد و دخالت ویدون بر روی ۳۳ درصد از Justice League تاثیر گذاشت، که در نهایت برنامه اسنایدر برای طولانی تر بودن فیلم با خروج او از پروژه کنـار گذاشته شد.

حال Grace Randolph از برنامه یوتیوبی Beyond The Trailer به طور صادقانه از Justice League نقد کرد و همچنین درباره ملاقات خیلی مخفی اش با استودیو صحبت نمود. او وقتی کـه در حال بحث درباره جوانب مثبت و منفی فیلم بود، فاش کرده که آری، اولین طرح پیشنهادی اسنایدر این بود که لیگ عدالت سه ساعته باشد. درست مانند اتفاقی که برای فیلم جوخه انتحار دیوید آیر افتاد، که زیر چاقو قرار گرفت و به احتمال زیاد برخی از بهترین صحنات آن را در نهایت حذف شد از جمله صحنه های تماشایی جوکر. حتی برخی از صحناتی که در تریلر Justice League مشاهده کردیم اصلا درون نسخه نهایی فیلم دیده نمی شوند، و بدین معنی است که اکنون طرفداران به شدت دوست دارند بدانند چه صحناتی از فیلم حذف شدند و علت آن چه بود. بنابراین به جز آیریس وست و لکس لوثر دیگر چه کسانی زیر تیغ رفته انـد؟؟

همانطور که خانم Randolph اشاره نمود، یک ویرایش طولانی تر از فیلم برای رئسای وارنر بروس به نمایش گذاشته شده بود، قبل از ویرایش نهایی، و برخلاف Suicide Squad یک نمایش طولانی تر از Justice League چندان برای استودیو کار زیادی ندارد، حتی عده فراوانی از طرفداران خواستار نسخه طولانی زک اسنایدر شده اند. با این حساب اکنون سوال مهم این است که آیا استودیو در نهایت نرم می شود و به طرفداران فیلمی که می خواهند را می دهد یا نه. استایدر کارگردانی است کـه او را برای تدوین نهایی فیلمهایی مانند Watchmen و Batman V Superman می شناسیم، اما تمام کسانی که درگیر پروژه بوده اند به نظر می رسد سعی دارند شانس نمایش یک نسخه طولانی تر از Justice Leauge را کاهش دهند.

در نهایت باید اشاره کنیم که بیشتر طرفداران DCEU خواستار نمایش نسخه لیگ عدالت سه ساعته زک اسنایدر هستند، چون دوست دارند ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ او را همانطور که قرار بود باشد تماشا کنند، نه کمتر و نه بیشتر. پس اکنون تمام نگاه ها به وارنر بروس دوخته شده تا یک تصمیم درست بگیرد.

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.