والرین 2

ﻟﻮﮎ ﺑﺴﻮﻥ می تواند یک ادامه ارزانتر برای فیلم Valerian بسازد

ﻟﻮﮎ ﺑﺴﻮﻥ فکر می کند می تواند یک ادامه برای فیلم پرهیاهوی Valerian and the City of a Thousand Planets (والرین و شهر هزار سیاره) بسازد که بـرای تولید آن هزینه کمتری نسبت به فیلم اول لازم باشـد. فیلم Valerian بر اساس یک سری کتاب های مصور فرانسوی ساخته شده که ﺑﺴﻮﻥ با عشق به آنها بزرگ شد، و در حالـی که همیشه می خواست یک نسخه سینمایی از آن بسازد مجبور شد صبر کنـد تـا تکنولوژی لازم برای به تصویر کشیدن چشم انداز بلند پروازانه او فراهم شود. در نهایت فیلم – با نقش آفرینی ﺩﯾﻦ ﺩﯼﻫﺎﻥ، ﮐﺎﺭﺍ ﺩﻟﻮﯾﻦ و ریحانا – پر از جلوه های بصری چشم نواز بود، و بینندگان خودش را وارد یک دنیای فوق العاده مدرن و شگفت انگیز کـرد که پر از فرهنگ های بیگانه و تکنولوژی منحصر به فرد است.

فیلم Valerian and the City of a Thousand Planets واقعا عنوان جالبی بود، از نظر ﻓﯿﻠﻢنامه و شخصیت پردازی هم واقعا قابل ایراد گرفتن نبـود. به همین دلیل هم نقدهای نه خوب نه بدی را دریافت کرد، بسیاری از منتقدین احساس می کنند که ﺩﯼﻫﺎﻥ تا حدودی بعنوان یک شخصیت اصلی شوخ بد بازی کـرده است. البتـه، فیلم در آمریکـای شمالی با شکست مالی روبرو شد و اصلا فروش نکرد، و در حالی که ﻟﻮﮎ ﺑﺴﻮﻥ دو ادامه برای آن نوشته بود، آینده فرانچایز در بلاتلکیفی باقی مانـد.

طبق تازه ترین گفتگوی بستون با وبسایت کولیدر، اینطور برداشت می کنیم که او احساس می کند میتواند یک ادامه ارزان تر نسب به فیلـم اول بسازد. بعد از مخدومه اعلام کـردن ایـن گمان که یک فیلم انیمیشنی قرار است ساخته شود، این کارگردان در این مورد بحث کرد که چطور می تواند یک ادامه با داستانی کوچک تر بسازد، و در جسجوی راهی است تا ساخت قسمت دوم ارزان تر تمام شود.

Valerian 2

این فیلمساز گفت که: “قیمت بستگی به داستان دارد. داستان دومین فیلم ارزان تر است. سومین تقریبا مانند اولین فیلم است. اما این به داستان بستگی دارد، هزینه زیاد نمی شود چون شما می خواهید. بستگی به این دارد که شما چه چیزی می گویید. اما دومین ارزان تر است…” و اینکه: “این خیلی کم است، داستان نیز خیلی متفاوت است… و تعدادی عنصر وجود دارد که شما می توانید از آنها استفاده کنید که در اولین فیلم داشتیم و سپس دانش اکنونمان را داریم…

فیلم Valerian با بودجه ۱۹۷ میلیون دلاری ساخته شده و پرهزینه ترین فیلم تولید شده در تاریخ فرانسه است، و در حالی که واقعا خوب است می شنویم بسون هنوز اشتیاق دارد تا به این دنیا بـازگردد، عملکرد ضعیف قسمت نخست یک مانع برای ساخت ادامه آن است. Valerian در گیشه هیچ سودی برای سازندگانش به ارمغان نیاورد امـا شاید فروش نسخه های دیجیتالی و نمایش خانگی بتواند آینده فرانچایز را نجات دهد، و سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری روی قسمت دوم مجاب کند. بسون همچنین به نظر می رسد اعتراف کرده که سینما تنها راه برای کاوش درون دنیای والرین است. او در مصاحبه اشاره شده با کولیدر به صراحت ساخت نسخه انیمیشنی را رد می نمـود، او پیش از این نیز امکان ساخت سریال را هم رد کرده بـود. برای حـالا، طرفداران Valerian and the City of A Thousand Planets مجبور به صبر هستند، تا در نهایت سرنوشت این دنیای علمی-تخیلی معلوم شود.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.