انیمیشن کوکو

باکس آفیس چهارشنبه: Coco با 13.2 میلیون دلار از Justice League جلو زد!

با از راه رسیدن روز شکرگزاری، انیمیشن سینمایی Coco کمپانی دیزنی و پیکسار پا به گیشه گذاشت و در همان اولین روز نمایش یک عملکرد قدرتمند از خودش نشان داد؛ این انیمیشن در روز چهارشنبه یکم آذر ماه پا به گیشه گذاشت و با در اختیار داشتن ۳,۹۸۷ سالن سینما موفق به فروش ۱۳٫۲ میلیون دلاری شد. این انیمیشن امتیاز A+ را از سوی CinemaScore کسب کرده است. البته باید اضافه کنیم که ۲٫۳ میلیون دلار از این رقم مربوط به ﭘﯿﺶنمایش روز سه شنبه بوده است. حال اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، Coco می تواند طی تعطیلات پنج روزه نخست اکرانش بیشتر از ۷۰ میلیون دلار بفروشد.

فیلم سینمایی Justice League طی روز چهارشنبه با در اختیار داشتن ۴,۰۵۱ سالن سینما موفق به فروش ۱۰٫۵ میلیون دلاری شد و در جایگاه دوم نتایج باکس آفیس ۲۲ نوامبر قرار گرفت. طبق آخرین بروزرسانی، لیگ عدالت تاکنون ۱۲۲٫۴ میلیون دلار درون خاک آمریکای شمالی فروخته است. همانطور که اشاره کردیم انتظار می رود انیمیشن Coco طی تعطیلات پنج-روزه ای که اکنون در جریان است (از ۲۲ تا یکشنبه ۲۷ نوامبر) به فروش ۷۰ میلیون دلاری دست یابد، Justice League نیز حدود ۶۲ میلیون دلار طی همین مدت خواهد فروخت. فیلم سینمایی Wonder (اعجوبه) به کارگردانی ﺍﺳﺘﯿﻮﻥ ﺷﺒﺎﺳﮑﯽ که هفته گذشته در تعطیلات افتتاحیه ۲۷ میلیون دلار فروخت، طی روز چهارشنبه با در اختیار داشتن ۳,۱۴۰ سالن سینما ۶ میلیون دلار دیگر به دست آورد، و انتظار می رود که تا پایان تعطیلات پنج روزه در مجموع ۳۸ میلیون دلار بفروشد.

جهت مقایسه فروش Coco باید اضافه کنیم که اگر طبق انتظار عمل کند می تواند در بین ۶ افتتاحیه شکرگزاری ۵-روزه برتر Disney Animation Studios و Pixar قرار بگیرد. انیمیشن Frozen با فروش ۹۳٫۶ میلیون دلاری رکورد دار فروش در تعطیلات ۵ روزه افتتاحیه شکرگزاری است، در حالی که انیمیشن Moana سال گذشته ۸۲٫۱ میلیون دلار فروخت. Tangled در سال ۲۰۱۰ بیشتر از ۶۸ میلیون فروخت و Good Dinosaur نیز ۵۵٫۵ میلیون دلار در سال ۲۰۱۵٫

فیلم سینمایی Roman J. Israel, Esq ﺩﻥ ﮔﯿﻠﺮﻭﯼ که اکنون در ۱,۶۴۸ سالن سینما به نمایش در ﻣﯽﺁﯾﺪ، ابتدا یک افتتاحیه محدود در نیویورک و لس آنجلس داشت و حالا انتظـار می رود طی این تعطیلات آخرهفته پنج روزه فقط ۵ میلیون دلار بفروشد. این فیلم اکشن-ماجرایی طی روز چهارشنبه ۷۵۵,۰۰۰ دلار فروخت و در جایگاه یازدهم نتایج قرار گرفت. فیلم The Man Who Invented Christmas (ﻣﺮﺩﯼ ﮐﻪ ﮐﺮﯾﺴﻤﺲ ﺭﺍ ﺍﺧﺘﺮﺍﻉ ﮐﺮﺩ) روز چهارشنبه کار خودش را در ۵۳۲ سالن سینما آغاز کـرد و ۲۰۰,۰۰۰ دلار فروخت.

ﭘﯿﺶبینی پرفروش ترین فیلم های در حال نمایش طی آخرهفته سه روزه و پنج روزه:

تعطیلات آخرهفته سه روزه:

کوکو (۳,۹۸۷ سالن) – $۵۴٫۰ میلیون
لیگ عدالت – $۴۲٫۲ میلیون
اعجوبه – $۲۱٫۵ میلیون
ثور: راگناروک (۳,۲۸۱ سالن) – $۱۵٫۴ میلیون
خونه بابا ۲ (۳,۵۱۸ سالن) – $۱۱٫۷ میلیون
ﻗﺘﻞ ﺩﺭ ﻗﻄﺎﺭ ﺳﺮﯾﻊﺍﻟﺴﯿﺮ ﺷﺮﻕ (۳,۲۱۴ سالن) – $۱۱٫۰ میلیون
ستاره (۲,۸۳۷ سالن) – $۷٫۴ میلیون
کریسمس مادران بد (۲,۳۰۶ سالن) – $۵٫۱ میلیون
لیدی برد (۷۹۱ سالن) – $۴٫۴ میلیون
ﺳﻪ ﺑﯿﻠﺒﻮﺭﺩ ﺧﺎﺭﺝ ﺍﺯ ﺍﺑﯿﻨﮓ، ﻣﯿﺰﻭﺭﯼ (۵۹۰ سالن) – $۴٫۳ میلیون

تعطیلات آخرهفته پنج روزه:

کوکو (۳,۹۸۷ سالن) – $۷۷٫۲ میلیون
لیگ عدالت – $۶۰٫۱ میلیون
اعجوبه – $۳۰٫۴ میلیون
ثور: راگناروک (۳,۲۸۱ سالن) – $۲۱٫۴ میلیون
خونه بابا ۲ (۳,۵۱۸ سالن) – $۱۶٫۳ میلیون
ﻗﺘﻞ ﺩﺭ ﻗﻄﺎﺭ ﺳﺮﯾﻊﺍﻟﺴﯿﺮ ﺷﺮﻕ (۳,۲۱۴ سالن) – $۱۵٫۵ میلیون
ستاره (۲,۸۳۷ سالن) – $۹٫۸ میلیون
کریسمس مادران بد (۲,۳۰۶ سالن) – $۷٫۰ میلیون
ﺳﻪ ﺑﯿﻠﺒﻮﺭﺩ ﺧﺎﺭﺝ ﺍﺯ ﺍﺑﯿﻨﮓ، ﻣﯿﺰﻭﺭﯼ (۵۹۰ سالن) – $۵٫۸ میلیون
لیدی برد (۷۹۱ سالن) – $۵٫۶ میلیون

No votes yet.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.