لیگ عدالت

فیلم Justice League (لیگ عدالت) در پنجمین روز اکران 10.5 میلیون دلار دیگر فروخت!

روز جمعه ۲۶ آبان ماه بود که فیلم Justice League بلاخره پا به گیشه های آمریکای شمالی و تعدادی کشور دیگر گذاشت، و طرفداران منتظر را خوشحال کرد. این فیلم طی اولین روز نمایش در آمریکای شمالی با در اختیار داشتن بیشتر از ۴۰۰۰ سالن سینما ۳۸٫۸ میلیون دلار فروخت. این شروع که واقعا نسبت به دیگر عناوین ابرقهرمانی اکران شده طی سال جاری ضعیف به نظر می رسید از همان ابتدا این نوید را داد که فیلم جدید وارنر بروس و کمپانی DC قرار نیست پا فراتر از ﭘﯿﺶبینی ها بگذارد و در میان پرفروش ترین فیلم های سال قرار بگیرد! دیری نپایید که واکنش های منفی منتقدین با سرخوردگی بسیاری از طرفداران همراه شد و بـه سقوط لیگ عدالت کمک کرد، اما در این میان عده ای از منتقدین بعضی از ویژگی های مثبت آن را مورد تحسین قرار دادند و بسیاری از طرفداران با رفتن به گیشه ها از آن حمایت نمودند.

اما در روز یکشنبه هفته جاری باکس آفیس با انتشار گزارشی فاش کرد که لیگ عدالت زک اسنایدر طی تعطیلات آخرهفته افتتاحیه با در اختیار داشتن ۴,۰۵۱ سالن سینما در آمریکای شمالی ۹۶ میلیون دلار فروخته است. به عبارتی ضعیف ترین افتتاحیه ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺳﯿﻨﻤﺎﯾﯽ ﺩﯼﺳﯽ را رقم زد کـه خبر چندان خوبی برای چنین فیلمی که تولید آن حدود ۳۰۰ میلیون دلار هزینه روی دست استودیو گذاشته محسوب نمی شود. به همین ترتیب فیلم Justice League در آخرهفته افتتاحیه خودش به فروش بین المللی ۲۸۱٫۵ میلیون دلاری دست یافت که ۹۶ میلیون آن از سینماهای آمریکا به دست آمده بود. البته باید اعتراف کنیم که عملکرد فیلم در خارج از خاک آمریکای شمالی تا حدودی خوب و امیدوارکننده بوده، و حتی موفق شد برخی از رکوردهای چهار فیلم قبلی DCEU را جابجا کند.

طی روز گذشته بود که اعلام کردیم Justice league طی چهارمین روز اکرانش در آمریکای شمالی ۷٫۵ میلیون دلار فروخته است و حالا مجموع فروش داخلی آن به ۱۰۱,۳ میلیون دلار رسیده، به همین ترتیب مجموع فروش بین المللی آن به رقم ۲۸۶,۳ رسید. حال ساعتی پیش باکس آفیس اعلام کرد که فیلم Justice League (لیگ عدالت) در پنجمین روز اکران ۱۰٫۵ میلیون دلار دیگر فروخت، و به دنبال مجموع فروش داخلی آن به ۱۱۱٫۹ میلیون دلار، و مجموع فروش بین المللی آن به ۲۹۶,۹ میلیون دلار رسید. بد نیست بدانید که فروش چهار فیلم قبلی DCEU طی پنجمین روز اکرانشان در آمریکای شمالی بدین صورت بوده است: Man of Steel (مرد پولادین) ۱۱٫۵ میلیون دلار، Batman v Superman: Dawn of Justice (بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت) ۱۲٫۱ میلیون دلار، Suicide Squad (جوخه انتحار) ۱۴٫۲ میلیون دلار، و در نهایت Wonder Woman (زن شگفت انگیز) ۱۴,۳ میلیون دلار.

تا اینجا بیشتر نگاه ها به آمار فروش خارج از خاک Justice League دوخته شده و انتظار می رود کشورهایی مثل چین یا ژاپن آن را نجات دهند. منتظر انتشار اطلاعات بیشتر باشید.

No votes yet.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.