دنیای سینمایی DC

کارگردان Shazam به شایعه لغو شدن ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺳﯿﻨﻤﺎﯾﯽ ﺩﯼﺳﯽ واکنشی جالب نشان داد

این روزها شایعه ای بی اساس در بین مردم گسترش می یابد مبنی بر اینکه کمپانی وارنر بروس در حال لغو کردن ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺳﯿﻨﻤﺎﯾﯽ ﺩﯼﺳﯽ (DCEU) است، اما هیچکس تاکنون در این مورد به کارگردان فیلم سینمایی Shazam (شزم)، ﺩﯾﻮﯾﺪ ﺍﻑ. ﺳﻨﺪﺑﺮﮒ چیزی نگفته است. این استودیوی فیلمسازی مشهور در سال گذشته میلادی استارت دنیای سینمایی بر مبنای کمیک بوک های ﺩﯼﺳﯽ را با فیلم سینمایی Batman V Superman: Dawn of Justice (بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت) زک اسنایدر زد. آنها بواسطه تولید و اکران فیلم Suicide Squad (جوخه انتحار) دیوید آیر در تابستان ۲۰۱۶ به گسترش این فرانچایز ادامه دادند، طی سال جاری Wonder Woman (زن شگفت انگیز) پتی جنکیتز را به گیشه رساندند و حالا نوبت به Justice League (لیگ عدالت) آقای اسنایدر رسیده است.

اما متاسفانه Justice League چیزی که مردم انتظارش را می کشیدند نبود. با وجود اینکه تعدادی از منتقدان از جنبه های مختلف فیلم را مورد تحسین قرار دادند، و خیلی ها حضور سوپرمن در آنها را جزو بخش های خوبش صدا زدند، فیلم در کسب امتیازهای لازم موفق نبود و تبدیل به یک ناخوشایندی بزرگ برای آن طی تعطیلات آخرهفته افتتاحیه شد، در افتتاحیه وطنی هم چندان خوش شانس نبود. البته باکس آفیس بین المللی Justice League خبر از اکران امیدوارکننده جهانی می دهد. در پی عملکرد ناموفق Justice League در باکس آفیس آمریکای شمالی شاهد انتشار شایعه هایی از منابع نامعتبر بودیم که در سراسر وب گسترش یافتند، و می گفتند که وارنر بروس قصد دارد بعد از اکران فیلم Aquaman (آکوامن) جیمز گان، که تولیدش اخیرا به پایان رسیده، پرونده ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺳﯿﻨﻤﺎﯾﯽ ﺩﯼﺳﯽ را برای چند سالی ببندد. در این میان، کسی در این مورد به ﺩﯾﻮﯾﺪ ﺍﻑ. ﺳﻨﺪﺑﺮﮒ چیزی نگفته است.

یکی از کاربران Reddit ادعا کرد که منابع او در کمپانی وارنر بروس به او گفته انـد رئسای استودیو قصد دارند تا کل ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺳﯿﻨﻤﺎﯾﯽ ﺩﯼﺳﯽ را کنار بگذارند و به مدت پنج سال بیخیال تمام فیلم های DC شوند تا یک برنامه درست برای آینده بچینند. حال از آنجا که آقای ﺳﻨﺪﺑﺮﮒ از کاربران فعال Reddit است بـا راحت ترین و بهترین راه ممکن واکنشی جالب به این شایعه کاملا دروغین نشان داد، او در جواب این کاربر شایعه ساز گفت که: “کسی به من نگفت. من می تونم فـردا بیخیال شوم؟ واقعا می خواهم بخوابم.

باید اشاره کنیم که کسی تاکنون به طور رسمی در مورد لغو DCEU صحبتی نکرده و مطمئناً این اتفاق نمی افتد، حداقل در آینده ای نزدیک شاهد کنار رفتن این دنیای سینمایی نخواهیم بود. البته تمام این ها بدین معنی نیست که استودیو این دنیای سینمایی تازه شکل گرفته را نوسامان و اقدام به اصلاح ساختار آن نکند، مخصوصا با توجه عملکرد ضعیف Justice League باید منتظر تغییراتی جهت بهبوی DCEU باشیم. همانطور که اشاره کردیم تولید فیلم Aquaman اخیرا به پایان رسیده و قرار است دسامبر سال آینده میلادی پا به گیشه بگذارد. Shazam فیلم بعدی DCEU است که جلوی دوربین می رود، بعد از آن نوبت به Wonder Woman 2 می رسد که انتظار داریم تابستان ۲۰۱۸ پا به فاز تولید بگذارد. اما تاکنون نام فیلم هایی که بعد از این سه فیلم قرار است ساخته شوند به میان نیامده و همه چیز در هاله ای از ابهام قرار دارد.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.