مرگ بر روی نیل

ادامه Murder on the Orient Express (ﻗﺘﻞ ﺩﺭ ﻗﻄﺎﺭ ﺳﺮﯾﻊﺍﻟﺴﯿﺮ ﺷﺮﻕ) ساخته می شود

طبق تازه ترین گزارش های منتشر شده توسط هالیوود ریپورتر، بعد از تولید و اکران فیلم سینمایی Murder on the Orient Express (ﻗﺘﻞ ﺩﺭ ﻗﻄﺎﺭ ﺳﺮﯾﻊﺍﻟﺴﯿﺮ ﺷﺮﻕ)، کمپانی فاکس قرن بیستم آماده است تا ادامه ای برای آن بسازد و به دست طرفداران فیلم های رمزآلود برساند. در حالی که این فیلم هنوز روی پرده است، کمپانی قصد دارد یکی دیگر از کتاب های ﺁﮔﺎﺗﺎ ﮐﺮﯾﺴﺘﯽ نویسنده مشهور کتاب های گارآگاهی را در نظر بگیرد و یک فیلم اقتباسی دیگر بر اساس بسازد. اینطور که گفته شده فیلم بعد از رمان Death on the Nile (ﻣﺮﮒ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﻧﯿﻞ) اقتباس می شود و هرکول پوآرو را درون یک ماجرای رمزآلود تازه قرار می دهد.

ﻣﺎﯾﮑﻞ ﮔﺮﯾﻦ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩ ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪ فیلم اول، Orient Express قرار است ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪ عنوان جدید را هم بنویسد و داستان آن از این قرار است که ﺩﺭ ﺍﯾﻦ ﺍﺛﺮ ﺁﮔﺎﺗﺎ ﮐﺮﯾﺴﺘﯽ ﺯﻭﺝ ﺟﻮﺍﻥ، ﺁﻗﺎ ﻭ ﺧﺎﻧﻢ ﺩﻭﯾﻞ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺎﻩ ﻋﺴﻞ ﺧﻮﺩ ﺑﻪ ﻣﺼﺮ ﺳﻔﺮ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ. ﺍﻣﺎ ﺩﺭ ﺁﻧﺠﺎ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ ﮐﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﯾﮏ ﺷﺨﺺ ﺗﻌﻘﯿﺐ ﻣﯽ ﺷﻮﻧﺪ. ﺳﺮﺍﻧﺠﺎﻡ ﺍﯾﻦ ﻣﺸﮑﻞ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﺑﺎﻻ ﻣﯽ ﮔﯿﺮﺩ ﺗﺎ ﺑﻪ ﻗﺘﻞ ﺧﺎﻧﻢ ﺩﻭﯾﻞ ﻣﻨﺠﺮ ﻣﯽ ﺷﻮﺩ ﻭ ﮐﺴﯽ ﻧﻤﯽ ﺗﻮﺍﻧﺪ ﻗﺎﺗﻞ ﺭﺍ ﺑﯿﺎﺑﺪ ﺟﺰ ﭘﻮﺁﺭﻭ …! در حالی که هنوز قراردادی بسته نشده و به طور رسمی آن را اعلام نکرده اند، انتظار داریم ﮐﻨﺖ ﺑﺮﺍﻧﺎ، با سابقه پنج بار نامزدی برای دریافت اسکار، در پروژه جدید هم بعنوان کارگردان حضور داشته باشد و در نقش اصلی فیلم، هرکول ظاهر شود. منتظر تایید این مورد هستیم.

بد نیست بدانید که کتاب Death on the Nile اولین بار در سال ۱۹۳۷ چاب شد و در آن پوآرو برای مرخصی و دوری از پرونده هایش به مصر می رود و باری دیگر درگیر یک ماجرای رمزآلود جدید می شود؛ یک مثلث عشقی که در نهایت به قتل ختم می شود و از مشهورترین کتاب های خانم کریستی است.

درست مانند Orient Express که در سال ۱۹۷۴ تبدیل به یک فیلم سینمایی شد — به کارگردانی ﺳﯿﺪﻧﯽ ﻟﻮﻣﺖ و با بازی ﺁﻟﺒﺮﺕ ﻓﯿﻨﯽ در نقش ﻫﺮﮐﻮﻝ ﭘﻮﺁﺭﻭ — کتاب Death on the Nile هم سالها قبل پا به سینما گذاشت؛ در سال ۱۹۷۸ ﺟﺎﻥ ﮔﯿﻠﺮﻣﯿﻦ این کتاب را تبدیل به یک فیلم کرد و ﭘﯿﺘﺮ ﺍﻭﺳﺘﯿﻨﻮﻑ (اسپارتاکوس) در نقش ﻫﺮﮐﻮﻝ ﭘﻮﺁﺭﻭ ظاهر شد. البته از این داستان در سریال Agatha Christie’s Poirot (ﭘﻮﺁﺭﻭﯼ ﺁﮔﺎﺗﺎ ﮐﺮﯾﺴﺘﯽ) هم استفاده شد.

در انتها باید اشاره کنیم که فیلم سینمایی Murder on the Orient Express با بودجه ۵۵ میلیون دلاری ساخته شد، در افتتاحیه آمریکایی ۲۸٫۶ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش بین المللی آن تاکنون به ۱۴۹,۸ میلیون دلار رسیده است. از ستارگان اصلی این فیلم می توانیم به ﮐﻨﺖ ﺑﺮﺍﻧﺎ در نقش ﻫﺮﮐﻮﻝ ﭘﻮﺁﺭﻭ، جانی دپ نیز در نقش ادوارد راچت، Michael Rouse، ﺍﻟﯿﻮﺕ ﻟﻮﯼ، ﺩﯾﻮﯾﺪ ﺍَﻧِﻦ، ﺟﻮﺳﯿﻒ ﻻﻧﮓ، ﺩﯾﺰﯼ ﺭﯾﺪﻟﯽ، ﻟﺴﻠﯽ ﺍﻭﺩﻡ ﺟﻮﻧﯿﻮﺭ، ﺗﺎﻡ ﺑﯿﺘﻤﻦ، ﭘﻨﻠﻮﭘﻪ ﮐﺮﻭﺯ و ﺭﯾﭽﺎﺭﺩ ﮐﻠﯿﻔﺮﺩ اشاره کنیم. منتظر انتشار اطلاعات و اخبار بیشتر باشید.

No votes yet.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.