لیگ عدالت

نگاهی به افتتاحیه Justice League در باکس آفیس بین المللی

ساعتی پیش نتایج باکس آفیس بین المللی Justice League منتشر شد که خبر از یک شروع امیدوارکننده می دهد؛ کمپانی وارنر بروس سال گذشته با تولید و اکران فیلم Batman V Superman: Dawn of Justice (بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت) به کارگردانی زک اسنایدر استارت ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺗﻮﺳﻌﻪﯾﺎﻓﺘﻪ ﺩﯼﺳﯽ (DCEU) — که البته عنوان غیررسمی آن است — را زد، فیلمی کـه در واقع یک ادامه برای داستان خاستگاه سوپرمن، Man of Steel (مرد پولادین) بـود. حال این استودیو با تولید Justice League (لیگ عدالت)، فیلم جدید زک اسنایدر به گسترش دنیای سینمایی تازه شکل گرفته خودش ادامه داده است. این فیلم روز جمعه ۲۶ آبان پا به گیشه های آمریکای شمالی و چندین کشور دیگر گذاشت.

فیلم Justice League در شرایطی پا به گیشه گذاشت که هنوز مبهوت رکوردهای بین المللی فیلم سینمایی Wonder Woman (زن شگفت انگیز) خانم پتی جنکینز بودیم، در کنار این، لیگ عدالت ادامه ای بر یکی از اغراق آمیزترین فیلم های کمیک بوکی تاریخ است: Batman V Superman. این فیلم طی فاز پس-تولید با موانع مختلفی روبرو شد و متاسفانه خرج زیادی روی دست استودیوی سازنده گذاشت، حال نتایج فیلم احتمالا همان چیزی نیست که سازندگانش تصور می کردند. بسیاری از منتقدین از فیلم جدید زک اسنایدر تعریف و تمجدید کردند، و شخصیت ها را جزو بخش های خوب فیلم قرار دادند — بخصوص بتمن و سوپرمن — اما تدوین ناهموار و عدم روایت منسجم آن را محکوم کردند، چیزی که هر دو فیلم Batman V Superman و Suicide Squad (لیگ عدالت) به خاطر آن مورد انتقاد قرار گرفتند — و همین ضربه بزرگی به فروش Justice League زده است، بدون شک.

فیلم Justice League در آخرهفته افتتاحیه خودش به فروش بین المللی ۲۸۱٫۵ میلیون دلاری دست یافت، که ۹۶ میلیون دلار آن از گیشه های آمریکای شمالی نشات می گیرد. در حالی که فیلم یک افتتاحیه نه چندان چشمگیر را در خانه اش رقم زده، عملکرد آن در دیگر بـازارها تا حدودی خوب بوده است، به طوری که ۴۱٫۲ میلیون دلار از ۱۰ کشور آسیایی (به جز چین)، و ۳۵٫۴ میلیون در آمریکای لاتین به دست آورد. در اروپا، Justice League عملکرد بهتری نسبت به Wonder Woman نشان داد اما پشت سر Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) مارول استودیوز قرار گرفت.

در چین، لیگ عدالت طی آخرهفته افتتاحیه ۵۱٫۷ میلیون دلار فروخت که کمی ضعیف تر از افتتاحیه ۵۵٫۷ میلیون دلاری Batman V Superman در این کشور بوده است. کـره جنوبی برای این فیلم ۸٫۸ میلیون به ارمغان آورد، فروش آن در اندونزی ۵٫۸ میلیون (از Batman V Superman عقب ماند)، در فیلیپین ۵٫۸ میلیون دلار (پا فراتر از Thor 3 گذاشت)، و تایوان نیز ۴٫۳ میلیون (پشت سر Wonder Woman قرار گرفت) بـوده است، و انتظار می رود که پنجشنبه هفته جاری اکران آن در ژاپن هم آغاز شود.

لیگ عدالت

فیلم Justice League در افتتاحیه بریتانیایی خودش ۹٫۸ میلیون دلار فروخت که ۴ درصد از Ragnarok و ۵۱ درصد از Wonder Woman بهتر بوده است. این فیلم همچنین در روسیه ۶٫۵ میلیون دلار (۷۰ درصد بالاتر از Wonder Woman)، در فرانسه ۶ میلیون (۲۳ درصد جلوتر از Wonder Woman)، در ایتالیا ۳٫۴ میلیون دلار، در اسپانیا ۳ میلیون دلار و در آلمان ۲٫۹ میلیون فروخت، در کنار فروش ۹٫۶ میلیون دلاری در مکزیک (۲۹ درصد بالاتر از Ragnarok) و ۶٫۳ میلیون دلاری در استرالیا (۲۱ درصد بالاتر از Wonder Woman اما پشت سر Ragnarok). لیگ عدالت در کشور برزیل نیز طی این تعطیلات ۱۴٫۲ میلیون دلار فروخت و به فروش رکوردی خودش ادامه داد.

فیلم Justice league در آمریکای شمالی شروع خوبی نداشته و نباید انتظار داشته باشیم در باکس آفیس داخلی به فروش قابل توجه ای برسد (دقیقا برعکس Wonder woman) اما فروش آن در دیگر کشورها خوب بوده و امیدوارکننده است که می تواند برای مجموع فروش بین المللی آن کمک بزرگی باشد. در انتها باید اشاره کنیم که برای تولید این فیلم حدود ۳۰۰ میلیون دلار هزینه شده و اکنون سرنوشت قسمت بعدی آن در گروی استقبال طرفداران از قسمت نخست است …

نگاهتان به مغناطیس نیوز باشد تا آخرین گزارش ها را دریافت کنید.

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.