ثور: راگناروک

باکس آفیس: فروش قسمت سوم Thor از مرز 700 میلیون دلار عبور کرد

اگر به یاد داشته باشید دوازدهم آبـان ماه بود که فیلم Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) به کارگردانی ﺗﺎﯾﮑﺎ ﻭﯾﺘﯿﺘﯽ پا به گیشه گذاشت و طی اولین روز اکرانش در آمریکای شمالی ۴۶ میلیون دلار فروخت. این یک فروش تقریبا فراتر از ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽها بود و به وضوح نشان داد که قرار است پا فراتر از قسمت های قبلی فرانچایز خودش بگذارد. فیلم Ragnarok در همان ابتدای راه با واکنش خوب منتقدین روبرو شده و بعد از ورود به گیشه مورد تحسین طرفداران قرار گرفت. قسمت سوم Thor به لطف بینش متفاوت کارگردان آن، رنگ و بویی کاملا تازه نسبت به دو قسمت قبلی دارد و در آن شاهد حضور شخصیت های تازه و همچنین هالک در کنار ثور هستیم که قطعا در میزان استقبال طرفداران از فیلم بی تاثیر نبوده است.

اما این تازه شروع راه بود و Ragnarok بعد از سه-روز نخست اکران به فروش داخلی ۱۲۱ میلیون دلـاری، و مجموع فروش بین المللی ۴۲۷ میلیون دلاری دست یافت. [راگناروک در افتتاحیه چین ۵۵٫۶ میلیون دلار فروخت] فیلم جدید دنیای سینمایی، بعد از گذشت ۶ روز از شروع اکران در آمریکای شمالی به مجموع فروش ۵۰۲ میلیون دلاری رسید که نشان از موفقیت آن داشت. بد نیست بدانید که در بین فیلم های دنیای سینمایی مارول، قسمت سوم Thor هفتمین افتتاحیه بزرگ را به نام خودش ثبت کرده است، جایگاه اول به فیلم Marvel’s The Avengers (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ) با ۲۰۷ میلیون دلار تعلق دارد و جایگاه آخر به The Incredible Hulk (ﻫﺎﻟﮏ ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰ) با ۵۵ میلیون دلار.

هفته گذشته بود که باکس آفیس اعلام کرد Thor 3 طی دومین تعطیلات آخرهفته اکرانش (۱۹ تا ۲۱ آبان ماه) با کاهش ۵۴ درصدی در فروش ۵۶٫۶ میلیون دلار دیگر فروخته است، که به دنبال آن مجموع فروش داخلی آن تنها بعد از ده روز نمایش به ۲۱۱ میلیون دلار رسید. حال ساعتی پیش اعلام شد که Marvel’s Thor: Ragnarok طی سومین تعطیلات آخرهفته اکرانش در آمریکا ۲۱٫۷ میلیون دلار فروخته و در جایگاه سوم نتایج آخرهفته ۲۶ تا ۲۸ آبان قرار گرفته است. به واسطه این فروش، اکنون مجموع فروش داخلی این فیلم به ۲۵۰ میلیون دلار رسیده است. در خارج از خاک آمریکا، Ragnarok موفق شد ۲۴٫۱ میلیون دلار دیگر بفروشد که مجموع فروش خارج از خاک آن را به رقم ۴۹۰٫۷ میلیون دلار رساند، فروش بین المللی آن هم اکنون بـه ۷۳۸٫۱ میلیون دلار رسیده است. قسمت Thor در حال حاضر هفتمین فیلم پرفروش ۲۰۱۷ است.

پیشنهاد ویژه: تمام تریلر و تیزرهای منتشر شده از Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) را اینجا تماشا کنید

ثور 3

تا اینجا در چارت داخلی و بین المللی Ragnarok موفق شده از قسمت اول Thor و قسمت دوم آن، Thor: The Dark World (ثور: دنیای تاریک) جلو بزند. در حقیقت Ragnarok اکنون یازدهمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول (MCU) در آمریکای شمالی است و اگر اوضاع خوب پیش برود خیلی زود به جایگاه دهم که اکنون Captain America: The Winter Soldier (ﮐﺎﭘﯿﺘﺎﻥ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ: ﺳﺮﺑﺎﺯ ﺯﻣﺴﺘﺎﻥ) با فروش ۲۵۹٫۷ میلیون دلاری صاحب آن است صعود خواهد کرد. در چارت بین المللی نیز حالا بعنوان هشتمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول شناخته می شود و خیلی زود به جایگاه هفتم که اکنون به Guardians of the Galaxy (نگهبانان کهکشان) با فروش ۷۷۳٫۳ میلیون دلاری تعلق دارد دست خواهد یافت.

در انتها جهات مقایسه با دیگر فیلم های ۲۰۱۷ مارول، باید اشاره کنیم که Guardians of the Galaxy Vol. 2 (جلد دوم نگهبانان کهکشان) طی دومین تعطیلات آخرهفته اکرانش در آمریکای شمالی ۳۴٫۶ میلیون دلار فروخته بود و Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) ۲۲٫۱ میلیون دلار – که خیلی به فروش Ragnarok نزدیک است و هر دو بعد از ۱۷ روز به فروش ۲۵۰ میلیون دلاری رسیده اند.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.