The-Eye-of-Sauron-from-The-Lord-of-the-Rings

سریال ﭘﯿﺶدرآمدی «ارباب ﺣﻠﻘﻪﻫﺎ» واقعا ساخته می شود!

طبق تازه ترین گزارش های منتشر شده، آمازون (Amazon) به طور رسمی در حال کار بر روی سریال The Lord of the Rings (ارباب ﺣﻠﻘﻪﻫﺎ) است که به نظر می رسد قرار است یک سریال ﭘﯿﺶدرآمدی باشد و تا چند فصل تولید خواهد شد. اگر به یاد داشته باشید حدود دو هفته قبل بود که با انتشار یک گزارش فاش کردیم کمپانی Warner Brothers Television در حال مذاکره است تا یک مجموعه تلویزیونی live-action بر اساس سری رمان های بی نظیر The Lord of The Rings نوشته ﺟﺎﻥ ﺭﻭﻧﺎﻟﺪ ﺭﻭﺋﻞ ﺗﺎﻟﮑﯿﻦ، ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩ ﻭ ﺯﺑﺎﻥﺷﻨﺎﺱ ﺑﺮﯾﺘﺎﻧﯿﺎﯾﯽ خلق کند. همچنین اضافه کردیم که وارنر بروس اکنون در حال مذاکره با Amazon Studios است تا امکان تولید مجموعه تلویزیونی Lord of the Rings را مورد بررسی قرار دهند. حال ظاهرا مذاکرات به نتیجه رسیده و Amazon آن را برداشته است.

تا جایی که اطلاع داریم، Amazon در حال کار بر روی دو سریال Snow Crash و Ringworld است، همچنین هفته گذشته شنیدیم که سریال The Boys را سفارش داده است. این حرکت ها ثابت می کنند که این سرویس استریم تمرکز خودش را بر روی تولید سریال های علمی-تخیلی، و نمایش هایی که از کتاب های مصور پرطرفدار و داستان های فانتزی مشهور نشات می گیرند، قرار داده تا جایی در دل مخاطبان امروزی داشته باشد. طبیعتا سریال ارباب ﺣﻠﻘﻪﻫﺎ می تواند یک فرصت خوب برای این رسانه اینترنتی باشد تا مانند شبکه HBO صاحب سریالی فانتزی حماسی خود شود؛ Game of Thrones (بازی تاج و تخت) کـه به لطف دنیای خلق شده توسط مارتین بـه موفقیت های بسیاری دست یافت شبکه های زیادی را مجاب کرد که کاوشی در ژانر فانتزی و حماسی داشته باشند یا حداقل شانس خودشان را امتحان کنند. آقای ﺗﺎﻟﮑﯿﻦ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩ ﻭ ﺯﺑﺎﻥﺷﻨﺎﺱ ﺑﺮﯾﺘﺎﻧﯿﺎﯾﯽ کسی است که دنیای غنی «ارباب ﺣﻠﻘﻪﻫﺎ» را خلق کرد، تاکنون شش فیلم در این فرانچایز ساخت شده و پتانسیل زیادی برای تولید فیلم و سریال های دیگر دارد – بسیاری از طرفداران با خبر ساخته شدن این سریال نگران شدند که قرار است به فیلم های پیتر جکسون مرتبط باشد یا کتاب های اصلی ﺗﺎﻟﮑﯿﻦ؛ باید بگوییم که ظاهرا هیچکدام.

طبق تازه ترین گزارش منتشر شده از سوی Variety، آمازون استودیوز به طور رسمی سریال Lord of the Rings را با یک تعهد چند فصلی سفارش داده است. همچنین تایید شده که وقایع آن قبل از یاران حلقه، اولین کتاب از ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ تالکین به وقوع می پیوندد. طبق این گزارش، حوادث این اقتباس تلویزیونی در زمین میانه رخ می دهد و کـاوشی خواهد داشت در خط داستانی جدیدی پیش از وقایع یاران حلقه. اما هنوز اطلاعی از جزئیات داستانی آن نداریم و اعلام نشده که کدام یک از شخصیت ها در این سریال حضور خواهند داشت، عنوان رسمی آن نیز تا این لحظه فاش نشده است.

سریال ارباب حلقه ها

همانطور که اشاره کردیم Amazon قرار است این سریال را در چند فصل تولید کند که یک حرکت جسورانه محسوب می شود. البته این استودیو و عوامل تولید سریال از نظر داستانی مشکلی نخواهند داشت و دنیای خلق شده توسط تالکین به اندازه ای وسیع است که کاوش در آن چند سالی طول بکشد. امـا این تمام ماجرا نیست و گزارش تازه منتشر شده اشاره می کنـد امکان ساخت یک ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ هم وجود دارد و جزئی از قرارداد است! اینطور که به نظر می رسد Amazon حساب ویژه ای بر روی فرانچایز تلویزیونی جدید خودش باز کرده و امید فراوانی به موفقیت آن دارد.

اگر به یاد داشته باشید اولین فیلم از فرانچایز سینمایی مجموعه کتاب «ارباب ﺣﻠﻘﻪﻫﺎ» در سال ۲۰۰۱ توسط وارنر بروس پا به گیشه گذاشت، قسمت اول «یاران حلقه» نام داشت، قسمت دوم با عنوان «دو برج» سال ۲۰۰۲ اکران شد و آخرین فیلم نیز با عنوان «بازگشت سلطان» سال ۲۰۰۳ به کار فرانچایز خودش پایان داد. طی این سال ها Lord of the Rings تبدیل شد به یکی از موفق ترین فیلم های کمپانی وارنر بروس و کل تاریخ سینما چون هم داستان فوق العاده ای داشت و هم در زمان خودش جلوه های ویژه به کار رفته در آن بی نظیر بود. با توجه به موفقیت ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ اصلی، وارنر بروس فرانچایز را در سال ۲۰۱۲ با تولید فیلم The Hobbit: An Unexpected Journey (ﻫﺎﺑﯿﺖ: ﯾﮏ ﺳﻔﺮ ﻏﯿﺮﻣﻨﺘﻈﺮﻩ) به سینما بازگرداند. این فیلم یک ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ ﭘﯿﺶدرآمدی بر اساس کتاب های «هابیت» ﺗﺎﻟﮑﯿﻦ را آغـاز کرد، اما به موفقیت هنری سری فیلم های the Lord of the Rings دست نیافت ولی عملکرد آن در باکس آفیس واقعا عالی بود و تبدیل به یک موفقیت تجاری دیگر شد.

حال نوبت به نسخه تلویزیونی این داستان حماسی رسیده است …

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.