Thor: Ragnarok

قسمت سوم Thor اکنون دهمین فیلم پرفروش 2017 است!

با اینکه تنها دو هفته از آغاز اکران Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) گذشته، به لطف فروش موفق آن طی دومین تعطیلات آخرهفته، اکنون در جایگاه دهم بین پرفروش ترین فیلم های ۲۰۱۷ سراسر جهان قرار گرفته است. طی روز یکشنبه (۲۱ آبان ماه) مجموع فروش بین المللی Ragnarok از مرز ۶۵۰ میلیون دلار عبور کرد که ۲۱۱ میلیون دلار آن از فروش در سینماهای آمریکای شمالی نشات می گیرد.

در فیلم Thor: Ragnarok که توسط ﺗﺎﯾﮑﺎ ﻭﯾﺘﯿﺘﯽ کارگردانی شده، ثور (با نقش آفرینی Chris Hemsworth) را مشاهده می کنیم که در یک میدان مبارزه گلادیاتوری میان کهکشانی که توسط گرندمستر (Jeff Goldblum) گردانده می شود با رفیق قدیمی خودش هالک (Mark Ruffalo) ملاقات می کند. بعد از آن، ثور و تیم جدیدش به زادگاه او یعنی آسگارد باز میگردند تا با هلای خبیث، الهه مرگ (Cate Blanchett) که در تلاش برای نابودی آن است مبارزه کنند. تا جایی که ما اطلاع داریم و از تریلرهای منتشر شده، و شنیده ها متوجه شده ایم Ragnarok حال و هوای کاملا متفاوتی نسبت به دو قسمت قبلی و بسیاری از دیگر فیلم های مارول دارد، ماجراهای آن سرگرم کننده تر و دیالوگ هایش خنده دار هستند. در واقع ﻭﯾﺘﯿﺘﯽ تمام تلاش خودش را کرده تا فیلمی متفاوت و تماشایی تقدیم طرفداران کند.

فیلم Thor: Ragnarok ثابت کرد که ثور – و همچنین هالک – می تواند بدون حضور در ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ هم یک قهرمان باکس آفیسی باشد. این فیلم در کمتر از دو هفته نمایش به فروش ۶۵۰ میلیون دلاری دست یافته و اکنون در جایگاه دهم بین پرفروش ترین فیلم های ۲۰۱۷ قرار گـرفته است. Thor جدید خیلی زود به جایگاه نهم که اکنون به Doctor Strange با فروش ۶۷۷٫۷ میلیون دلاری تعلق دارد صعود خواهد کـرد. اگر Ragnarok با همین سرعت حرکت کند، این شانس را دارد که از دو فیلم ۲۰۱۷ دنیای سینمایی مارول، Guardians of the Galaxy 2 (که ۸۳۶ میلیون فروخت) و Spider-Man: Homecoming (که ۸۸۰ میلیون فروخت) جلو بزند، و آنگاه نه تنها پرفروش ترین فیلم ابرقهرمانی ۲۰۱۷ خواهد شد، بلکه در میان پنج فیلم پرفروش سال قرار می گیرد. البته خیلی بعید به نظر می رسد که شاهد پیوستن آن به کلوب میلیاردی ها باشیم و آن را در کنار Beauty and the Beast (دیو و دلبر) و The Fate of the Furious (سرنوشت خشمگین) با فروش ۱٫۲ میلیارد دلاری، و نیز Despicable Me 3 (ﻣﻦ ﻧﻔﺮﺕﺍﻧﮕﯿﺰ ۳) با فروش یک میلیارد دلاری مشاهده کنیم.

ثور: راگناروک

در آمریکای شمالی، Thor: Ragnarok طی دومین تعطیلات آخرهفته اکرانش ۵۶ میلیون دلار دیگر فروخت و به فروش کلی ۲۱۱ میلیون دلاری دست یافت (گزارش کامل را اینجا بخوانید)، به همین واسطه اکنون نهمین فیلم پرفروش ۲۰۱۷ در آمریکای شمالی است. دو فیلم ۲۰۱۷ مارول که پیش از این اکران شدند، Guardians 2 و Homecoming، در خاک وطن خود به ترتیب ۳۸۹ میلیون و ۳۳۴ میلیون دلار فروختند بنابراین Ragnarok هنوز فاصله زیادی بـا آنها دارد. فیلم جدید مارول برای رسیدن به Wonder Woman (زن شگفت انگیز) که در خاک آمریکـا ۴۱۲ میلیون دلار فروخت هم باید راه زیادی را طی کند – که اکنون پرفروش ترین فیلم ابرقهرمانی ۲۰۱۷ در آمریکاست. بد نیست بدانید که Wonder Woman در دومین تعطیلات آخرهفته اکرانش ۵۸,۵ میلیون دلار فروخته بود.

تا اینجا در چارت داخلی Ragnarok موفق شده از قسمت اول Thor (که در کل ۱۸۱ میلیون فروخت) و قسمت دوم آن، Thor: The Dark World (که ۲۰۶٫۳ میلیون فروخت) جلو بزند. در حقیقت Ragnarok اکنون دوازدهمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول (MCU) در آمریکای شمالی است و اگر اوضاع خوب پیش برود خیلی زود به جایگاه یازدهم که اکنون Doctor Strange (دکتر استرنج) با فروش ۲۳۲ میلیون دلاری صاحب آن است صعود خواهد کرد.

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.