Thor: Ragnarok

باکس آفیس: قسمت سوم Thor حالا 650 میلیون دلاری شد!

اگر به یاد داشته باشید سومین فیلم از فرانچایز Thor در روز جمعه، دوازدهم آبان ماه پا به گیشه های آمریکای شمالی گذاشت و در نخستین روز اکران بیشتـر از ۴۶ میلیون دلار فروخت. دیری نپاید که مطلع شدیم فیلم Ragnarok بعد از پایان افتتاحیه آمریکایی به فروش ۱۲۲ میلیون دلاری دست یافته است و به لطف اکران خارج از خاک آن کـه یک هفته زودتر آغـاز شده بــود، در همان ابتدا فروش بین المللی آن به رقم ۴۲۷ میلیون دلار رسید. حال ساعتی پیش باکس آفیس اعلام کرد که Thor 3 طی دومین تعطیلات آخرهفته اکرانش (۱۹ تا ۲۱ آبان ماه) با کاهش ۵۴ درصدی در فروش ۵۶٫۶ میلیون دلار دیگر فروخته است، که به دنبال آن مجموع فروش داخلی آن تنها بعد از ده روز نمایش به ۲۱۱ میلیون دلار رسید.

تا اینجا در چارت داخلی Ragnarok موفق شده از قسمت اول Thor (که در کل ۱۸۱ میلیون فروخت) و قسمت دوم آن، Thor: The Dark World (که ۲۰۶٫۳ میلیون فروخت) جلو بزند. در حقیقت Ragnarok اکنون دوازدهمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول (MCU) در آمریکای شمالی است و اگر اوضاع خوب پیش برود خیلی زود به جایگاه یازدهم که اکنون Doctor Strange (دکتر استرنج) با فروش ۲۳۲ میلیون دلاری صاحب آن است صعود خواهد کرد. جهت مقایسه باید اضافه کنیم Homecoming که تیر ماه سال جاری پا به گیشه گذاشت در دومین تعطیلات آخرهفته اکرانش ۴۴,۲ میلیون دلار فروخته بود و مجموع فروش داخلی آن به رقم ۲۰۷,۲ میلیون دلار رسید. پیش تر از این فیلم، عنوان بهاری Guardians 2 در دومین تعطیلات آخرهفته اکرانش ۶۵,۲ میلیون دلار فروخت که مجموع فروش داخلی آن را به ۲۴۸,۴ میلیون دلار رساند. با این حساب تا اینجا همه چیز برای فیلم جدید مارول استودیوز بر وقف مراد بوده است!

در کنار عملکرد موفق فیلم در خاک آمریکا، باید به فروش جهانی آن هم نگاهی داشته باشیم؛ Ragnarok طی این تعطیلات (از جمعه تا یکشنبه) در خارج از ایالات متحده ۷۶ میلیون دلار دیگر فروخت و فروش خارجی آن به ۴۳۸٫۵ میلیون دلار رسید که مجموع فروش بین المللی آن را به رقم شگفت انگیز ۶۵۰ میلیون دلار رساند. اکنون در حالی که هنوز یک ماه هم از شروع اکران Thor 3 نگذشته است، این فیلم فروش بین المللی دو قسمت قبلی را پشت سر گذاشته و حالا بعنوان دهمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول در چارت بین المللی شناخته می شود و خیلی زود به جایگاه نهم که اکنون به Doctor Strange با فروش ۶۷۷٫۷ میلیون دلاری تعلق دارد صعود خواهد کـرد. همچنین باید اشاره کنیم که Thor: Ragnarok در حال حاضر دهمین فیلم پرفروش ۲۰۱۷ است و خیلی زود حداقل تا سه جایگاه بالاتر خواهد رفت، و اگر بخت با آن یار باشد شاید بتوانیم آن را تا پایان سال در جایگاه هفتم مشاهده کنیم. این جایگاه اکنون به Wonder Woman با فروش ۸۲۱٫۸ میلیون دلاری تعلق دارد.

پیشنهاد ویژه: تمام تریلر و تیزرهای منتشر شده از Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) را اینجا تماشا کنید

ثور 3

باید اضافه کنیم Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان جلد ۲) اولین فیلم مارول در سال ۲۰۱۷ بود که اوایل بهار سال جاری پا به گیشه گذاشت و طی اولین سه-روز اکرانش ۱۴۶ میلیون دلار فروخت. Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) نیز در تیر ماه کار خودش را آغاز کرد و در افتتاحیه ۱۱۷ میلیون فروخت. با این حساب راگناروک در واقع دومین افتتاحیه بزرگ مارول طی سال ۲۰۱۷ را رقم زده است، از طرفی افتتاحیه ۱۲۲ میلیون دلـاری برای فرانچایز Thor یک رکورد محسوب می شود، چـون دو قسمت قبلی ثور هیچکدام افتتاحیه بالای ۱۰۰ میلیون دلاری را تجربه نکردند!

در خلاصه داستان رسمی Ragnarok آمده است کـه: “در «ثور: راگناروک» دنیای ثور در شرف انهدام است. برادر حیله گر او، لوکی، ﺁﺳﮕﺎﺭﺩ را در اختیار گرفته است، هلای قدرتمند (Hela) برای دزدیدن تخت پادشاهی ظاهر می شود در حالی کـه ثور در طرف دیگری از دنیا بدون ﭼﮑﺶ ﺧﻮﺩ ﻣﯿﻮﻟﻨﯿﺮ زندانی شده است. برای فرار از اسارت و محافظت از خانه اش آسگارد در مقابل خطر نابودی بواسطه ﺭﻭﯾﺪﺍﺩ ﻣﺤﺘﻤﻞ ﺍﻟﻮﻗﻮﻉ ﺭﺍﮔﻨﺎﺭﻭﮎ که به همه چیز پایان خواهد داد، ثور نخست باید در مبارزه ای به سبک گلادیاتوری در مقابل یک بیگانه مرگبار پیروز شود، این بیگانه کسی نیست جز متحد و همکار سابق خودش در تیم انتقامجویان… هالک شگفت انگیز!

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.