ثور: راگناروک

باکس آفیس جمعه: Thor 3 در هشتمین روز اکران 18.2 میلیون دلار فروخت!

جمعه هفته گذشته، دوازدهم آبان ماه، بود که فیلم سینمایی پاییزی Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک)، سومین فیلم مارول استودیوز در سال ۲۰۱۷ پا به گیشه های آمریکای شمالی گذاشت و در نخستین روز اکران بیشتـر از ۴۶ میلیون دلار فروخت، و در همان ابتدا خبر داد که قرار است پا فراتر از ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽها بگذارد و بیشتر از انتظار بفروشد. Ragnarok بعد از پایان افتتاحیه آمریکایی به فروش ۱۲۲ میلیون دلاری دست یافت و به لطف اکران خارج از خاک آن کـه یک هفته زودتر آغـاز شده بــود، در همان ابتدا به فروش بین المللی ۴۲۷ میلیون دلاری رسید. Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان جلد ۲) اولین فیلم مارول در سال ۲۰۱۷ بود که اوایل بهار سال جاری پا به گیشه گذاشت و طی اولین سه-روز اکرانش ۱۴۶ میلیون دلار فروخت. Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) نیز در تیر ماه کار خودش را آغاز کرد و در افتتاحیه ۱۱۷ میلیون فروخت. با این حساب راگناروک در واقع دومین افتتاحیه بزرگ مارول طی سال ۲۰۱۷ را رقم زده است، از طرفی افتتاحیه ۱۲۲ میلیون دلـاری برای فرانچایز Thor یک رکورد محسوب می شود، چـون دو قسمت قبلی ثور هیچکدام افتتاحیه بالای ۱۰۰ میلیون دلاری را تجربه نکردند!

همانطور کـه احتمالا خودتان خبر دارید فیلم Thor: Ragnarok در چهارمین روز اکرانش ۸٫۲ میلیون دلار، در پنجمین روز ۱۰٫۸ میلیون دلار و در ششمین روز ۶٫۱ میلیون فروخت که در کنار فروش خارج از خاک، مجموع فروش بین المللی آن به ۵۰۲ میلیون دلار رسید. طی روز گذشته نیز اعلام کردیم که Ragnarok در هفتمین روز نمایش ۷٫۰ میلیون دلار دیگر فروخته که در پی آن مجموع فروش داخلی آن به ۱۵۴,۹ میلیون دلار، و مجموع فروش بین المللی به ۵۰۹,۳ میلیون دلار رسید. حال طبق گزارش تـازه باکس آفیس این فیلم در هشتمین روز اکرانش ۱۸,۲ میلیون دلـار دیگر فروخت، مجموع فروش داخلی آن به ۱۷۳,۲ میلیون و فروش بین المللی آن به ۵۲۷,۶ میلیون دلـار رسید. حال دقیقا یک هفته از آغاز اکران قسمت سوم Thor گذشته و اگر اوضاع خوب پیش برود قبل از اینکه دومین آخرهفته اکرانش به پایان برسد – یعنی در دهمین روز اکران – شاهد فروش ۶۰۰ میلیون دلاری آن خواهیم بود – البته با توجه به فروش روز جمعه بعید به نظر می رسد.

جهت مقایسه باید اضافه کنیم که Homecoming در هشتمین روز اکرانش ۱۳,۶ میلیون دلار فروخته بـود که مجموع فروش داخلی آن را به رقم ۱۷۶,۶ میلیون دلار رساند. پیش تر از این فیلم، Guardians 2 در هشتمین روز اکرانش ۱۶,۴ میلیون دلار فروخته بـود و مجموع فروش داخلی آن به ۱۹۹,۶ میلیون دلار رسید. همانطور که متوجه شدید هر دو فیلم طی هشت روز نخست نمایش فروش بالاتری نسبت به Ragnarok داشته اند. همچنین لازم به اشاره است که در چارت جهانی، Ragnarok اکنون چهاردهمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول (معروف به MCU) است و در چارت داخلی شانزدهمین پرفروش. فروش قسمت سوم بتازگی از قسمت اول Thor که ۲۰۱۱ اکران شد (۴۴۹٫۳ میلیون فروخت) عبور کرده است و خیلی زود Thor: The Dark World (با فروش ۶۴۴٫۶ میلیونی) را هم کنار می گذارد.

پیشنهاد ویژه: تمام تریلر و تیزرهای منتشر شده از Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) را اینجا تماشا کنید

Thor: Ragnarok

این را هم باید اضافه کنیم که Ragnarok در همین ابتدای راه با واکنش مثبت منتقدین و طرفداران روبرو شده است، و اینطور که گفته شده به لطف بینش متفاوت کارگردان آن، رنگ و بویی کاملا تازه نسبت به دو قسمت قبلی فرانچایز Thor دارد و علاوه بر این تفاوت، شخصیت های تازه ای را روی کار آورده، مثلا هالک را کنار ثور قرار داده و همچنین اولین ابرشرور زن دنیای سینمایی مارول را معرفی کرده است. البته شروع موفق Thor 3 موضوع تازه ای نیست و بیشتر فیلم های دنیای سینمایی مارول (معروف به MCU) سرنوشتی مشابه Ragnarok داشته انـد به طوری که اکنون تنها با گذشت ۹ سال از شروع به کار، مجموع فروش فیلم های این دنیای سینمایی در آمریکای شمالی به ۵ میلیارد دلار و فروش جهانی آن به ۱۳ میلیارد دلار رسیده است. MCU بدون شک یکی از پرفروش ترین فرانچایزهای سینمایی جهان می باشد. در این میان فقط ۳ فیلم از ۱۷ فیلم (ثور ۱، کاپیتان آمریکا: اولین انتقامجو، و هالک شگفت انگیز) در باکس آفیس جهانی کمتر از ۵۰۰ میلیون دلار فروخته اند.

خلاصه داستان رسمی Ragnarok آمده است کـه: “در «ثور: راگناروک» دنیای ثور در شرف انهدام است. برادر حیله گر او، لوکی، ﺁﺳﮕﺎﺭﺩ را در اختیار گرفته است، هلای قدرتمند (Hela) برای دزدیدن تخت پادشاهی ظاهر می شود در حالی کـه ثور در طرف دیگری از دنیا بدون ﭼﮑﺶ ﺧﻮﺩ ﻣﯿﻮﻟﻨﯿﺮ زندانی شده است. برای فرار از اسارت و محافظت از خانه اش آسگارد در مقابل خطر نابودی بواسطه ﺭﻭﯾﺪﺍﺩ ﻣﺤﺘﻤﻞ ﺍﻟﻮﻗﻮﻉ ﺭﺍﮔﻨﺎﺭﻭﮎ که به همه چیز پایان خواهد داد، ثور نخست باید در مبارزه ای به سبک گلادیاتوری در مقابل یک بیگانه مرگبار پیروز شود، این بیگانه کسی نیست جز متحد و همکار سابق خودش در تیم انتقامجویان… هالک شگفت انگیز!

Rating: 3.0. From 2 votes.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.