Thor 3

فیلم Thor: Ragnarok در هفتمین روز اکرانش 7 میلیون دلار دیگر فروخت!

اگـر به یاد داشته باشید جمعه، دوازدهم آبان ماه، بود که فیلم سینمایی Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) پا به گیشه های آمریکای شمالی گذاشت و در نخستین روز اکران ۴۶٫۴ میلیون دلار فروخت، و این نوید را داد که قرار است پا فراتر از ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽها بگذارد و بیشتر از قسمت های قبلی فرانچایز خودش بفروشد. Ragnarok بعد از گذشت سه-روز نخست اکران به فروش ۱۲۲ میلیون دلاری دست یافت و از آنجا که اکران خارج از خاک آن یک هفته زودتر آغـاز شده بــود، در همان ابتدا به فروش بین المللی ۴۲۷ میلیون دلاری دست یافت. افتتاحیه ۱۲۲ میلیون دلـاری برای فرانچایز Thor یک رکورد محسوب می شود، دو قسمت قبلی ثور هیچکدام افتتاحیه بالای ۱۰۰ میلیون دلاری را تجربه نکردند، حتی فیلم Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) که اوایل تابستان پا به گیشه گذاشت هم در افتتاحیه ۱۱۷ میلیون فروخت. راگناروک در واقع دومین افتتاحیه بزرگ مارول طی سال ۲۰۱۷ را رقم زده است، بزرگترین افتتاحیه مارولی امسال در اختیار Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان ۲) قرار دارد که طی اولین سه-روز اکرانش ۱۴۶ میلیون دلار فروخت.

باید بدانید که در بین فیلم های دنیای سینمایی مارول، قسمت سوم Thor هفتمین افتتاحیه بزرگ را به نام خودش ثبت کرده است، جایگاه اول به فیلم Marvel’s The Avengers (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ) با ۲۰۷ میلیون دلار تعلق دارد و جایگاه آخر به The Incredible Hulk (ﻫﺎﻟﮏ ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰ) با ۵۵ میلیون دلار. فیلم سینمایی Thor: Ragnarok در چهارمین روز اکرانش ۸٫۲ میلیون دلار، در پنجمین روز ۱۰٫۸ و در ششمین روز ۶٫۱ میلیون دلار فروخت که در کنار فروش خارج از خاک، مجموع فروش بین المللی آن به ۵۰۲ میلیون دلار رسید. حال طبق تازه ترین بروزرسانی باکس آفیس، فروش Ragnarok در هفتمین روز نمایش ۷٫۰ میلیون دلار بوده است که در پی آن مجموع فروش داخلی به ۱۵۴,۹ میلیون دلار، و مجموع فروش بین المللی به ۵۰۹,۳ میلیون دلار رسید. با این حساب انتظار می رود قبل از اینکه دومین آخرهفته اکرانش به پایان برسد شاهد فروش ۶۰۰ میلیون دلاری آن باشیم. همچنین لازم به اشاره است که در چارت جهانی، Ragnarok چهاردهمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول (معروف به MCU) است و در چارت داخلی شانزدهمین پرفروش. فروش قسمت سوم بتازگی از Thor که ۲۰۱۱ اکران شد (۴۴۹٫۳ میلیون فروخت) عبور کرده است و خیلی زود Thor: The Dark World (با فروش ۶۴۴٫۶ میلیونی) را هم کنار می گذارد.

فیلم Ragnarok در همین ابتدای راه با واکنش خوب منتقدین روبرو شده و به لطف بینش متفاوت کارگردان آن، رنگ و بویی کاملا تازه نسبت به دو قسمت قبلی دارد و علاوه بر آن شخصیت های تازه ای را روی کار آورده، هالک را کنار ثور قرار داده و اولین ابرشرور زن دنیای سینمایی مارول را معرفی کرده است، و قطعا تیم بازاریابی فیلم هم در کارش موفق بوده و همه این ها به محبوبیت Thor سوم کمک کرده اند. البته بیشتر فیلم های دنیای سینمایی مارول سرنوشتی مشابه Ragnarok داشته انـد به طوری که اکنون تنها با گذشت ۹ سال از شروع به کار، مجموع فروش فیلم های این دنیای سینمایی در آمریکای شمالی به ۵ میلیارد دلار و فروش جهانی آن به ۱۳ میلیارد دلار رسیده است. در این میان فقط ۳ فیلم از ۱۷ فیلم (ثور ۱، کاپیتان آمریکا: اولین انتقامجو، و هالک شگفت انگیز) در باکس آفیس جهانی کمتر از ۵۰۰ میلیون دلار فروخته اند.

پیشنهاد ویژه: تمام تریلر و تیزرهای منتشر شده از Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) را اینجا تماشا کنید

مـا به لطف تیزر و تریلرها، اخبار و خلاصه داستان های رسمی منتشر شده، تقریبا از بیشتر ماجراهای فیلم باخبر هستیم و می دانیم کـه ثور این بار وارد چه ماجرایی شده است، البته از پایان آن اطلاعی نداریم، قطعا. در Ragnarok همانطور که احتمالا خودتان بهتر می دانید شاهد حضور هالک خواهیم بود که در کنار ثور و برادرش لوکی قرار می گیرد، در این میان یک شخصیت جدید به فیلم پیوسته که والکری نام دارد و طی وقایع راگناروک از متحدان ثور، هالک و لوکی خواهد بود. در Ragnarok ما با هلای پلید – اولین شرور اصلی زن در دنیای سینمایی مارول – آشنا خواهیم شد که برای نابودی و تصاحب آسگارد تلاش می کند، او قصد دارد این تمدن را با خاک یکسان کند و آن را از نو با ایده های خودش بسازد! بنابراین ثور که چکش قدرتمندش ﻣﯿﻮﻟﻨﯿﺮ (Mjolnir) را به لطف هلا، الهه مرگ از دست داده و در گوشه ای از جهان اسیر شده، باید با تیم جدیدش – که شامل دوست و همکار قدیمی خودش بروس بنر/هالک (با نقش آفرینی Mark Ruffalo)، تازه وارد والکری (Tessa Thompson) و نیز برادر همواره دشمن او لوکی (Tom Hiddleston) می شود – همراه شود و از تمام نیروی خودش استفاده کند تا در نهایت هلای پلید را شکست دهد.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر باشید …

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.