ثور: راگناروک

فیلم Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) نیم میلیارد دلاری شد!

فیلم سینمایی Thor: Ragnarok در حالی که پا به دومین هفته اکران خودش می گذارد به فروش بین المللی ۵۰۲ میلیون دلاری دست یافته است، تاکنون فقط ۶ روز از شروع نمایش این فیلم علمی-تخیلی گذشته است. از زمانی کـه Iron Man در سال ۲۰۰۸ پا به گیشه گذاشت و دنیای سینمایی مارول را افتتاح کرد، ما هر ساله شاهد شکسته شدن چند رکورد توسط فیلم های این استودیو هستیم. اغلب فیلم های مارول استودیوز پرفروش بوده اند به طوری که تنها با گذشت ۹ سال از شروع به کار، مجموع فروش فیلم های این دنیای سینمایی در آمریکای شمالی به ۵ میلیارد دلار و فروش جهانی آن به ۱۳ میلیارد دلار رسیده است. در این میان فقط ۳ فیلم از ۱۷ فیلم (ثور ۱، کاپیتان آمریکا: اولین انتقامجو، و هالک شگفت انگیز) در باکس آفیس جهانی کمتر از ۵۰۰ میلیون دلار فروخته اند. اما Thor جدید از راه رسیده تا دو قسمت قبلی، بسیاری از دیگر عناوین را کنار بزند و بعنوان یکی از پرفروش ترین فیلم های ۲۰۱۷ بدرخشد.

اگر به یاد داشته باشید جمعه هفته قبل، ۱۲ آبان، بود که فیلم Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) پا به گیشه های آمریکای شمالی گذاشت و در اولین روز اکرانش ۴۶ میلیون دلار فروخت، این شروع نشان داد که Thor جدید قرار است پا فراتر از ﭘﯿﺶﺑﯿﻨﯽها بگذارد. این فیلم در اولین سه-روز اکرانش بیشتر از ۱۲۲ میلیون دلـار فروخت، و به لطف فروش فیلم خارج از خاک آمریکا که یک هفته زودتر آغـاز شده بود، فروش بین المللی آن همان ابتدای راه به رقم ۴۲۷ میلیون دلار رسید. در بین فیلم های دنیای سینمایی مارول، قسمت سوم Thor هفتمین افتتاحیه بزرگ را به نام خودش ثبت کرده است، جایگاه اول به فیلم Marvel’s The Avengers (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ) با ۲۰۷ میلیون دلار تعلق دارد و جایگاه آخر به The Incredible Hulk (ﻫﺎﻟﮏ ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰ) با ۵۵ میلیون دلار.

در حالی که تنها یک هفته از شروع اکران آمریکایی گذشته، و دو هفته قبل اکران خارج از خاک آن آغاز شد، Ragnarok اکنون بیشتر از نیم میلیارد دلـار فروخته است. این رقم نشان می دهد که قسمت سوم Thor واقعا پا فراتر از ﭘﯿﺶﺑﯿﻨﯽها گذاشته و خیلی زودتر از انتظار نیم میلیارد دلاری شده است. طبق تازه ترین بروزرسانی باکس آفیس موجو، مجموع فروش بین المللی آن به رقم ۵۰۲ میلیون دلار رسیده است و انتظار می رود قبل از اینکه دومین آخرهفته اکرانش به پایان برسد شاهد فروش ۶۰۰ میلیون دلاری آن باشیم.

با مجموع فروش داخلی ۱۴۷٫۹ میلیون دلاری و فروش خارج از خاک ۳۵۴٫۴ میلیون دلاری، در چارت جهانی، Ragnarok چهاردهمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول (معروف به MCU) است و در چارت داخلی شانزدهمین پرفروش. فروش قسمت سوم بتازگی از Thor که ۲۰۱۱ اکران شد (۴۴۹٫۳ میلیون فروخت) عبور کرده است و خیلی زود Thor: The Dark World (با فروش ۶۴۴٫۶ میلیونی) را هم کنار می گذارد.

در این میان بد نیست بدانید که قسمت اول Thor به کارگردانیﮐﻨﺖ ﺑﺮﺍﻧﺎ با بودجه ۱۵۰ ساخته شده بود و در سال ۲۰۱۱ پا به گیشه گذاشت، این فیلم در افتتاحیه آمریکایی ۶۵,۷ میلیون دلار فروخت و بعد از ۱۱۲ روز نمایش به فروش بین المللی ۴۴۹٫۳ میلیون دلاری دست یافت؛ قسمت دوم، Thor: The Dark World (ثور: دنیای تاریک) به کارگردانی ﺁﻟﻦ ﺗﯿﻠﻮﺭ با بودجه ۱۷۰ میلیونی ساخته شد و در سال ۲۰۱۳ پا به گیشه گذاشت، این فیلم در افتتاحیه آمریکایی ۸۵٫۷ میلیون دلار فروخت و بعد از ۱۶۱ روز نمایش به فروش بین المللی ۶۶۴٫۵ میلیون دلاری دست یافت.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر باشید …

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.