ثور: راگناروک

فیلم Thor: Ragnarok در پنجمین روز اکرانش 10.8 میلیون دیگر فروخت!

اگر به یاد داشته باشید جمعه هفته قبل، ۱۲ آبان، بود که فیلم Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) پا به گیشه های آمریکای شمالی گذاشت و در اولین روز اکرانش ۴۶ میلیون دلار فروخت، این شروع نشان داد که Thor جدید قرار است پا فراتر از ﭘﯿﺶﺑﯿﻨﯽها بگذارد. در واقع بعد از اینکه باکس آفیس ارقام فروش فیلم در پایان افتتاحیه را فاش کرد معلوم شد که واقعا همینطور بـوده است. این فیلم در اولین سه-روز اکرانش بیشتر از ۱۲۲ میلیون دلـار فروخت، و به لطف فروش فیلم خارج از خاک آمریکا که یک هفته زودتر آغـاز شده بود، فروش بین المللی آن همان ابتدای راه به رقم ۴۲۷ میلیون دلار رسید.

افتتاحیه ۱۲۲ میلیون دلـاری برای فرانچایز Thor یک رکورد محسوب می شود، دو قسمت قبلی ثور هیچکدام افتتاحیه بالای ۱۰۰ میلیون دلاری را تجربه نکردند، حتی فیلم Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) که اوایل تابستان پا به گیشه گذاشت هم در افتتاحیه ۱۱۷ میلیون فروخت. راگناروک در واقع دومین افتتاحیه بزرگ مارول طی سال ۲۰۱۷ را رقم زده است، بزرگترین افتتاحیه مارولی امسال در اختیار Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان ۲) قرار دارد که طی اولین سه-روز اکرانش ۱۴۶ میلیون دلار فروخت. با این حساب می توانیم با خیال راحت بگوییم که Ragnarok یکی دیگر از فیلم های موفق مارول استودیوز است و تا همین نقطه با نظرات مثبت منتقدین روبرو شده، طرفداران را به وجد آورده و در گیشه با استقبال گرم طرفداران روبرو شده است.

طی روز گذشته با انتشار یک گزارش فاش کردیم که Ragnarok در چهارمین روز اکرانش ۸٫۲ میلیون دلار دیگر فروخته و مجموع فروش داخلی آن را به رقم ۱۳۰,۹ میلیون دلار رسیده است. حال باکس آفیس موجو ساعتی پیش به روز شد و طبق تازه ترین آمار، فیلم سینمایی Thor: Ragnarok در پنجمین روز اکرانش ۱۰٫۸ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش داخلی آن به ۱۴۱٫۸ میلیون دلـار رسید. با توجه به همین بروز رسانی مجموع فروش بین المللی فیلم تا روز سه شنبه به ۴۵۰ میلیون دلار رسیده است. باید اشاره کنیم که در چارت جهانی، Ragnarok چهاردهمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول (معروف به MCU) است و در چارت داخلی شانزدهمین پرفروش. اگر Thor 3 به فروش جهانی ۹۰۰ میلیون دلاری دست پیدا کند می تواند پنجمین فیلم پرفروش مارول باشد – که بعید به نظر می رسد.

منتظر انتشار گزارش های بیشتر باشید …

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.