Justice league

بری آلن را در فیلم Justice League (لیگ عدالت) فلش صدا نمی زنند!

طبق تازه ترین اظهارات ازرا میلر، Justice League (لیگ عدالت) ممکن است اولین فیلمی باشد که بری آلن در آن حضوری پررنگ دارد و بواسطه آن به طور رسمی پا به دنیای ﺳﯿﻨﻤﺎﯾﯽ ﺩﯼﺳﯽ (DCEU) می گذارد، اما قرار نیست اولین فیلم فلش باشد. در حقیقت، او در فیلم جدید ﺩﯼﺳﯽ که تا دو هفته دیگر پا به گیشه میگذارد هنوز صاحب یک لقب ابرقهرمانی نشده است و او را تنها بری صدا می زنند. این را خود ازرا میلر در تازه ترین مصاحبه اش فاش کرده است، او همچنین موضوع یکی از صحنات حذف شده لیگ عدالت را نیز برملا کرد.

کمتر از دو هفته تا شروع اکران فیلم سینمایی ابرقهرمانی Justice League (لیگ عدالت) مانده و طرفدارن بزودی یک ملاقات واقعی با بری آلن خواهند داشت. ازرا میلر جزو شخصیت های اصلی این فیلم است، برخلاف دو فیلم قبلی اش در ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺳﯿﻨﻤﺎﯾﯽ ﺩﯼﺳﯽ (معروف به DCEU)؛ او برای اولین بار در فیلم Batman V Superman: Dawn of Justice (بتمن در مقابل سوپرمن: طلوع عدالت) لباس فلش را پوشید، و سپس حضوری چند ثانیه ای در فیلم Suicide Squad (جوخه انتحار) داشت، اما این بار قرار است که او را در بین ستارگان اصلی فیلم مشاهده کنیم. لیگ عدالت در واقع حکم یک رونمایی را برای بری آلن دارد و قطعا طرفداران از اولین حضور رسمی فلش بر روی پرده نقره ای خوشحال خواهند شد.

حال طبق تازه ترین شنیده ها به نظر می رسد کـه این تندروی قرمزپوش تا قبل از فیلم انفرادی خودش، یعنی Flashpoint (ﻓﻠﺶﭘﻮﯾﻨﺖ) فقط به نام بری آلن شناخته می شود و اجالتا فلشی در کار نیست. این یک حرکت عمدی از سوی سازندگان فیلم است، خود میلر در مصاحبه با Chris Van Vilet گفت: “در این نقطه بری فقط بری است و حتی یک صحنه بود که از فیلم حذف شده و در آن او سعی می کند دریابد که چه کسی باید باشد و خودش را به چه اسمی صدا بزند، بنابراین آره او هنوز یک نام ابرقهرمانی ندارد …” موضوع یکی از صحنات حذف شده فیلم هم فاش شد برای ما.

بد نیست بدانید که شخصیت بری آلن ﺗﻮﺳﻂ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩ ﺭﺍﺑﺮﺕ ﮐﻨﺎﯾﺮ ﻭ ﻃﺮﺍﺡ ﮐﺎﺭﻣﯿﻦ ﺍﯾﻨﻔﺎﻧﺘﯿﻨﻮ ﺧﻠﻖ ﺷﺪﻩ و نخستین بار بعنوان یک جایگزین برای فلش اصلی، ﺟﯽ ﮔﺮﯾﮏ، ﺩﺭ ﺷﻤﺎﺭﻩٔ ۴ ﺍﺯ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﺷﻮﮐﯿﺲ ‏(ﺍﮐﺘﺒﺮ ۱۹۵۶‏) ﻇﺎﻫﺮ ﺷﺪ. جالب اینجاست که بری در کودکی یکی از طرفداران کتاب های مصور ﺟﯽ ﮔﺮﯾﮏ بوده و بعد از اینکه قدرت هایی مشابه او دریافت کرد، از او برای نامگذاری خودش الهام گرفت، و در نهایت تبدیل به فلش سنترال سیتی شد. در مجموعه تلویزیونی The Flash، بری آلن نام فلش را از کلمه “آذرخش” که در وبلاگ آیریس وست همیشه برای اشاره زدن به او استفاده می شد الهام گرفت، بنابراین در فیلم انفرادی فلش هم ممکن است اتفاقی مشابه رخ دهد – یا یک اتفاق تازه.

البته اینکه زک اسنایدر و ﺟﺎﺱ ﻭﯾﺪﻭﻥ تصمیم گرفتند صحنه ای که بری در آن به دنبال یک لقب ابرقهرمانی برای خودش می گردد را از فیلم Justice League حذف کنند بدین معنی نیست که Flashpoint دوباره چنین لحظه ای رخ ندهد. این صحنه ممکن است به درخواست ﺟﻮﺑﯽ ﻫﺎﺭﻟﺪ (ﺷﻮﺍﻟﯿﻪﻫﺎﯼ ﻣﯿﺰﮔﺮﺩ: ﺷﺎﻩ ﺁﺭﺗﻮﺭ)، ﻓﯿﻠﻢﻧﺎﻣﻪﻧﻮﯾﺲ، حذف شده باشد تا اجازه دهند پروسه نامگذاری بری آلن در فیلم انفرادی اش به وقوع بپیوندد. در قوس داستانی ﻓﻠﺶﭘﻮﯾﻨﺖ ما فلش را می بینیم که به گذشته سفر می کند تا جلوی به قتل مرگ مادرش، نورا آلن، توسط فلش-معکوس را بگیرد و در نتیجه آن یک واقعیت جایگزین خلق می شود که تفاوت زیادی با دنیایی که او قبل از سفرش می شناخت داشت، مثلا در این دنیا هرگز لیگ عدالتی تشکیل نشده است. در این جهان متناوب، بری فاقد قدرت های فراانسانی، مادرش زنده و پدرش مرده است، سوپرمن توسط دولت اسیر شده و بروس وین بجای والدینش در کودکی به قتل رسیده است، پدر بروس تبدیل به بتمن و مادرش جوکر شده است، آکوامن و زن شگفت انگیز به شدت با هم اختلاف دارند و در یک جنگ پایان-دنیایی هستند!

تا اینجا می دانیم که ﻓﯿﻠﻢنامه Flashpoint تکمیل شده است، ولی جستجو برای یافتن یک کارگردان مناسب همچنان ادامه دارد و ظاهرا قرار است بزودی نام شخص منتخب اعلام شود، اما تازه ترین گزارش های منتشر شده می گویند که ممکن است سرنوشت تولید فیلم سینمایی Flashpoint (و دیگر فیلم های کمپانی DC) به عملکرد Justice League بستگی داشته باشد اما تاکنون تایید نشده است.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.