ثور: راگناروک

فیلم Thor: Ragnarok در چهارمین روز اکرانش هشت میلیون دیگر فروخت!

جمعه هفته قبل، ۱۲ آبان، در حقیقت بهترین جمعه باکس آفیس پاییز طی یک ماه و نیم گذشته بود، در این روز Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) پا به گیشه های آمریکای شمالی گذاشت و با فروش ۴۶ میلیون در اولین روز اکران آمریکایی خودش ثابت کرد که قرار است پا فراتر از ﭘﯿﺶﺑﯿﻨﯽها بگذارد، و در نهایت بعد از اتمام افتتاحیه معلوم شد که واقعا همینطور بـوده است. ما با یک فیلم پرفروش دیگر طرف هستیم. فیلم جدید مارول و دیزنی روز جمعه پا به گیشه گذاشت و در اولین سه-روز اکرانش بیشتر از ۱۲۱ میلیون دلـار فروخت، اما از آنجا که فروش خارج از خاک یک هفته زودتر آغـاز شده بود، در همین یکشنبه مجموع فروش بین المللی آن به رقم ۴۲۷ میلیون دلار رسید. این افتتاحیه برای فرانچایز Thor یک رکورد محسوب می شود چونکه دو قسمت قبلی هیچکدام افتتاحیه بالای ۱۰۰ میلیون دلاری را تجربه نکردند، حتی فیلم Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) که اوایل تابستان پا به گیشه گذاشت در افتتاحیه ۱۱۷ میلیون فروخته بود – پس راگناروک دومین افتتاحیه بزرگ مارول طی سال ۲۰۱۷ را رقم زده است. با این حساب Ragnarok یکی دیگر از فیلم های موفق مارول استودیوز است و تا همین نقطه با نظرات مثبت منتقدین روبرو شده، طرفداران را به وجد آورده و در گیشه با استقبال روبرو شده است.

باکس آفیس موجو ساعتی پیش به روز شد و طبق تازه ترین آمار، فیلم سینمایی Thor: Ragnarok در چهارمین روز اکرانش ۸٫۲ میلیون دلار دیگر فروخته است که مجموع فروش داخلی آن را به رقم ۱۳۰,۹ میلیون دلار رساند. حال با توجه به همین بروز رسانی مجموع فروش بین المللی فیلم تا روز دوشنبه حدود ۴۴۰ میلیون دلار بوده است که قطعا در بروز رسانی های بعدی رقم دقیق تری ارائه خواهد شد [باکس آفیس این روزها زیاد فعال نیست!]. در بین فیلم های دنیای سینمایی مارول، قسمت سوم Thor هفتمین افتتاحیه بزرگ را به نام خودش ثبت کرده است، جایگاه اول به فیلم Marvel’s The Avengers (ﺍﻧﺘﻘﺎﻡﺟﻮﯾﺎﻥ) با ۲۰۷ میلیون دلار تعلق دارد و جایگاه آخر به The Incredible Hulk (ﻫﺎﻟﮏ ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰ) با ۵۵ میلیون دلار.

بد نیست بدانید که قسمت اول Thor به کارگردانیﮐﻨﺖ ﺑﺮﺍﻧﺎ با بودجه ۱۵۰ ساخته شده بود و در سال ۲۰۱۱ پا به گیشه گذاشت، این فیلم در افتتاحیه آمریکایی ۶۵,۷ میلیون دلار فروخت و بعد از ۱۱۲ روز نمایش به فروش بین المللی ۴۴۹٫۳ میلیون دلاری دست یافت؛ قسمت دوم، Thor: The Dark World (ثور: دنیای تاریک) به کارگردانی ﺁﻟﻦ ﺗﯿﻠﻮﺭ با بودجه ۱۷۰ میلیونی ساخته شد و در سال ۲۰۱۳ پا به گیشه گذاشت، این فیلم در افتتاحیه آمریکایی ۸۵٫۷ میلیون دلار فروخت و بعد از ۱۶۱ روز نمایش به فروش بین المللی ۶۶۴٫۵ میلیون دلاری دست یافت.

مـا به لطف تیزر و تریلرها، اخبار و خلاصه داستان های رسمی منتشر شده، تقریبا از بیشتر ماجراهای فیلم باخبر هستیم و می دانیم کـه ثور این بار وارد چه ماجرایی شده است، البته از پایان آن اطلاعی نداریم، قطعا. در Ragnarok همانطور که احتمالا خودتان بهتر می دانید شاهد حضور هالک خواهیم بود که در کنار ثور و برادرش لوکی قرار می گیرد، در این میان یک شخصیت جدید به فیلم پیوسته که والکری نام دارد و طی وقایع راگناروک از متحدان ثور، هالک و لوکی خواهد بود. در Ragnarok ما با هلای پلید – اولین شرور اصلی زن در دنیای سینمایی مارول – آشنا خواهیم شد که برای نابودی و تصاحب آسگارد تلاش می کند، او قصد دارد این تمدن را با خاک یکسان کند و آن را از نو با ایده های خودش بسازد! بنابراین ثور که چکش قدرتمندش ﻣﯿﻮﻟﻨﯿﺮ (Mjolnir) را به لطف هلا، الهه مرگ از دست داده و در گوشه ای از جهان اسیر شده، باید با تیم جدیدش – که شامل دوست و همکار قدیمی خودش بروس بنر/هالک (با نقش آفرینی Mark Ruffalo)، تازه وارد والکری (Tessa Thompson) و نیز برادر همواره دشمن او لوکی (Tom Hiddleston) می شود – همراه شود و از تمام نیروی خودش استفاده کند تا در نهایت هلای پلید را شکست دهد.

اطلاعات بیشتر بزودی…

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.