فصل 3 چیزهای عجیب

وقتی که فصل سوم Stranger Things (چیزهای عجیب) منتشر می شود؟

حتما شما هم به این نتیجه رسیده اید که در زندگی خیلی چیزها را نمی توان تضمین کرد، اما مطمئن باشید که تماشای فصل سوم سریال Stranger Things (چیزهای عجیب) در نتفلیکس جزو آنها نیست. این یک حقیقت غیرقابل انکار است و خودتان بهتر می دانید انتظاری که یک شخص باید بین اتمام یک فصل تا شروع فصل بعدی بکشد جزو بدترین پیامدهای دنبال کردن یک سریال است، مخصوصا وقتی سریال مورد انتظار Stranger Things باشد. متاسفانه برادران دافر یک دنیای فوق العاده (و البته وحشتناک) خلق کرده اند که کاوش کامل در آن ممکن است سال ها طول بکشد و طرفداران نیز باید به انتظار کشیدن عادت کنند. گفته می شود که Stranger Things قرار است تا پنج فصل ادامه یابد اما تاکنون حداقل ۴ فصل آن تایید شده، بنابراین اکنون در نیمه راه خودش قرار دارد و تا قبل از ۲۰۱۸ نباید منتظر عرضه فصل سوم باشیم.

در حال حاضر، طرفداران این سریال یک سوال بزرگ در ذهن خودشان دارند، آن هم این است که اِلون و دوستانش چه زمانی باز میگردند؟ با اینکه ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ سریال ﺷﺎﻭﻥ ﻟﻮﯼ فصل سوم Stranger Things را بطور رسمی تایید کرده است، تاکنون حرفی درباره تاریخ عرضه آن به میان نیامده و هنوز در هاله ای از ابهام قرار دارد. ما تا جایی که اطلاع داریم توسعه فصل سوم آغاز شده، یعنی در حال آماده سازی ﻓﯿﻠﻢنامه هستند، اما ﻓﯿﻠﻢبرداری به نظر می رسد در بهترین حالت می تواند شش ماه دیگر آغاز شود.

در مصاحبه با هالیوود ریپورتر از مت دافر سوال شد که از لحاظ ساختاری، فصل دوم یک سال بعد از فصل نخست واقع شد. با توجه به چیزی که در پایان فصل دوم بر فراز مدرسه مشاهده کردیم، ما باید برای فصل بعدی هم انتظار یک پرش زمانی مشابه را داشته باشیم — یا این یک نشانه است که ما ممکن است کمی سریع تر از حد معمول وارد عمل شویم؟” او جواب داد: “حتی اگر ما می خواستیم سریع تر وارد عمل شویم، نمی توانستیم. بچه های ما در حال بزرگ شدن هستند. ما فقط می توانیم سریال را خیلی سریع بنویسیم و تهیه کنیم. وقتی ما تصویربرداری فصل سوم را آغاز کنیم آنها تقریبا یک سال بزرگ تر شده اند. این چالش های خاصی را فراهم می کند. شما نمی توانید درست بعد از اتمام فصل دوم شروع کنید. این شما را مجبور می کند که یک پرش زمانی انجام دهید. اما چیزی که دوستش دارم این است که شما را مجبور به تکامل سریال می کند. این سریال را مجبور به تکامل و تغییر می کند چون بچه ها در حال تغییر هستند.

او در ادامه گفت: “حتی اگر ما می خواستیم سریال ایستا باشد و به طور مداوم همان داستان را بازیابی کنیم – که نمی خواهیم – قادر به انجام آن نیستیم، به دلیل تغییر بچه ها هرچند جالب است. مخاطبین بچه هایی را خواهند دید که هر سال بزرگ تر می شوند. نزدیک ترین مثال هری پاتر است…” با این حساب بزرگ شدن شخصیت های کم سن و سال سریال که در حال ورود به سن نوجوانی هستند نویسندگان سریال را به چالش کشیده و آنها مجبور هستند که در ابتدای هر فصل یک پرش زمانی یک ساله را لحاظ کنند.

Stranger things

ما در حال حاضر نمی توانیم در مورد تاریخ انتشار فصل سوم حدس دقیقی بزنیم، اما بهترین حدس می تواند پاییز سال ۲۰۱۸ باشد و زودتر از آن انتظارش را نمی کشیم. اولین فصل Stranger things در ماه جولای ۲۰۱۶ عرضه شد اما برای تماشای فصل دوم مجبور شدیم بیشتر از یک سال صبر کنیم. این در حالی بود که فصل دوم پیش از عرضه فصل نخست چراغ سبز را از سوی نتفلیکس گرفته بود، با این حال یک سال و اندی زمان برد تا به دست طرفداران برسد. بنابراین اگر برای فصل سوم هم انتظار یک سال و چند ماهه لازم باشد، باید برای آخرین روزهای ۲۰۱۸ منتظر فصل جدید باشیم. دافرها پیش از این در مصاحبه با SlashFilm گفته اند که: “سال گذشته ما تعداد زیادی صحنه هیجان انگیز در پایان فصل داشتیم. ما نمی دانستیم که قرار است آن را دوباره انجام دهیم. ما نمی خواستیم برای فصل سوم خودمان را در چهارچوب قرار دهیم. ما می خواستیم بتوانیم فصل سوم را در یک لوح کاملا تمیز شروع کنیم…

حال باید صبر کنیم تا ببینیم برادران دافر چه برنامه ای برای فصل سوم دارند و قصد دارند که آن را چطور شروع کنند. تا عرضه فصل سوم Stranger things حداقل یک سال مانده است اما مطمئن باشید که خیلی زود خبرهای جالبی از آن به دستتان خواهد رسید.

Rating: 5.0. From 3 votes.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.