دنیای سینمایی مارول

مجموع فروش فیلم های دنیای سینمایی مارول در آمریکا به 5 میلیارد دلار رسید!

شروع طوفانی Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) کـه از روز جمعه پا به گیشه گذاشت به دنیای سینمایی مارول (MCU) کمک کرد و مجموع فروش آن در آمریکای شمالی را به ۵ میلیارد دلار رساند. با این حساب، MCU اکنون تنها فرانچایزی است که موفق شده در آمریـکا به چنین فروشی دست یابد. سومین فیلم از فرانچایز Thor طی روز جمعه ۱۲ آبان پا به گیشه های آمریکای شمالی گذاشت و در اولین روز ۴۶ میلیون دلار فروخت و انتظار می رود که تا پایان روز یکشنبه ۱۴ آبان مجموع فروش داخلی آن از مرز ۱۲۰ میلیون دلار عبور کند. تا اینجا فروش خارج از آمریکا هم خوب بوده و اگر طبق ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽها عمل کند، تا پایان روز یکشنبه مجموع فروش بین المللی فیلم به ۴۰۰ میلیون دلار خواهد رسید که واقعا رقم خوبی محسوب می شود. البته این پیش ﺑﯿﻨﯽها بر اساس یک افتتاحیه خوب آمریکایی بوده و Ragnarok در اولین روز نمایش فراتر از انتظار عمل کرده است.

مارول استودیوز استارت دنیای سینمایی خودش را در سال ۲۰۰۸ با اکران فیلم Iron Man (مرد آهنی) زد و در ماه مِی ۲۰۱۶ بود کـه مجموع فروش بین المللی آن از مرز ۱۰ میلیارد دلار عبور کرد — این موفقیت وقتی به دست آمد کـه Captain America: Civil War (کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی) پا به گیشه گذاشت و در همان ابتدا با استقبال خوب طرفداران روبرو شد و یک موفقیت دیگر برای استودیو به ارمغان آورد. فیلم های ۲۰۱۷ مارول، Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان جلد ۲) که ۸۶۳ میلیون دلار و Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بارگشت به خانه) که ۸۷۹ میلیون فروخت، نیز به حرکت مارول در مسیر پیشرفت کمک بزرگـی کردند.

همانطور که اشاره کردیم دنیای سینمایی مـارول اکنون تنها فرانچایزی است که در آمریکای شمالی به فروش ۵ میلیاردی دست یافته است، بطوری که بالاتر از فرانچایزهای جنگ ستارگان (با مجموع فروش ۳٫۷ میلیارد دلاری)، هری پاتر/دنیای جادوگری (با مجموع فروش ۲٫۶ میلیارد دلاری)، بتمن (شامل Batman سال ۱۹۸۹، ﺳﻪﮔﺎﻧﻪ شوالیه تاریکی، Batman v Superman: Dawn of Justice و The LEGO Batman Movie: که ۲٫۴ میلیارد فروخته است) و جیمز باند (۲٫۱ میلیارد دلار) قرار گرفته است.

روز گذشته با انتشار یک گزارش گفتیم اینکه Ragnarok در همین ابتدای راه عملکرد بهتری نسبت به دو قسمت قبلی داشته اصلا تعجب آور نیست، و این نوید را به ما می دهد که قرار است اکرانی عالی و قابل ستایش را پشت سر بگذارد. قسمت دوم که Thor: The Dark World (ثور: دنیای تاریک) نام داشت و ۲۰۱۳ اکران شد، در افتتاحیه ۸۵ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش بین المللی آن در نهایت به ۶۴۴٫۶ میلیون رسید، قسمت نخست که سال ۲۰۱۱ پا به گیشه گذاشت در افتتاحیه ۶۵٫۷ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش بین المللی آن نیز به ۴۴۹٫۳ میلیون دلار رسید. حال اگر فروش Ragnarok بعد از سه روز نخست به رقم ۱۲۰ میلیون برسد – با در نظر داشتن اینکه Spider-Man: Homecoming در افتتاحیه ۱۱۷ میلیون فروخت و تاکنون ۸۷۹٫۹ میلیون دلار در سراسر جهان فروخته است – اصلا بعید نیست Thor 3 پا فراتر از این رقم ها بگذارد و به فروش بالاتری دست یابد.

در سال ۲۰۱۸ با از راه رسیدن Avengers: Infinity War (جنگ ابدیت) شاهد افزایش چشمگیر مجموع فروش داخلی و بین المللی MCU خواهیم بود.

No votes yet.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.