ثور: راگناروک

گزارش باکس آفیس: Thor 3 در افتتاحیه 121 میلیون دلار فروخت و در چین رکورد زد!

فیلم جدید مارول و دیزنی Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) روز جمعه پا به گیشه گذاشت و در اولین سه روز اکرانش بیشتر از ۱۲۱ میلیون دلـار فروخت؛ حال باری دیگر دنیای سینمایی مارول گیشه های سراسر جهان را فتح کرده است. Ragnarok هفتمین افتتاحیه بزرگ بین فیلم های MCU را به نام خودش ثبت کرده است، در جایگاه پایین تر می توانیم فیلم Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) را مشاهده کنیم که اوایل تابستان پا به گیشه گذاشت و در افتتاحیه ۱۱۷ میلیون فروخت. اکران خارج از آمریکای این فیلم حدود ده روز قبل آغاز شد و تاکنون در مجموع ۳۰۶,۰ میلیون دلار فروخته است. Ragnarok اکنون در کشورهای مختلفی از جمله آلمان، روسیه، مکزیک، چین و ژاپن به نمایش در می آید که در دومین تعطیلات آخرهفته اکران ۱۵۱٫۴ میلیون برای آن به ارمغان آورده است. حـال مجموع فروش بین المللی آن به رقم ۴۲۷ میلیون دلار رسیده است.

در روز جمعه علاوه بر آمریکا، نمایش Thor جدید در چین هم آغاز شد و بعد از سه روز نخست نمایش مجموعا ۵۵٫۶ میلیون دلار در این کشور پهناور فروخت که رقم فوق العاده ای برای ماه نوامبر گیشه های چین محسوب می شود. طی سه روز نخست نمایش، فروش در مکزیک ۱۰٫۸ میلیون دلـار، در آلمان ۸٫۹ میلیون، در ژاپن ۳٫۵ میلیون دلار و در روسیه ۳٫۷ میلیون دلار بوده است. Ragnarok هفدهمین فیلم از دنیای سینمایی مارول است و در همین ابتدای راه مجموع فروش فیلم های MCU در آمریکای شمالی را به ۵ میلیارد دلار و مجموع فروش بین المللی آن را نیز به ۱۳ میلیون دلار رسانده است.

بد نیست بدانید که قسمت اول Thor به کارگردانیﮐﻨﺖ ﺑﺮﺍﻧﺎ با بودجه ۱۵۰ ساخته شده بود و در سال ۲۰۱۱ پا به گیشه گذاشت، این فیلم در افتتاحیه آمریکایی ۶۵,۷ میلیون دلار فروخت و بعد از ۱۱۲ روز نمایش به فروش بین المللی ۴۴۹٫۳ میلیون دلاری دست یافت؛ قسمت دوم، Thor: The Dark World (ثور: دنیای تاریک) به کارگردانی ﺁﻟﻦ ﺗﯿﻠﻮﺭ با بودجه ۱۷۰ میلیونی ساخته شد و در سال ۲۰۱۳ پا به گیشه گذاشت، این فیلم در افتتاحیه آمریکایی ۸۵٫۷ میلیون دلار فروخت و بعد از ۱۶۱ روز نمایش به فروش بین المللی ۶۶۴٫۵ میلیون دلاری دست یافت.

مـا به لطف تیزر و تریلرها، اخبار و خلاصه داستان های رسمی منتشر شده، تقریبا از بیشتر ماجراهای فیلم باخبر هستیم و می دانیم کـه ثور این بار وارد چه ماجرایی شده است، البته از پایان آن اطلاعی نداریم، قطعا. در Ragnarok همانطور که احتمالا خودتان بهتر می دانید شاهد حضور هالک خواهیم بود که در کنار ثور و برادرش لوکی قرار می گیرد، در این میان یک شخصیت جدید به فیلم پیوسته که والکری نام دارد و طی وقایع راگناروک از متحدان ثور، هالک و لوکی خواهد بود. در Ragnarok ما با هلای پلید – اولین شرور اصلی زن در دنیای سینمایی مارول – آشنا خواهیم شد که برای نابودی و تصاحب آسگارد تلاش می کند، او قصد دارد این تمدن را با خاک یکسان کند و آن را از نو با ایده های خودش بسازد! بنابراین ثور که چکش قدرتمندش ﻣﯿﻮﻟﻨﯿﺮ (Mjolnir) را به لطف هلا، الهه مرگ از دست داده و در گوشه ای از جهان اسیر شده، باید با تیم جدیدش – که شامل دوست و همکار قدیمی خودش بروس بنر/هالک (با نقش آفرینی Mark Ruffalo)، تازه وارد والکری (Tessa Thompson) و نیز برادر همواره دشمن او لوکی (Tom Hiddleston) می شود – همراه شود و از تمام نیروی خودش استفاده کند تا در نهایت هلای پلید را شکست دهد.

کریسمس مادران بد

فیلم A Bad Moms Christmas (کریسمس مادران بد) دومین تازه وارد این هفته است که در پنج روز نخست اکران ۲۱٫۵ میلیون، و در افتتاحیه ۱۷ میلیون دلار فروخت. اکران این فیلم در گیشه های آمریکای شمالی از روز چهارشنبه آغاز شد. همانطور که انتظار می رفت، بیشتر از ۸۲ درصد بینندگان فیلم طی افتتاحیه خانم های طرفدار بوده اند و ۸۷ درصد از همین مخاطبین بالای ۲۵ سال سن داشته اند. در قسمت اول ۸۹ درصد مخاطبین افتتاحیه زن بودند و ۸۶ درصد از آنها بالای ۲۵ سال سن داشتند. این فیلم موفق به دریافت “B” از سوی CinemaScore شده است، در صورتی که قسمت اول “A” دریافت کرده بود. باید اشاره کنیم که Bad Moms برای ۱۳ هفته روی پرده به نمایش درآمد، این فیلم در سه روز نخست اکران ۲۳٫۸ میلیون دلار فروخته بود و در نهایت به فروش داخلی ۱۱۳ میلیونی دست یافت. حال باید به هفته های آینده چشم بدوزیم تا شاید فیلم A Bad Moms Christmas شانس بیشتری در گیشه داشته باشد.

خارج از خاک آمریکا، Bad Moms Christmas طی پنج روز نخست اکران ۶٫۶۷ میلیون دلار فروخت، شامل ۳ میلیون در استرالیا و ۲٫۴ میلیون در بریتانیا. هفته آینده اکران فیلم در آلمان آغاز خواهد شد. این فیلم ادامه ای است بر فیلم تماشایی Bad Moms که اگر به یاد داشته باشید جولای سال گذشته پا به گیشه گذاشت. قسمت اول به کارگردانی ﺟﺎﻭﻥ ﻟﻮﮐﺎﺱ و ﺍﺳﮑﺎﺕ ﻣﻮﺭ کـه ‏با بودجه ۲۰ میلیون دلاری ساخته شده بود در افتتاحیه آمریکایی ۲۳٫۸ میلیون دلار فروخت و بعد از ۹۱ روز نمایش به فروش بین المللی ۱۸۳٫۹ میلیون دلاری دست یافت. قسمت جدید با بودجه ۲۸ میلیون دلاری ساخته شده است.

در جایگاه سوم فیلم ترسناک Jigsaw (ﺍﺭﻩمویی) را مشاهده می کنیم که طی دومین تعطیلات اکرانش ۶٫۷ میلیون دلار فروخت – با کاهش ۵۹٫۷ درصدی در فروش نسبت به هفته گذشته – و حالا مجموع فروش آن در خاک آمریکا بعد از ۱۰ روز اکران بـه ۲۸٫۸ میلیون دلـار رسیده است. این فیلم که با بودجه ۱۰ میلیون دلاری ساخته شده تاکنون در سراسر جهان ۵۹,۵ میلیون دلار فروخته است. درست پشت سر Jigsaw می توانیم دیگر فیلم ترسناک در حال نمایش، یعنی Tyler Perry’s Boo 2! A Madea Halloween (ﺑﻮﻭ ۲!: ﯾﮏ ﻫﺎﻟﻮﻭﯾﻦ ﻣﺪﯾﺎﯾﯽ) را مشاهده کنیم که طی سومین تعطیلات اکرانش ۴٫۶۵ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش داخلی آن بعد از ۱۷ روز نمایش به ۴۳ میلیون دلار رسید – قسمت نخست طی همین مدت به فروش ۶۴,۹ میلیونی رسیده بود. این فیلم که با بودجه ۲۵ میلیون دلاری ساخته شده تاکنون در سراسر جهان ۴۳,۳ میلیون دلار فروخته است.

It 2017

در جایگاه پنجم فیلم علمی-تخیلی Geostorm (طوفان جغرافیایی) را مشاهده می کنیم که ۱۷ روز قبل پا به گیشه های آمریکای شمالی گذاشت و اکنون در سومین تعطیلات آخرهفته اکرانش ۳ میلیون دیگر هم فروخت و مجموع فروش داخلی آن به ۲۸٫۷ میلیون دلار رسید. بدون شک عملکرد Geostorm تا امروز در آمریکای شمالی خوب نبوده است، مخصوصا با توجه به بودجه ۱۲۰ میلیون دلاری که برای تولید آن صرف شده، اما در عوض عملکرد جهانی این فیلم کمی امیدوارکننده بوده است، بطوری که فروش بین المللی آن اکنون به رقم ۱۸۲٫۳ میلیون دلـار رسیده است. فیلم Geostorm توسط ﺩﯾﻦ ﺩﺍﻭﻟﯿﻦ (Independence Day) کارگردانی شده و از ستارگان اصلی آن می توانیم به ﺟﺮﺍﺭﺩ ﺑﺎﺗﻠﺮ (ﺍﻟﻤﭗ ﺳﻘﻮﻁ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ)، ﺟﯿﻢ ﺍﺳﺘﺮﺟﺲ (ﮐﻼﻭﺩ ﺍﻃﻠﺲ)، ﺍﺑﯽ ﮐﻮﺭﻧﯿﺶ (پلیس آهنی ۲۰۱۴)، ﺩﺍﻧﯿﻞ ﻭﻭ (توم ریدر ۲۰۱۸)، ﺍﺩ ﻫﺮﯾﺲ (سریال Westworld) و Zazie Beetz (بازیگر نقش دومینو در ددپول ۲) اشاره کنیم.

فیلم ترسناک و دلهره آور Happy Death Day (روز مرگت مبارک) طی چهارمین تعطیلات آخرهفته اکرانش ۲٫۸ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش داخلی آن بعد از ۲۴ روز نمایش به ۵۲٫۹ میلیون دلار رسید کـه با توجه بـه بودجه ساخت ۵ میلیون دلاری فیلم، بدون شک رقم فوق العاده ای محسوب می شود. این فیلم تاکنون در سراسر جهان ۷۸٫۳ میلیون دلـار فروخته است. Thank You for Your Service (ﺗﺸﮑﺮ ﺑﻪ ﺧﺎﻃﺮ ﺧﺪﻣﺖﺗﺎﻥ) جمعه هفته گذشته پا به گیشه گذاشت و کار خودش را با ۳٫۷ میلیون دلـار آغاز کرد. ایـن فیلم که توسط ﺟﯿﺴﻮﻥ ﺣﺎﻝ کارگردانی شده در دومین تعطیلات اکرانش ۲٫۲ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش آن به ۷٫۳ میلیون دلار رسید. بد نیست بدانید که این فیلم درام با بودجه ۲۰ میلیون دلاری ساخته شده است.

در جایگاه هشتم نتایج این هفته Blade Runner 2049 (بلید رانر ۲۰۴۹) را مشاهده می کنیم که در پنجمین تعطیلات اکرانش ۲٫۲ میلیون دلار فروخت و فروش کلی آن بعد از ۳۱ روز نمایش به ۸۴٫۵ میلیون دلار رسید. این فیلم تاکنون در سراسر جهان ۲۳۹,۹ میلیون دلار فروخته است. این هفته چند تازه وارد دیگر هم داشتیم؛ نخست درام LBJ به کارگردانی ﺭﺍﺏ ﺭﯾﻨﺮ که در افتتاحیه ۱٫۱۳ میلیون دلار فروخت، Last Flag Flying (ﺍﺣﺘﺰﺍﺭ ﺁﺧﺮﯾﻦ ﭘﺮﭼﻢ) به کارگردانی ﺭﯾﭽﺎﺭﺩ ﻟﯿﻨﮑﻠﯿﺘﺮ که با در اختیار داشتن تنها ۴ سالن ۴۲ هزار دلار فروخت، و سپس Lady Bird (لیدی برد) به کارگردانی ﮔﺮﺗﺎ ﮔﺮﻭﯾﮓ (Mistress America و فیلم Jackie) که در نمایش آمریکایی محدود خودش ۳۷۵٫۶ میلیون دلار فروخت.

در انتها باید اضافه کنیم که فیلم سینمایی ترسناک IT (آن) طی نهمین تعطیلات اکرانش یک میلیون دلار دیگر فروخت، و مجموع فروش داخلی آن به ۳۲۵٫۸ میلیون دلار رسید. این فیلم اکنون بعد از ۵۹ روز نمایش به فروش بین المللی ۶۷۷٫۵ میلیون دلاری دست یافته است.

این گزارش براساس نتایج باکس آفیس آخرهفته ۳ تا ۵ نوامبر (۱۲ تا ۱۴ آبـان ماه) به نگارش در آمده است.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.