Thor: Ragnarok

فیلم Thor: Ragnarok در اولین روز 46 میلیون دلار فروخت؛ ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽها به حقیقت پیوستند!

دقیقا همانطور که انتظار داشتیم، و حتی بیشتر از آن، فیلم Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) به کارگردانی ﺗﺎﯾﮑﺎ ﻭﯾﺘﯿﺘﯽ طی اولین روز اکرانش در آمریکای شمالی ۴۶ میلیون دلار فروخت. قسمت سوم Thor فراتر از ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽها عمل کرد و نشان داد که قرار است پا فراتر از قسمت های قبلی فرانچایز خودش بگذارد، البته این تازه شروع کار است و هنوز راه زیادی باقی مانده است. فیلم Ragnarok در همین ابتدای راه با واکنش خوب منتقدین روبرو شده و به لطف بینش متفاوت کارگردان آن، رنگ و بویی کاملا تازه نسبت به دو قسمت قبلی دارد و علاوه بر آن شخصیت های تازه ای را روی کار آورده، هالک را کنار ثور قرار داده و اولین ابرشرور زن دنیای سینمایی مارول را معرفی کرده است، و قطعا تیم بازاریابی فیلم هم در کارش موفق بوده و همه این ها به محبوبیت Thor سوم کمک کرده اند [و علت های دیگر].

اکران خارج از خاک Thor: Ragnarok حدود یک هفته قبل آغاز شد و در روز جمعه طرفداران آمریکایی بعد از مدت ها انتظار و شمارش روزها موفق به تماشای فیلم مورد علاقه خودشان شدند. تا اینجا فروش خارج از آمریکا خوب بوده و اگر طبق ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽها عمل کند، تا روز یکشنبه ۱۴ آبان مجموع فروش بین المللی فیلم به ۴۰۰ میلیون دلار خواهد رسید که واقعا رقم خوبی محسوب می شود. البته این پیش ﺑﯿﻨﯽها بر اساس یک افتتاحیه خوب آمریکایی بوده است و Ragnarok در اولین روز نمایش فراتر از انتظار عمل کرده است.

طبق تازه ترین گزارش منتشر شده از سوی باکس آفیس، Ragnarok در اولین روز اکرانش بر اساس آمار فروش بلیط ها به ۴۶٫۸ میلیون دلار دست یافته است – رقمی عالی برای روز نخست اکران. البته این فروش فقط مربوط به روز جمعه نیست و با ﭘﯿﺶنمایش پنجشنبه شب هم جمع شده است. Ragnarok در ﭘﯿﺶنمایش پنجشنبه ۱۴٫۵ میلیون دلار فروخت که در فرانچایز Thor یک رکورد محسوب می شود. باید اشاره کنیم که اولین فیلم ۲۰۱۷ مارول، Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان) در ﭘﯿﺶنمایش پنجشنبه ۱۷ میلیون فروخت، Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) هم ۱۵٫۴ میلیون دلار. حال با توجه به آغاز ۴۶ میلیون دلاری، انتظار می رود که Ragnarok در پایان افتتاحیه [روز یکشنبه] به فروشی بین ۱۱۵ و ۱۲۰ میلیون دلار دست یابد. ﭘﯿﺶ ﺑﯿﻨﯽها پیش از این خبر از یک افتتاحیه ۱۰۰ میلیوت دلاری داده بودند.

البته تعجب آور نیست که Ragnarok بهترین عملکرد را نسبت به دو قسمت قبلی داشته باشد، و این تنها می تواند نوید دهنده یک چیز باشد؛ اکرانی عالی و قابل ستایش. قسمت دوم که Thor: The Dark World (ثور: دنیای تاریک) نام داشت در افتتاحیه ۸۵ میلیون دلار فروخته بود و قسمت نخست تنها ۶۵٫۷ میلیون دلار. فروش Ragnarok اگر بعد از سه-روز نخست به رقم ۱۲۰ میلیون برسد، در میان فیلم های ۲۰۱۷ مارول در جایگاه دوم و بالاتر از Spider-Man: Homecoming که در افتتاحیه ۱۱۷ میلیون فروخته است قرار می گیرد – البته به Guardians 2 که در افتتاحیه ۱۴۶٫۵ میلیون دلار فروخت نمی رسد. در ضمن Homecoming تاکنون ۸۷۹٫۹ میلیون دلار در سراسر جهان فروخته است، پس اگر Thor 3 طبق انتظار بدرخشد می تواند به فروش بالاتری دست یابد؟ حداقل تا روز جمعه که ۲۱۱,۳ میلیون دلار فروخته است. [باید اضافه کنیم که Wonder Woman در افتتاحیه ۱۰۳٫۳ میلیون فروخت و در نهایت به فروش ۸۲۱,۷ میلیون دلاری دست یافت]

البته، Ragnarok خیلی زود یک رقیب بزرگ روبروی خودش خواهد دید؛ Justice League (لیگ عدالت) که کمتر از دو هفته دیگر پا به گیشه میگذارد و توان رقابت با فیلم جدید مارول را دارد. اما باید ببینیم و تعریف کنیم.

No votes yet.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.