The Punisher

نگاهی تازه به شخصیت ‘میکرو’ در پوستر متحرک جدید سریال The Punisher

سریال Marvel’s The Punisher (مجازاتگر) همانطور که به تازگی اعلام شده، قرار است هفدهم نوامبر در اختیار طرفداران شخصیت فرانک کسل، معروف به مجازاتگر قرار گیرد، اما طی روز گذشته صفحه رسمی توییتر سریال اقدام به انتشار یک پوستر متحرک جدید کـرد که کمک می کند تا برای تماشای اولین سریال انفرادی فرانک کسل کمی راحت تر انتظار را بکشیم. اگر به یاد داشته باشید فرانک کسل نخستین بار سال گذشته در فصل دوم سریال Daredevil (بی باک) پا به دنیای سینمایی مارول گذاشت، اما بعد از حضور تاثیرگذارش نتفلیکس خیلی زود به او یک سریال انفرادی هدیه داد تا به کمک آن کاوشی دقیق تر در گذشته و حال این ضدقهرمان مصیبت کشیده داشته باشیم. فصل اول این سریال تا دو هفته دیگر در ۱۳ اپیزود توسط نتفلیکس عرضه می شود.

حال ساعتی پیش صفحه رسمی توییتر The Punisher اقدام به انتشار یک کاراکتر پوستر جدید از سریال کرد که بواسطه آن می توانیم نگاهی تازه به شخصیت ‘میکروچیپ’ که از دوستان فرانک است داشته باشیم. [و اما میکرو کیست؟] برای آنها که آشنا نیستند، میکرو لقب مردی به نام دیوید لیبرمن (با نقش آفرینی Ebon Moss-Bachrach) است کـه از زمان معرفی اش در ﺷﻤﺎﺭﻩٔ چهارم The Punisher Vol. 2 سال ۱۹۸۷ از متحدان فرانک کسل/مجازاتگر بوده است. میکرو مغز متفکر عملیات های قهرمانی فرانک است، برای او سلاح می سازد و همچنین چشم و گوش هایش در طول ماموریت هاست. بنابراین در سریال هم نقش مهمی خواهد داشت.

این برای نخستین بار است که شخصیت میکرو پا به صفحه کوچک دنیای سینمایی مارول (معروف به MCU) می گذارد اما اولین باری نیست که نام او را می شنویم، چراکه پیش از این هم به او اشاره شده است. اگر به یاد داشته باشید، در یکی از اپیزودهای سریال علمی-تخیلی Agents of SHIELD (ماموران شیلد) که رابطه واقعا مستقیمی با MCU دارد، دیزی (یا معروف به اسکای) در طول حضورش در Rising Tide (یک گروه هکر دسیسه چین که بعد از ماجرای نبرد نیویورک سازمان شیلد را آشکار کردند) به شخصیت میکرو اشاره کرده بود. به میکرو در فصل دوم سریال Daredevil هم اشاره شد، زمانی که فرانک یک دیسک دریافت کرد و اسم “میکرو” روی آن نوشته شده بود.

حال طرفداران مارول و مخصوصا آنهایی که این شخصیت می شناسند اکنون به شدت مشتاق تماشای او در فصل نخست The Punisher هستند. این سریال در ابتدا قرار بود خیلی زودتر به دست طرفداران فرانک کسل برسد اما بعد از حادثه وحشتناک یکم اکتبر در شهر لاس وگاس که طی آن نزدیک به ۶۰ نفر از مردم جان سپردند و ۵۰۰ نفر هم زخمی شدند، مارول و نتفلیکس تصمیم گرفتند که بهتر است فعلا بیخیال انتشار چنین سریالی شوند تا به خانواده های قربانیان احترام گذاشته باشند. همچنین به دلیل همین حادثه ارائه سریال در همایش کامیک کان نیویورک لغو شد، اما حالا فقط دو هفته تا تاریخ انتشار فاصله داریم. باید اشاره کنیم که این حادثه هیچ تاثیری بر روی خود سریال نگذاشته و رئیس Marvel TV به طرفداران اطمینان داده است که هیچ تغییری در محتوای آن ایجاد نشده است.

در خلاصه داستان رسمی سریال ﻣﺠﺎﺯﺍﺗﮕﺮ آمده است که: “بعد از انتقام سخت از مسئولان مرگ همسر و فرزندانش، فرانک کسل (Jon Bernthal) از یک توطئه پرده بر می دارد که به ﻣﺮﺍﺗﺐ ﻋﻤﯿﻖ ﺗﺮ ﺍﺯ ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺟﻨﺎﯾﯽ ﺯﯾﺮ ﺷﻬﺮ ﻧﯿﻮﯾﻮﺭﮎ ﺍﺳﺖ. حال فرانک در تمام شهر نیویورک بعنوان ﻣﺠﺎﺯﺍﺗﮕﺮ شناخته می شود، او باید حقیقت در مورد بی عدالتیﻫﺎﯾﯽ که بر روی خانواده های بیشتری تاثیر می گذارد را متوجه شود….” فصل نخست این سریال در تاریخ ۱۷ نوامبر ۲۰۱۷ (مصادف با جمعه ۲۶ آبان) توسط نتفلیکس عرضه می شود. اگر توجه کرده باشید این سریال همزمان با شروع اکران Justice League (لیگ عدالت) عرضه می شود، درست چند روز قبل از اینکه سریال Marvel’s Runaways (فراری ها) توسط Hulu منتشر شود.

No votes yet.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.