فیلم سینمایی Shazam

جیمز گان قبول دارد کـه شخصیت شزم در واقع کاپیتان مارول اصلی است!

ﺯﮐﺮﯼ ﻟﯽﻭﺍﯼ کـه بتازگی برای ایفای نقش اصلی فیلم سینمایی Shazam (شزم) انتخاب شده اشتباه نمی کنـد کـه شخصیت شزم را کاپیتان مارول اصلی صدا می زند، چون او در حقیقت کاپیتان مارول نام دارد و جیمز گان می خواهد مردم این را بدانند. به دنبال فیلم Justice League (لیگ عدالت) زک اسنایدر و فیلم Aquaman (آکوامن) جیمز گان، فیلم بعدی کمپانی DC Comics کـه وارد فاز تولید می شود (بعنوان بخشی از دنیای سینمایی ﺩﯼﺳﯽ یا همان DCEU) شزم به کارگردانی ﺩﯾﻮﯾﺪ ﺍﻑ. ﺳﻨﺪﺑﺮﮒ (آنابل: آفرینش) با نقش آفرینی ﺯﮐﺮﯼ ﻟﯽﻭﺍﯼ خواهد بود که اکنون در فاز پیش-تولید قرار دارد و بزودی بازیگران آن جلوی دوربین می روند.

کمپانی وارنر اوایل همین هفته حضور ﺯﮐﺮﯼ ﻟﯽﻭﺍﯼ در این فیلم را تایید کرد، و از آن زمان تاکنون این بازیگر شخصیت خودش را بعنوان کاپیتان مارول دنیای سینمایی ﺩﯼﺳﯽ می شناسد. مـا می دانیم که مارول استودیوز اکنون در حال کار بر روی فیلم Captain Marvel (کاپیتان مارول) با نقش آفرینی ﺑﺮﯼ ﻻﺭﺳﻮﻥ است – در سال ۲۰۱۹ اکران می شود – به همین دلیل عده ای از طرفداران کاپیتان مارول نامیدن شزم ﻟﯽﻭﺍﯼ را مانند یک توهین بزرگ به مارول می بینند. اما جیمز گان که او را بخاطر کارگردانی فیلم Guardians of the Galaxy (نگهبانان کهکشان) ۲۰۱۴ و ادامه آن می شناسیم در تلاش است تا به طرفداران اطمینان دهد کـه در واقع این نامگذاری درست است و کسی قصد توهین به مارول را ندارد. این فیلمساز بتازگی خیلی تلاش می کند تا اختلاف بین طرفداران Marvel و DC را ختم به خیر کنـد.

گان امروز با انتشار یک توییت در صفحه رسمی توییتر خودش فاش کرد اینکه ﻟﯽﻭﺍﯼ شخصیت خودش در فیلم Shazam را بعنوان کاپیتان مارول اصلی صدا می زند اصلا اشتباه نیست و در واقع کسانی کـه ادعا می کنند او به مارول استودیوز توهین کرده است در اشتباه هستند – آقای ﻟﯽﻭﺍﯼ پیش از بواسطه حضور در Thor: The Dark World و Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) بعنوان شخصیتی به نام فندر سابقه همکاری با مارول را دارد. گـان در توییت یاد شده به وضوح اظهار داشت کـه او کاپیتان مارول اصلی است و دیگر جایی برای بحث نگذاشت.

Shazam 2019

مبارزه شزم و بلک ادم

[باید بدانید کـه] ﺑﯿﻠﯽ ﺑَﺘﺴﻮﻥ، معروف به شزم، در سال ۱۹۳۹ توسط ﻃﺮﺍﺡ ﺳﯽ. ﺳﯽ ﺑﮏ ﻭ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩ ﺑﯿﻞ ﭘﺎﺭﮐﺮ برای ﺍﻧﺘﺸﺎﺭﺍﺕ ﻓﺎﺳﺖ ﮐﺎﻣﯿﮑﺲ خلق شد. اولین ظهور این شخصیت در ﺷﻤﺎﺭﻩٔ ۲ ﻣﺠﻠﻪٔ ﮐﻤﯿﮏ ﺗﻨﺪ ﻭ ﺗﯿﺰ ‏(Whiz Comics) که ﻓﻮﺭﯾﻪ ۱۹۴۰ منتشر شد بود. او در ابتدا ﮐﺎﭘﯿﺘﺎﻥ ﺗﻨﺪﺭ نام داشت، ﺍﻣﺎ ﻃﺮﺍﺡ ﺍﯾﻦ ﺷﺨﺼﯿﺖ ﺳﯽ ﺳﯽ ﺑﮏ ﻣﺘﻮﺟﻪ ﺷﺪ ﮐﻪ ﺷﺨﺼﯿﺖ ﺩﯾﮕﺮﯼ ﺑﺎ ﺍﯾﻦ ﻧﺎﻡ ﻭﺟﻮﺩ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ﺩﺭ ﻧﺘﯿﺠﻪ ﻧﺎﻡ ﺍﻭ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﺎﭘﯿﺘﺎﻥ ﻣﺎﺭﻭﻝ ﺗﻐﯿﯿﺮ ﺩﺍﺩ. کاپیتان خیلی زود به محبوبیت زیادی بین خوانندگان کتاب های مصور دست یافت، تا جایی که در آن زمان حتی از سوپرمن هم معروف تر شده بود. اما ﺷﺮﮐﺖ DC Comics ﮐﻪ ﺗﺤﻤﻞ ﺩﯾﺪﻥ ﭼﻨﯿﻦ ﻣﻮﻓﻘﯿﺘﯽ ﺭﺍ ﻧﺪﺍﺷﺖ، ﺳﺮﯾﻌﺎً ﺩﺳﺖ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﺷﺪ ﻭ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۹۴۱ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﻓﺎﺳِﺖ ﮐﺎﻣﯿﮑﺲ ﺷﮑﺎﯾﺖ ﮐﺮﺩ. ﺷﺮﮐﺖ ﺩﯼﺳﯽ ﻣﺪﻋﯽ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ برای خلق ﮐﺎﭘﯿﺘﺎﻥ ﻣﺎﺭﻭﻝ ﺍﺯ ﺳﻮﭘﺮﻣﻦ ﺗﻘﻠﯿﺪ ﮐﺮﺩﻩ اند. در نهایت بعد از سال ها کشمکش، در سال ۱۹۵۱ ﻓﺎﺳﺖ ﮐﺎﻣﯿﮑﺲ متعهد شد کـه دیگر هرگز از شخصیت کاپیتان مارول استفاده نکند! ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۱۹۷۳ ﺷﺮﮐﺖ DC ﺳﻌﯽ ﮐﺮﺩ ﺗﺎ ﺷﺨﺼﯿﺖ ﮐﺎﭘﯿﺘﺎﻥ ﻣﺎﺭﻭﻝ ﺭﺍ ﺍﺣﯿﺎ ﮐﻨﺪ ﺍﻣﺎ ﻣﺠﺒﻮﺭ ﺷﺪ ﺍﺯ ﻧﺎﻡ ‏«ﺷِﺰِﻡ» ﺍﺳﺘﻔﺎﺩﻩ ﮐﻨﺪ، ﺯﯾﺮﺍ ﺷﺮﮐﺖ کمپانی ﻣﺎﺭﻭﻝ ﭘﯿﺶ ﺗﺮ ﻗﻬﺮﻣﺎﻥ ﺟﺪﯾﺪ ﻭ ﻣﺘﻔﺎﻭﺗﯽ ﺧﻠﻖ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺍﻭ ﻫﻢ ﮐﺎﭘﯿﺘﺎﻥ ﻣﺎﺭﻭﻝ ﻧﺎﻡ ﺩﺍﺷﺖ!

تا اینجا هیچ اطلاعاتی از فیلم سینمایی Shazam نداریم، امـا قطعا بزودی وارنر بروس ما را در جریان پیشرفت پروژه قرار خواهد داشت، و اگر اوضاع خوب پیش برود، بزودی دیگر شخصیت های فیلم هم صاحب بازیگر می شوند و خیلی زود ﺳﻨﺪﺑﺮﮒ باید استارت فاز تولید فیلم را بزند. البته الان فقط بازیگر نقش شزم انتخاب شده و هنوز نیمه دیگر او، ﺑﯿﻠﯽ ﺑَﺘﺴﻮﻥ، بازیگری ندارد و وارنر بروس باید در جستجوی فرد مناسب باشد. همچنین باید اشاره کنیم طبق تازه ترین شنیده ها، وارنر بروس قصد دارد ﻓﯿﻠﻢبرداری Shazam را از اولین روزهای سال آینده میلادی آغاز کند، تاریخ اکران هم ۵ آوریل ۲۰۱۹ (مصادف با ۱۶ فروردین ۹۸) اعلام شده است.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.