طبق تازه ترین گزارش های منتشر شده، فیلم بازسازی Halloween قرار است یک ادامه مستقیم بر فیلم اصلی باشد، خالق این سری فیلم ها، ﺟﺎﻥ ﮐﺎﺭﭘﻨﺘﺮ در تازه ترین اظهارات خودش این خبر را اعلام کرده است. اولین قسمت از این فیلم صاحب هفت ادامه شد، Halloween II از جایی شروع شد که فیلم اول به پایان رسید، جایی که فاش شد ﻣﺎﯾﮑﻞ ﻣﺎﯾﺮﺯ قاتل و لوری استرود قربانی (Jamie Lee Curtis) در حقیقت خواهر و برادر هستند؛ این فیلم با مرگ مایرز به پایان رسید. اما ظاهرا بازسازی پیش رو، قرار است طوری وانمود کند که انگار هرگز قسمت دوم Halloween ساخته نشده است! شاید این خبر خوبی برای طرفداران به نظر برسد، شاید هم نه! اما در حقیقت، فیلم جدید تظاهر می کند که انگار هرگز ادامه ای برای Halloween اصلی ساخته نشده، ﺟﺎﻥ ﮐﺎﺭﭘﻨﺘﺮ این خبر را فاش کرده است.

با اینکه ﺟﺎﻥ ﮐﺎﺭﭘﻨﺘﺮ فیلم Halloween جدید را کارگردانی نمی کند، گفته است که در تولید آن دخالت زیادی خواهد داشت. در عوض، این افتخار نصیب ﺩﯾﻮﯾﺪ ﮔﻮﺭﺩﻭﻥ ﮔﺮﯾﻦ (Pineapple Express) شده که بر روی صندلی کارگردانی فیلم بنشیند. او در نگارش ﻓﯿﻠﻢنامه هم با ﺩﻧﯽ ﻣﮏﺑﺮﺍﯾﺪ (Alien: Covenant) همکاری می کند، و طبق صحبت های ﮐﺎﺭﭘﻨﺘﺮ، ﻓﯿﻠﻢنامه آنها نه تنها تحسین برانگیز است، بلکه هرچه که بعد از اولین فیلم رخ داده را کاملا نادیده می گیرد، و در یک “واقعیت جایگزین” روایت می شود. با شنیدن این جمله به یاد فیلم X-Men یا سریال The Flash می افتیم!! ﮐﺎﺭﭘﻨﺘﺮ در این مورد گفت:

این یک نوع …. است، نمی دانم چطور این را توضیح دهم. این تقریبا یک واقعیت جایگزین است. بعد از حوادث اولین فیلم شروع می شود و تظاهر می کند که بقیه فیلم ها هرگز اتفاق نیافتده اند. این قرار است واقعا جالب باشد. یک کارگردان واقعا بااستعداد داریم و …

Halloween 2018

ﺟﺎﻥ ﮐﺎﺭﭘﻨﺘﺮ پیش از این بارها اشاره کرده است که هرگز در نظر نداشته تا Halloween تبدیل به یک فرانچایز شود، و طرفدار ادامه های مختلف آن نیست. او طبق قراردادی که بسته بود باید Halloween II محصول ۱۹۸۱ را می نوشت، جایی که فاش شد مایکل و لوری در حقیقت خواهر و برادر هستند. ارتباط این خانواده بعد از آن تبدیل به بخش عظیمی از فرانچایز شد، بنابراین اگر فیلم جدید تمام اتفاقات بعد از قسمت اول را نادیده بگیرد، می تواند به این معنی باشد که مایکل مایرز و لوری این بار برادر و خواهر نخواهند بود! البته یکی از خوبی های “واقعیت جایگزین” همین است!!

بخشی از دلیل هیجان طرفداران برای فیلم جدید، اتحاد دوباره ﺟﺎﻥ ﮐﺎﺭﭘﻨﺘﺮ و ﺟﯿﻤﯽ ﻟﯽ ﮐﺮﺗﯿﺲ است، بعلاوه اینکه کمپانی ﺑﻠﻮﻡ ﻫﺎﻭﺱ ﭘﺮﻭﺩﺍﮐﺸﻨﺰ قرار است فیلم را تولید کند، شرکتی که در تولید عناوین ترسناک مشهور است. ما حالا می دانیم که داستان Halloween 2018 قرار است دقیقا بعد از حوادث پایانی قسمت اول آغاز شود و مسیری متفاوت از ادامه های ساخته شده برای آن را طی خواهد کرد. البته شنیدن این خبر احتمالا برای طرفداران قدیمی چندان جالب نخواهد بود، اما مانند یک فرصت دوباره برای فرانچایز محسوب می شود. هنوز تاریخ رسمی اکران Halloween اعلام نشده، اما صفحه IMDB آنرا ۱۹ اکتبر ۲۰۱۸ (جمعه ۲۷ مهر ۹۷) اعلام کرده است. اطلاعات بیشتر بزودی …

No votes yet.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.