Boo 2

گزارش باکس آفیس آخرهفته: Boo 2 طوفان جغرافیایی را دَرنوردید!!

ساعتی قبل باکس آفیس نتایج روز یکشنبه را منتشر کرد و طبق انتظار boo 2! A Madea Halloween (ﺑﻮﻭ ۲!: ﯾﮏ ﻫﺎﻟﻮﻭﯾﻦ ﻣﺪﯾﺎﯾﯽ) صدرنشین باکس آفیس آخر هفته شد و هفتمین فیلم از سری فیلمهای Madea است که با افتتاحیه بالای ۲۰ میلیون دلاری کار خودش را آغاز کرده است! Boo 2 طی روز جمعه کار خودش را در ۲,۳۸۸ سالن آمریکای شمالی آغـاز کرد و در سه روز آغازین ۲۱٫۶ میلیون دلار فروخت – اکران خارج از خاک آمریکا هنوز آغاز نشده است. این فیلم که ادامه ای برای Boo! A Madea Halloween محصول ۲۰۱۶ است توسط ﺗﺎﯾﻠﺮ ﭘﺮﯼ کارگردانی شده. ﺗﺎﯾﻠﺮ ﭘﺮﯼ در قسمت اول هم روی صندلی کارگردانی نشسته بود، که با یک افتتاحیه آمریکایی ۲۸,۵ میلیون دلاری کار خودش را شروع کرد و در نهایت به فروش بین المللی ۷۴٫۸ میلیون دلاری دست یافت. بد نیست بدانید که تاکنون از سری Madea هشت فیلم ساخته شده است. در قسمت دوم Boo شاهد حضور خود ﺗﺎﯾﻠﺮ ﭘﺮﯼ در کنار ﭘﺎﺗﺮﯾﺲ ﻻﻭﻟﯽ (Madea Gets a Job)، ﺑﺮﺍﮎ ﺍﺁﻫﺮﻥ، ﻟﮑﺴﯽ ﭘﺎﻧﺘﺮﺍ، ﺩﯾﺎﻣﻮﻧﺪ ﻭﺍﯾﺖ، Inanna Sarkis و ﻣﺎﯾﮏ ﺗﻮﺭﻧﺎﺑﯿﻦ هستیم که اغلب آنها در قسمت اول هم حضور داشتند. ﺗﺎﯾﻠﺮ ﭘﺮﯼ تاکنون ۱۶ فیلم ساخته است که مجموع فروش آنها به ۸۳۸ میلیون دلار می رسد، در سال ۲۰۱۸ هم شاهد اکران دو فیلم دیگر از این کارگردان خواهیم بود.

دومین فیلم پرفروش این هفته Geostorm (ﻃﻮﻓﺎﻥ ﺟﻐﺮﺍﻓﯿﺎﯾﯽ) در ژانر اکشن و علمی-تخیلی است که طبق گزارش ها با بودجه ۱۲۰ میلیون دلاری ساخته و طی اولین سه-روز اکرانش با در اختیار داشتن ۳,۲۴۶ سالن ۱۳٫۳ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروخته است. با توجه به بودجه ساخت و رقم افتتاحیه، می توانیم بگوییم که با یک عنوان شکست خورده پاییزی طرف هستیم که شاید با مجموع فروش خارج از خاک بتواند سازندگانش را راضی کند.  این فیلم امتیاز B- را از سوی CinemaScore دریافت کرده است. در خارج از خاک آمریکا، اکران Geostorm هفته گذشته در فقط هشت کشور آغاز شد. امروز ۴۲ کشور دیگر هم اضافه شد و برای فیلم ۳۶٫۴ میلیون دلار را به ارمغان آورد، با این حساب فروش خارج از خاک فیلم تاکنون ۴۹٫۶ میلیون دلار بوده و مجموع فروش بین المللی آن اکنون به رقم ۶۲٫۹ میلیون دلار رسیده است. Geostorm طی این تعطیلات در کره جنوبی ۵٫۴ میلیون دلار فروخت، به دنبال آن در روسیه ۴٫۹ میلیون، در مکزیک ۳٫۸ میلیون، در بریتانیا ۲ میلیون و در برزیل ۱٫۷ میلیون دلار فروخت. اکران این فیلم جمعه آینده در چین، و یکم نوامبر در فرانسه و ایتالیا آغاز خواهد شد.

فیلم Geostorm توسط ﺩﯾﻦ ﺩﺍﻭﻟﯿﻦ کارگردانی شده کـه او را بخاطر نگارش و تولید فیلم هایی مثل Independence Day (روز استقلال) و نسخه ۲۰۱۶ آن، فیلم Godzilla (گودزیلا) ۱۹۹۸ و سری فیلم های ﺳﺮﺑﺎﺯ ﺟﻬﺎﻧﯽ می شناسیم. داستان Geostorm از این قرار است؛ پس از تهدید شدن زمین توسط یک سری از بلایای طبیعیِ بی سابقه، رهبران جهان گرد هم می آیند تا یک شبکه پیچیده ماهواره ای برای کنترل آب و هوای جهانی و امن نگه داشتن همه مردم ایجاد کنند. اما حالا، چیزی اشتباه پیش می رود و سیستمی که برای محافظت از زمین ساخته شده به خود آن حمله می کند، و … ادامه داستان که معلوم است، مردم باید با یک ﻃﻮﻓﺎﻥ ﺟﻐﺮﺍﻓﯿﺎﯾﯽ روبرو شوند!! از ستارگان این فیلم می توانیم به ﺟﺮﺍﺭﺩ ﺑﺎﺗﻠﺮ (ﺍﻟﻤﭗ ﺳﻘﻮﻁ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ)، ﺟﯿﻢ ﺍﺳﺘﺮﺟﺲ (ﮐﻼﻭﺩ ﺍﻃﻠﺲ)، ﺍﺑﯽ ﮐﻮﺭﻧﯿﺶ (پلیس آهنی ۲۰۱۴)، ﺩﺍﻧﯿﻞ ﻭﻭ (توم ریدر ۲۰۱۸)، ﺍﺩ ﻫﺮﯾﺲ (سریال Westworld) و Zazie Beetz (بازیگر نقش دومینو در ددپول ۲) اشاره کنیم.

سومین فیلم پرفروش این تعطیلات Happy Death Day (روز مرگت مبارک) است که جمعه هفته قبل پا به گیشه گذاشت و در افتتاحیه مجموعاً ۲۶٫۵ میلیون دلـار فروخت. این فیلم ترسناک طی دومین تعطیلات آخرهفته اکرانش با ۶۴ درصد کاهش در فروش ۹٫۳۷ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش داخلی آن به ۴۰٫۶ میلیون دلار رسید. این فیلم ۴٫۸ میلیون دلاری که با واکنش مثبت منتقدان روبرو شده در خارج از خاک آمریکا تاکنون ۱۲,۹ میلیون دلـار فروخته است و مجموع فروش بین المللی آن بعد از ۱۰ روز نمایش به ۵۳٫۵ میلیون دلار رسیده است. این فیلم توسط ﮐﺮﯾﺴﺘﻔﺮ ﻟﻨﺪﻥ (Scouts Guide to the Zombie Apocalypse) کارگردانی شده و از ستارگان آن می توانیم به ﺟﺴﯿﮑﺎ ﺭﺍﺙ (La La Land)، ﺭﻭﺑﯽ ﻣﻮﺩﯾﻦ (سریال Shameless) و ﭼﺎﺭﻟﺰ ﺁﯾﺘﮑﻦ (The Girl on the Train) اشاره کنیم.

روز مرگت مبارک

فیلم Blade Runner 2049 (بلید رانر ۲۰۴۹) وانر بروس طی سومین تعطیلات آخرهفته اکرانش با کاهش ۵۳٫۸ درصدی در فروش ۷٫۱۵ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش داخلی آن به ۷۴ میلیون دلار رسید. این فیلم علمی-تخیلی که در مقابل منتقدان هم شانسی نداشت، در خارج از خاک آمریکا ۱۴٫۳ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش خارجی آن به ۱۲۰٫۱ میلیون دلار رسید. Blade Runner 2049 طی ۱۷ روز نمایش تاکنون در سراسر جهان مجموعا ۱۹۵ میلیون دلار فروخته است. اکران این فیلم جمعه آینده در چین و ژاپن هم آغاز خواهد شد. از ستارگان Blade Runner جدید که ادامه ای است بر نسخه ۱۹۸۲ می توانیم به ﺭﺍﯾﺎﻥ ﮔﺎﺳﻠﯿﻨﮓ (La La Land)، ﻫﺮﯾﺴﻮﻥ ﻓﻮﺭﺩ که در قسمت اول هم حضور داشت، ﺑﺮﺧﺪ ﻋﺒﺪﯼ (نگاه آسمانی)، جرد لتو (جوخه انتحار) و ﺭﺍﺑﯿﻦ ﺭﺍﯾﺖ (ﺯﻥ ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰ) اشاره کنیم. برای ساخت این فیلم ۱۵۰ میلیون دلار هزینه شده است.

در جایگاه پنجم پرفروش ترین فیلم های این هفته می توانیم یک تازه وارد را مشاهده کنیم؛ فیلم Only The Brave (تنها شجاعان) در ژانر درام-ﺯﻧﺪﮔﯽﻧﺎﻣﻪای به کارگردانی ﺟﻮﺯﻑ ﮐﻮﺷﯿﻨﺴﮑﯽ (TRON: Legacy و Oblivion) که در افتتاحیه آمریکایی با در اختیار داشتن ۲,۵۷۷ سالن تنها ۶ میلیون دلار فروخت. این فیلم که با بـودجه ۳۸ میلیون دلاری ساخته شده و انتظار میرفت در افتتاحیه عملکرد بهتری نشان دهد، امتیاز A را از سوی CinemaScore دریافت کرده است. این فیلم به روایت ماجرای آتش سوزی دره یارنل می پردازد و گروهی از آتش نشانان زبده که برای مهار کردن آن از هیچ تلاشی دریغ نمی کنند. از ستارگان Only The Brave می توانیم به ﺟﺎﺵ ﺑﺮﻭﻟﯿﻦ (Avengers: Infinity War)، ﻣﺎﯾﻠﺰ ﺗﻠﺮ (ﺳﻨﺖﺷﮑﻦ و ﭼﻬﺎﺭ ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰ)، ﺟﻒ ﺑﺮﯾﺠﺰ (اگر از آسمان سنگ ببارد)، ﺟﻨﯿﻔﺮ ﮐﺎﻧﻠﯽ (ذهن زیبا) و ﺟﯿﻤﺰ ﺑﺞ ﺩﯾﻞ (Iron Man 3) اشاره کنیم.

در جایگاه ششم فیلم جدید جکی چان را مشاهده می کنیم که The Foreigner (خارجی) نام دارد و جمعه هفته گذشته پا به گیشه های آمریکای شمالی گذاشت. این فیلم اکشن ۳۵ میلیون دلاری در دومین تعطیلات اکرانش ۵,۴ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش داخلی آن به ۲۲,۸ میلیون دلار رسید. The Foreigner در خارج از خاک آمریکا تاکنون ۸۸,۴ میلیون دلار فروخته و بعد از ده روز نمایش مجموع فروش بین المللی آن به ۱۱۱٫۲ میلیون دلار رسیده است. این فیلم توسط فیلمساز مشهور ﻣﺎﺭﺗﯿﻦ ﮐﻤﭙﻞ (Casino Royale و GoldenEye) کارگردانی شده و از ستارگان آن می توانیم به ﮐﯿﺘﯽ ﻟﯿﻮﻧﮓ (سری فیلم های هری پاتر)، ﻣﺎﺭﮎ ﺗﻨﺪﯼ (ﺩﺭﯾﺎﯼ ﺁﺑﯽ ﻋﻤﯿﻖ)، ﺍﻭﺭﻻ ﺑﺮﺍﺩﯼ (حمله متقابل)، ﻣﺎﯾﮑﻞ ﻣﮏﺍﻻﺗﻮﻥ (بازی تاج و تخت) و ﺭﻭﻓﺲ ﺟﻮﻧﺰ (Hunderby) اشاره کنیم.

هفتمین فیلم پرفروش این هفته هم عنوانی ترسناک است؛ پرفروش ترین فیلم ترسناک تاریخ، یعنی IT (آن) به کارگردانی ﺍﻧﺪﺭﺱ ﻣﻮﭼﯿﺘﯽ که در هفتمین تعطیلات آخرهفته اکرانش ۳,۵ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش داخلی آن به ۳۲۰٫۲ میلیون دلار رسید. این فیلم در خارج از وطنش تاکنون ۳۳۱٫۴ میلیون دلار فروخته و مجموع فروش بین المللی آن اکنون به ۶۵۱٫۶ میلیون دلار رسیده است. برای ساخت فیلم IT حدود ۳۵ میلیون دلار هزینه شده است و فروش بین المللی – حتی فروش داخلی آن – نشان می دهد که از موفق ترین فیلم های ۲۰۱۷ است و در آن هیچ شکی نیست. بد نیست بدانید که IT در حال حاضر پرفروش ترین فیلم درجه R ترسناک و درجه R فراطبیعی است، نهمین فیلم پرفروش ۲۰۱۷ و همچنین پرفروش ترین فیلمی است که تاکنون بر اساس آثار استیون کینگ ساخته شده.

فیلم خارجی 2017

هشتمین فیلم پرفروش این هفتم هم یک عنوان ترسناک و جنایی به نام The Snowman (ﺁﺩﻡﺑﺮﻓﯽ) با نقش آفرینی بازیگر مشهور و بی نظیر ﻣﺎﯾﮑﻞ ﻓﺎﺳﺒﻨﺪﺭ (بیگانه و مردان ایکس) است. این فیلم کار خودش را در ۱,۸۱۲ سالن سینمای آمریکای شمالی آغاز کرد و ۳٫۴ میلیون دلار فروخت. این فیلم D را از CinemaScore دریافت کرده و واکنش منتقدان نسبت به آن خوب نبوده است. The Snowman که با بودجه ۳۵ میلیون دلاری ساخته شده تاکنون در سراسر جهان ۲۲٫۶ میلیون دلـار فروخته است. این فیلم توسط Tomas Alfredson (ﺁﺩﻡ ﺩﺭﺳﺖ ﺭﺍ ﺭﺍﻩ ﺑﺪﻩ) کارگردانی و براساس رمانی نوشته ﯾﻮ ﻧﺴﺒﻮ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﻩ ﺳﺮﺷﻨﺎﺱ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥﻫﺎﯼ ﺟﻨﺎﯾﯽ ﻧﺮﻭﮊ ساخته شده است. از ستارگان اصلی این فیلم می توانیم به ﺭﺑﮑﺎ ﻓﺮﮔﻮﺳﻦ (ﻣﺄﻣﻮﺭﯾﺖ ﻏﯿﺮﻣﻤﮑﻦ: ﻣﻠﺖ ﯾﺎﻏﯽ)، ﻭﺍﻝ ﮐﯿﻠﻤﺮ (تاپ گان)، ﮐﻠﻮﯾﯽ ﺳﻮﻧﯽ، ﺟﯿﻤﺰ ﺩﺍﺭﺳﯽ (سریال مامور کارتر)، ﺟﯽ. ﮐﯽ. ﺳﯿﻤﻮﻧﺰ (ﻣﺮﺩ ﻋﻨﮑﺒﻮﺗﯽ) و ﺟﺎﻣﯽ ﮐﻼﯾﺘﻮﻥ (۸حس) اشاره کنیم.

در جایگاه نهم فیلم کمدی-اکشن جدید تام کروز، American Made (ساخت آمریکا) را مشاهده می کنیم که طی چهارمین تعطیلات اکرانش در آمریکای شمالی ۳٫۱ میلیون دلار دیگر فروخت و فروش کلی آن به ۴۵٫۵ میلیون دلار رسید. مجموع فروش جهانی این فیلم طبق تازه ترین گزارش ها تاکنون ۱۲۱٫۳ میلیون دلار بوده است. American Made با بودجه ۵۰ میلیون دلاری و توسط داگ لیمان (لبه فردا) ساخته شده است. Kingsman: The Golden Circle (کینگزمن: محفل طلایی) دهمین فیلم پرفروش این هفته است که طی پنجمین تعطیلات اکرانش در آمریکای شمالی ۳ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش داخلی آن بـه ۹۴٫۵ میلیون دلار رسید. باید بدانید که Kingsman: The Golden Circle کار خودش را در چین با یک افتتاحیه ۴۰٫۳ میلیون دلاری آغاز کرده است، با این حساب مجموع فروش بین المللی این فیلم بعد از ۳۱ روز نمایش به ۳۴۴,۸ میلیون دلار رسیده است.

فیلم درام The Mountain Between Us (کوه بین ما) به کارگردانی ﻫﺎﻧﯽ ﺍﺑﻮﺍﺳﻌﺪ در سومین تعطیلات اکرانش با فروش ۲,۷ میلیون دلار به جایگاه پنجم بسنده کرد. این فیلم که با بودجه ۳۵ میلیون دلاری ساخته شده و ادریس البا (برج تاریک) ستاره اصلی آن است، اکنون ۱۷ روز است که پا به گیشه گذاشته و مجموع فروش بین المللی آن به ۳۹,۵ میلیون دلار رسیده است. در جایگاه یازدهم نتایج فیلم درام Same Kind of Different as Me را مشاهده می کنیم که در اولین سه-روز اکرانش با در اختیار داشتن ۱,۳۶۲ سالن توانست ۱٫۳۶ میلیون دلار بفروشد. این فیلم ۱۱۹ دقیقه ای توسط ﻣﺎﯾﮑﻞ ﮐﺎﺭﻧﯽ کارگردانی شده و از ستارگان اصلی آن می توانیم به ﺭﻧﯽ ﺯﻟﻮﮔﺮ (ﺧﺎﻃﺮﺍﺕ ﺑﺮﯾﺠﺖ ﺟﻮﻧﺰ)، ﺟﺎﻥ ﻭﯾﺖ (ﻻﺭﺍ ﮐﺮﺍﻓﺖ: ﻣﻬﺎﺟﻢ ﻣﻘﺒﺮﻩ)، ﺟﺎﯾﻤﻦ ﻫﺎﻧﺴﻮ (نگهبانان کهکشان، افسانه تارزان)، ﮔﺮﮒ ﮐﯿﻨﺮ (بهشت واقعی است) و ﺍﻭﻟﯿﻮﯾﺎ ﻫﻮﻟﺖ اشاره کنیم.

این گزارش براساس نتایج باکس آفیس آخرهفته ۲۰ تا ۲۲ اکتبر (۲۸ تا ۳۰ مهر ماه) به نگارش در آمده است.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.