آنابل: آفرینش - Annabelle: Creation

فروش جهانی Annabelle: Creation (آنابل: آفرینش) از مرز 300 میلیون دلار عبور کرد!

طبق تازه ترین گزارش منتشر شده از سوی باکس آفیس، فروش بین الملی فیلم تابستانی ترسناک Annabelle: Creation از مرز ۳۰۰ میلیون دلار عبور کـرده است. این فیلم که در تاریخ یازدهم آگوست (جمعه بیستم مرداد ماه) پا به گیشه گذاشت، ﭘﯿﺶﺩﺭﺁﻣﺪی است بر وقایع Annabelle که در سال ۲۰۱۴ اکران شد و با یک افتتاحیه ۳۷ میلیون دلاری کار خودش را آغـاز کرد، در نهایت به مجموع فروش داخلی ۸۴٫۲ میلیون دلاری و فروش بین المللی ۲۵۶٫۸ میلیون دلاری دست یافت، در حالی که با بودجه ۶٫۵ میلیون دلاری ساخته شده بود. اما قسمت جدید که با بودجه ۱۵ میلیون دلاری ساخته شده، تاکنون در خاک آمریکا ۱۰۱ و در سراسر جهان مجموعه ۳۰۱ میلیون دلار فروخته است. این فیلم توسط ﺩﯾﻮﯾﺪ ﺍﻑ. ﺳﻨﺪﺑﺮﮒ کارگردانی شده است.

بد نیست بدانید که این فیلم جزوی از فرانچایز The Conjuring (احضار روح) است که اولین فیلم آن در سال ۲۰۱۳ اکران شد. ما در این فیلم شاهد معرفی عروسکی به نام آنابل بودیم، سپس در فیلمی جدا به نام Annabelle برای این عروسک ساخته شده، فیلم جدید Annabelle: Creation نیز به روایت خاستگاه این عروسکِ توسط شیطان تسخیر شده میپردازد. Creation در واقع چهارمین فیلم از دنیای سینمایی Conjuring است که توسط نویسنده-کارگردان-تهیهﮐﻨﻨﺪﻩ جیمز وان خلق شده است. The Conjuring 2 که سومین فیلم از این فرانچایز ترسناک بود سال گذشته پا به گیشه گذاشت.

حال طبق تازه ترین گزارش های منتشر شده، فیلم Annabelle: Creation طی تعطیلات آخرهفته به اندازه ای فروخت که به عبور فروش آن در باکس آفیس جهانی از مرز ۳۰۰ میلیون دلار کمک کرد. گزارش روز یکشنبه باکس آفیس فروش بین المللی این فیلم را ۳۰۱٫۵ میلیون، و مجموع فروش داخلی آن را ۱۰۱٫۹ میلیون اعلام کرده است. با توجه به بودجه ای که صرف تولید دو Annabelle شده، می توانیم به راحتی بگوییم که فیلم های پرسودی برای سازندگان خودشان بوده اند. در حالی کـه این روزها بیشتر کارگردان ها به دنبال ساخت ﺑﻼﮎﺑﺎﺳﺘﺮهای چند صد میلیون دلاری هستند تا شاید به فروش بالایی دست پیدا کنند، مشاهده عناوینی مثل Annabelle که نسبت به بودجهِ ساخت فوق العاده می فروشند واقعا خوشحال کننده است.

تا امروز، فرانچایز The Conjuring در مجموع ۱٫۲ میلیون دلـار فروخته است. اولین فیلم که ۲۰۱۳ اکران شد و استارت فرانچایز را زد مجموعا ۳۱۸ میلیون دلار فروخت، Conjuring 2 هم کار خودش را با ۳۲۰٫۲ میلیون دلار به پایان رساند. این دو فیلم به ترتیب با بودجه ۲۰ و ۴۰ میلیون دلاری ساخته شده بودند. یک هفته بعد از اینکه Annabelle: Creation پا به گیشه گذاشت، مجموع فروش کل فرانچایز از مرز ۱ میلیارد دلار عبور کرد، و سپس به لطف استقبال طرفداران ۲۰۰ میلیون دلار دیگر هم به فروش کلی اضافه شد. باید اضافه کنیم که کار این فرانچایز هنوز به پایان نرسیده است. ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ بعدی، The Nun (بر اساس راهبه ای که در The Conjuring 2 به طرفداران معرفی شد) قرار است ۱۳ جولای ۲۰۱۸ مصادف با جمعه ۲۲ تیر ۹۷ پا به گیشه بگذارد، ﺍﺳﭙﯿﻦﺁﻑ بعدی Conjuring 2 هم The Crooked Man نام دارد که اکنون در حال توسعه است. The Conjuring 3 نیز ساخته می شود.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.