سریال Arrow

شروع پخش فصل ششم Arrow: چه کسی مرده و چه کسی زنده است؟

بعد از اینکه اپیزود پایانی فصل پنجم سریال Arrow روی آنتن رفت، مهم ترین سوالی که به ذهن طرفداران خطور کرد این بـود کـه چه کسی از انفجار لیان یو جان سالم بدر می برد و چه کسی کشته شده خواهد شد. و از آن مهم تر این مرگ ها چه تاثیری بر روی الیور کوئین خواهـد گذاشت. البته این سوال تا یک مدت کوتاه خیلی مهم جلوه می کرد، چون خیلی زود تعدادی تصویر از لباس جدید شخصیت ها منتشر شد، نام بازیگران جدید به میان آمد و اطلاعاتی از ﮐﺮﺍﺱﺍُﻭﺭ به دستمان رسید که همه حکم اسپویل را برای فصل ششم داشتند، و از اهمیت سوال مهم ما کاستند. حال پنجشنبه اولین اپیزود از فصل ششم روی آنتن رفت و به سوال “چه کسی مرده و چه کسی زنده مانده است؟” بطور کامل پاسخ داد.

اپیزود اول پخش شد، و متوجه شدیم که بیشتر شخصیت های اصلی برای فصل جدید بازگشته اند، البته قابل انتظار بود. ما مدت ها قبل بواسطه خبرهای منتشر شده، تصاویر فاش شده و مصاحبه های مختلف متوجه شدیم که فلیسیتی، جان دیگل، داینه، لارل زمین-۲ و رنه برای فصل جدید بازمیگردند. حال تمام این شخصیت نه تنها بازگشته اند، بلکه دوباره پا به عرصه قهرمانی یا شرارت هم گذاشته اند. اوضاع داینه و رنه در فصل جدید خیلی بهتر شده و هر دو صاحب لباس جدید شده اند. هر دو به زندگی عادی بازگشته اند، اکنون شغل دارند و شب ها هم با لباس مبدل دل به خیابانهای استار سیتی می زنند تا با شرورها بجنگند، در ضمن اکنون جزو شخصیت های ثابت سریال هستند. در طرف دیگر هم بلک سایرن قرار دارد که کیتی کسیدی در نقش او ظاهر می شود و اکنون از ستارگان اصلی سریال است. زندگی برای او هم بر وقف مراد می باشد، سایرن اکنون برای خودش صاحب گروهی مرموز شده و به دنبال گرفتن انتقام و ایجاد دردسر است!

البته این سه نفر بعد از حادثه لیان یو به زندگی عادی و حتی بهتر از قبل بازگشته است، در عوض جان دیگل از “اختلال استرس پس از سانحه” رنج می برد و دیگر نمی تواند مثل گذشته اسلحه به دست بگیرد. تا اینجا به نظر می رسد دیگل طی فصل ششم باید با یک مشکل بزرگ دست و پنجه نرم کند. البته هنوز برای ما عجیب است که این اسلحه به دست گرفتن های رنه و دیگل چطور با قانون “نباید کسی را کشتِ” الیور همخوانی دارد! باید منتظر یک پاسخ برای این سوال باشیم.

خوشبختانه و البته طبق انتظارمان فلیسیتی هم بازگشته است، و به نظر می رسد که هیچ مشکلی ندارد، البته هنوز در حال بررسی رابطه خودش با الیور است و در پی جواب دادن به سوال “آیا نتیجه می دهد یا نه”. ما می دانیم که هلیکس (سازمان زیرزمینی Helix) در این فصل بازخواهد گشت، در دومین تریلر رسمی فصل ششم هم شاهد حضورشان بودیم، بنابراین برایمان جالب است که ببینیم فلیسیتی در ارتباط با آنها چه رفتاری نشان خواهد داد؛ مانند فصل قبل با آنها همکاری می کند یا اینبار دشمن آنهاست. البته خوشحال کننده است که ببینیم فلیسیتی هم درگیر مسائلی شخصی شود چون بیشتر اوقات او را در پایگاه تیم ارو و پشت میز مشاهده می کنیم.

فصل ششم Arrow

کورتیس، اسلید و لنس هم زنده هستند و به نظر می رسد طی حادثه لیان یو آسیب خاصی ندیدند. اسلید که مشتاقانه به دنبال پسرش جو است، نخستین بار در اولین روزهای سریال درباره او شنیدیم. می دانیم که بزودی شاهد یک رویداد دو اپیزودی خواهیم بود که بر روی اسلید و پسرش تمرکز خواهد داشت، و همچنین شامل چند ﻓﻼﺵﺑﮏ خواهد بود که در کل باعث آشنایی بیشتر ما با اسلید ویلسون می شود. لنس در این میان باری دیگر بخاطر مرگ دخترش عزادار است، از طرفی دائما با نسخه زمین-۲ دخترش روبرو می شود. لنس از ابتدا جزو شخصیت های اصلی سریال بوده اما متاسفانه همواره در یک مسیر تکراری قدم برمیدارد؛ عزا گرفتن برای مرگ دخترانش، روی آوردن به الکل و دوباره عادی شدن. ظاهرا نویسندکان نمی توانند او را از این مسیر تکراری خارج کنند. با این حال، اگر شانسی وجود داشته باشد، او ممکن است نقش تاثیرگذاری در رستگاری بلک سایرن ایفا کند، از زمانش ورود سایرن به سریال سازندگان نوید این خوب شدن را داده اند.

در نهایت می رسیم به آخرین بازمانده، تیا خواهر الیور که ظاهرا نویسندگان راهی پیدا کرده اند تا او را در سایه قرار دهند. البته این قضیه اصلا جالب و خوشحال کننده نیست، چون هم ﻭﯾﻼ ﻫﻠﻨﺪ بازیگر نقش تیا از بهترین های سریال است، و هم شخصیت او برای الیور و لنس فرد خاصی می باشد. و بطور قطع حذف شدنش می تواند لطمه جبران ناپذیری به سریال بزند. باید اشاره کنیم تنها کسی که از حادثه لیان یو زنده بیرون نیامد سامانتا کلیتون مادر ویلیام است که قبل از مرگ پسر خودش را به دستان الیور سپرد تا از او مراقبت کند. الیور نیز این روزها در تلاش است پدر خوبی برای ویلیام باشد.

البته باید اضافه کنیم که هنوز پاسخ کاملی برای سوال “چه کسی مرده و چه کسی زنده است؟” وجود ندارد؛ چون تا اینجا سرنوشت چند شخصیت نامشخص است، مثلا مرلین یا حتی کاپیتان بومرنگ. در اپیزود پایانی فصل پنجم قبل از اینکه لیان یو به هوا برود، اینطور به نظر می رسید کـه هر دو کشته شده اند. اما در دنیای تلویزیونی Arrowverse یک حقیقت غیرقابل انکار وجود دارد، آن هم این است مالکوم همیشه می تواند بازگردد. به جز مرلین و بومرنگ، سرنوشت ایولین شارپ، نیسا و تالیا الغول هنور نامشخص است. سرنوشت این سه زن در هاله ای از ابهام قرار دارد اما ممکن است شاهد بازگشت آنها باشیم.

فصل ششم سریال Arrow پنجشنبه ها روی آنتن شبکه The CW می رود.

Rating: 1.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.