Thor: Ragnarok

فیلم Thor: Ragnarok (ثور: راگناروگ) به دنبال یک افتتاحیه 90 میلیون دلاری است

ظاهرا اوضاع قرار است برای خدای رعد خوب پیش برود، و سومین فیلم انفرادی او به نظر می رسد که برای یک افتتاحیه آمریکایی ۹۰ میلیون دلاری آماده می شود. اگر به یاد داشته باشید ﮐﺮﯾﺲ ﻫﻤﺴﻮﺭﺙ نخستین بار در سال ۲۰۱۱ با فیلم سینمایی Thor پا به دنیای سینمایی مارول گذاشت و مورد استقبال طرفداران قرار گرفت، اما اوج هیجان جایی بود که او را در فیلم The Avengers مشاهده کردیم، ثور در این فیلم با تعدادی از شخصیت های مشهور دنیای سینمایی مارول ملاقات کرد، اما قضیه زمانی که Thor: Ragnarok (ثور: راگناروک) از راه برسد جالب تر هم می شود، او قرار است در این فیلم با دوست و همکار قدیمی خودش بروس بنر ملاقات کند، اتفاقی که از Ragnarok یک فیلم هیجان انگیز می سازد. اما این تمام ماجرا نیست؛ ثور همچنین باید راهی برای نجات آسگارد پیدا کند، او باید جلوی هلا، الهه مرگ، را بگیرد و مانع مرگ زادگاهش شود. هلا قصد دارد آسگارد را نابود و طبق میل خودش آن را از نو بسازد.

مارول تازه ترین فیلم خودش را به دستان توانمند یک فیلمساز با استعداد به نام ﺗﺎﯾﮑﺎ ﻭﯾﺘﯿﺘﯽ سپرده است که پیش از این فیلم What We Do In The Shadows (ﺁﻧﭽﻪ ﺩﺭ ﺳﺎﯾﻪﻫﺎ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﻣﯽﺩﻫﯿﻢ) را از او دیده ایم. فیلم جدید Thor به لطف بینش متفاوت این کارگردان، فضایی کاملا جذاب و تازه نسبت به فیلم های قبلی دارد. علاوه بر آن، اینبار شاهد حضور چند شخصیت جدید در فیلم هستیم، مانند والکری، شخصیت شرور فیلم برای نخستین بار مونث است، در ضمن ثور دیگر چکش قدرتمند خودش را ندارد و طی بیشتر وقایع فیلم کارش را بـا شمشیرها و اسلحه های عجیب راه می اندازد!! طبق پیش بینی ها، Ragnarok قرار است از پرفروش ترین فیلم های پاییز و نیز کـل سال باشد.

وبسایت Yahoo در تازه ترین گزارش خودش اعلام کرد که پیش بینی ها خبر از یک افتتاحیه آمریکایی ۹۰ تا ۱۰۰ میلیون دلاری برای Ragnarok می دهند. رقمی که به فیلم جدید نسبت به دو قسمت قبلی برتری می دهد. اولین قسمت در سال ۲۰۱۱ اکران شد و در اولین تعطیلات اکرانش ۶۶ میلیون دلار فروخت و در نهایت به مجموع فروش ۱۸۱ میلیون دلاری رسید [در خاک آمریکای شمالی]، قسمت دوم در سال ۲۰۱۳ اکران شد و یک افتتاحیه ۸۵ میلیون دلاری را رقم زد، و در نهایت به مجموع فروش داخلی ۲۰۶٫۳ میلیون دلاری رسید. دو فیلم نخست به ترتیب در سراسر جهان ۴۴۹٫۳ و ۶۴۴٫۵ میلیون دلار فروختند. حال Ragnarok با فروش ۱۰۰ میلیون دلاری می تواند رکورد فیلم های قبلی را بزند!

علاوه بر آن، اگر Ragnarok واقعا در افتتاحیه ۱۰۰ میلیون دلار بفروشد، می تواند به مارول استودیوز کمک کند تا یک رکورد تازه از خودش جا بگذارد؛ در این حالت ۲۰۱۷ می شود اولین سالی که تمام فیلم های دنیای سینمایی مارول در آن با افتتاحیه بیشتر از ۱۰۰ میلیون دلاری کار خودشان را آغاز کرده اند. فیلم Guardians of the Galaxy Vol. 2 (نگهبانان کهکشان جلد ۲) که ماه می اکران شد در افتتاحیه ۱۴۶٫۵ میلیون دلار فروخت، اولین فیلم انفرادی اسپیدی، Spider-Man: Homecoming (مرد عنکبوتی: بازگشت به خانه) هم در افتتاحیه ۱۱۷ میلیون دلار بدست آورد.

برای کسی پنهان نیست که فرانچایز Thor مانند Iron Man یا Captain America طرفدار ندارد، اما نگاه ویژه ای که کارگردان Ragnarok داشته، طرفداران را کنجکاو کرده که خدای رعد اینبار با خودش چه چیزهایی آورده است، و اصلا این نگاه ویژه ای که مدام از آن صحبت می شود چگونه حال و هوای فیلم را تغییر داده است. حتی خود بازیگران هم اعتراف کرده اند که فیلم جدید تفاوت های زیادی با قبلی ها دارد، کوین فاگی رئیس مارول نیز این فیلم را منحصر بفرد نامیده است. در انتها قبل از اینکه دوباره تکرار کنیم اکـران Thor: Ragnarok از سوم نوامبر مصادف با جمعه ۱۲ آبان آغاز میشود، باید بگوییم که بطور قطع Ragnarok از بهترین فیلم های مارول خواهد بود، و همچنین انتظار داریم که در گیشه به فروش بالایی دست پیدا کند، چون پایانی است بر داستان انفرادی ثور.

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.