کمپانی سونی پیکچرز اعلام کرد که در حال ساخت یک فیلم اقتباسی بر اساس Settlers of Catan است، ظاهرا استودیو حق ساخت یک فیلم بر اساس این ﺑﺎﺯﯼ ﺭﻭﻣﯿﺰﯼ را دریافت کرده است. در شرایطی که شاهد ساخت فیلم هایی بر اساس حتی اسباب بازی ها و شکلک ها هستیم – مانند The LEGO Movie و The Emoji Movie – شنیدن اینکه یک بازی رومیزی قرار است فیلم شود چندان غیرمنتظره نیست. سونی در حال حاضر به دنبال ساخت فیلم هایی است از بخش های پرطرفدار ﻓﺮﻫﻨﮓ عامه نشات می گیرند، مثل همین شکلک ها، و Settlers of Catan مورد غیرمنتظره ای نیست. تاکنون بیشتر از ۲۵ نسخه از این بازی پرطرفدار به ۳۸ زبان مختلف فروخته شده است، و به نوعی باعث دوباره به روی کار آمدن بازی های رومیزی شده است.

حال، اینطور به نظر می رسد که سونی قصد دارد بر روی این بازی پرطرفدار رومیزی سرمایه گذاری کند و آن را به سینماها بیاورد. به احتمال زیاد تبدیل یک بازی رومیزی به فیلم سینمایی چندان کـار آسانی نخواهد بـود، اما نویسندگان می توانند با استفاده از پتانسیل های موجود در دنیای بازی، به خلق جنگ هایی دراماتیک و خلاقانه بپردازند، و این فرصت را دارند که داستانی فانتزی و هیجان انگیز مانند ارباب حلقه ها را روایت کنند، و در نهایت فرانچایزی بی نظیر را خلق کنند. طبق شنیده ها، هدف کلی در بازی Settlers of Catan ایجاد جامعه ای حاکم در جزیره بی ثبات Catan (کِتن) با منابع ناکافی است.

طبق گزارش تازه Variety، ﮔﯿﻞ ﮐﺘﺰ ﺗﻬﯿﻪﮐﻨﻨﺪﻩ این فیلم خواهد بود که در کارنامه هنری او می توانیم فیلم هایی مانند Pawn Sacrifice (ﻗﺮﺑﺎﻧﯽ ﭘﯿﺎﺩﻩ)، The Perfect Storm (ﻃﻮﻓﺎﻥ ﺑﯽﻋﯿﺐ ﻭ ﻧﻘﺺ) و Air Force One (ﺍﯾﺮ ﻓﻮﺭﺱ ﻭﺍﻥ) را مشاهده کنیم. او در سال ۲۰۱۵ حق ساخت The Settlers of Catan را دریافت کرده بود. ﺩﻥ ﻟﯿﻦ (فیلم سینمایی IT و The LEGO Movie) و جاناتان ایریک هم به تیم تولید می پیوندند. ﻓﯿﻠﻢنامه توسط جاناتان ایریک نوشته خواهد شد. کتز در مورد ساخت این فیلم گفته است که:

ما هیجان زده هستیم که با سونی کار می کنیم تا دنیای مشهور catan را زندگی بیاوریم. با توجه به تعداد زیاد طرفداران بازی، ما با داستان های احتمالی بی شماری روبرو شده ایم که می تواند الهام بخش باشد. هر روز این امکان وجود ندارد که شما فرصت کار کردن در دنیایی که میلیون ها نفر به آن علاقه مند هستند را پیدا کنید و داستان آن را برای سینما گسترش دهید …

مهجران کتان

باید اشاره کنیم یک استودیو برای ساخت فیلمی بر اساس بازی های رومیزی باید خطرهای زیادی را به جان بخرد، مثلا فیلم The LEGO Movie هم درگیشه به فروش خوبی دست پیدا کرد و هم مورد تحسین منتقدان قرار گرفت، اما در عوض فیلمی مانند Battleship که بر اساس یک بازی ساخته شده بود، در باکس آفیس عملکرد خیلی ضعیفی داشت. دنیای Catan ممکن است غنی از احتمالات باشد اما واقعا تصور اینکه سونی چطور می خواهد از آن فیلم بسازد واقعا سخت است. هنوز در مورد داستان، تاریخ شروع تولید، عوامل و بازیگران فیلم Settlers of Catan اطلاعاتی منتشر نشده است.

No votes yet.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.