[اسپویل خالص] اینطور که به نظر می رسد اولین اپیزود از فصل چهارم The Flash فاش کرده است که فلیسیتی و کورتیس از انفجار لیان یو که در پایان فصل پنجم Arrow رخ داد زنده بیرون آمده اند. اگر به یاد داشته باشید شخصیت بری آلن نخستین بار به واسطه سریال Arrow پا به دنیای تلویزیونی ﺩﯼﺳﯽ گذاشت، بعد از آن صاحب سریال انفرادی خودش The Flash شد، اما این پایان ارتباط بری با شخصیت های Arrow نبود و به لطف دنیای اشتراکی Arrowverse ما بارها شاهد ﮐﺮﺍﺱﺍُﻭﺭهایی بین این دو سریال بوده ایم. یا حتی ﮐﺮﺍﺱﺍُﻭﺭهای هر ساله بین چهار سریال Arrow، The Flash، Supergirl و Legends of Tomorrow که خیلی پرطرفدار هستند، همچنین گهگاه شاهد حضور کوتاه شخصیت های یک سریال در دیگر سریال ها هستیم – بطور مثال فلیسیتی در The Flash – یا مثلا اسمی از آنها برده می شود؛ و تمام این به لطف دنیای اشتراکی حاصل می شود!

وقتی که سریال های Arrowverse اوایل سال جاری به پایان کار خودشان رسیدند، Arrow با یک حادثه وحشتناک و غیرمنتظره به پایان رسید. در اپیزود پایانی دیدیم که الیور کوئین (Stephen Amell) به لیان یو سفر کرد تا یک بار برای همیشه پرومتئوس خبیث را نابود کند، اگر به یاد داشته باشید پرومتئوس تمام کسانی که الیور عاشق آنها بود یا به آنها اهمیت می داد را دزدیده بود. این موجود خبیث تمام جزیره را پر از مواد منفجره کرد و روبروی الیور قرار گرفت تا به دست او کشته شود، الیور متوجه شد که با مرگ پرومتئوس تمام جزیره منفجر خواهد شد. بنابراین وقتی که الیور و پسرش درون یک قایق و دور از جزیره بودند، پرومتئوس خودش را کشت و جزیره را به هوا برد، تا الیور سوختن تمام خانواده و دوستانش را تماشا کنیـد. و در همین نقطه بود که یک سوال بزرگ برایمان ایجاد شد؛ کدام یک از شخصیت های سریال از این انفجار زنده بیرون می آیند؟

در اولین اپیزود از فصل جدید سریال The Flash که “فلش دوباره متولد شده” نام داشت و سه شنبه روی آنتن رفت، مشاهده کردیم که سیسکو (Carlos Valdes) در تلاش بود تا راهی برای بازگرداندن بری آلن به خانه پیدا کند – که در پایان فصل سوم خودش را تسلیم اسپید فورس کرده بود اگر به یاد داشته باشید. وقتی که سیسکو سعی داشت توضیح دهد چطور می خواهد این کار را انجام دهد، گفت که از زمان رفتن بری مشغول کار بر روی یک تکنولوژی بوده است. او اشاره کرد که برای ساخت این دستگاه از هری، تریسی، فلیسیتی و کورتس مشاوره گرفته است.

فلیسیتی و کورتس شخصیت های نام آشنایی هستند. فلیسیتی اسموک (Emily Bett Rickards) و کورتیس هولت (Echo Kellum) از شخصیت های اصلی سریال Arrow هستند، جزو همان هایی که طی حادثه انفجار لیان یو داخل جزیره بودند. حال از آنجا که “فلش دوباره متولد شده” شش ماه بعد از حوادث پایانی فصل ۳ به وقوع می پیوندد، و با فرض اینکه پایان فصل سوم  The Flash و پایان فصل پنجم Arrow در یک زمان به وقوع پیوستند، به این نتیجه می رسیم که فلیسیتی و کورتس دو نفر از بازمانده های انفجار لیان یو هستند!

البته باید این فرضیه را هم در نظر بگیریم که خط زمانی The Flash و Arrow تا حدودی با هم اختلاف داشته باشند و سیسکو قبل از سفر فلیسیتی و کورتس به لیان یو از آنها مشاوره گرفته باشد، اما این می تواند دنیای تلویزیونی ﺩﯼﺳﯽ را بیش از حد پیچیده کند، و از طرفی هر دو سریال برای حضور در ﮐﺮﺍﺱاُﻭﺭ “بحران در زمین-ایکس” باید از نظر زمانی یکسان باشند. پس ساده ترین نتیجه این است که فلیسیتی و کورتس زنده هستند!! البته این احتمال هم وجود دارد که نویسنده ﻓﯿﻠﻢنامه اصلا به خط زمانی توجه ای نداشته، شاید هم توجه داشته اما این اسپویل از قصد نبوده است! البته این اولین باری نیست که به زنده ماندن فلیسیتی و کورتیس اشاره می شود؛ در پوستر ﮐﺮﺍﺱﺍُﻭﺭ Crisis on Earth-X ما شاهد حضور کورتیس با نقاب مستر ترافیک هستیم، همچنین پیش از این تصاویر پشت صحنه تولید ﮐﺮﺍﺱﺍُﻭﺭ حضور خانم اسموک را تایید کرده اند، بنابراین …

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.