ﺗﺎﺩ ﻣﮏﻓﺎﺭﻟﯿﻦ خالق Spawn قرار است ﻓﯿﻠﻢبرداری نسخه جدید فیلم سینمایی خودش را از فوریه ۲۰۱۸ آغاز کند. اولین فیلم اقتباسی از سری داستان های مصور فراطبیعی ابرقهرمانی ﻣﮏﻓﺎﺭﻟﯿﻦ در سال ۱۹۹۷ اکران شد، که Mark A.Z. Dippé کارگردان آن بود و ﻣﺎﯾﮑﻞ ﺟﺎﯼ ﻭﺍﯾﺖ در نقش قهرمان داستان ظاهر شد. این فیلم در باکس جهانی بیشتر از ۸۷ میلیون دلار فروخت، در حالی که برای ساخت آن ۴۰ میلیون دلار هزینه شده بود (بیشتر هزینه صرف خلق جلوه های ویژه فیلم شد). با این حساب فروش به حدی نبود که سازندگان برای ساخت قسمت دوم راضی شوند، مخصوصا زمانی که فیلم با واکنش منفی مخاطب و منتقد روبرو شد!

جالب است بدانید که فرانچایز Spawn نزدیک به دو دهه در جهنم توسعه اسیر شده بود، به طوری که ایده ساخت ادامه در نهایت تبدیل شد به ساخت یک بازسازی، جالب تر اینکه این قضیه برمیگردد به اواسط ۲۰۰۰ و زمانی که ساخت فیلم های اقتباسی از کتاب های مصور بتازگی رونقی دوباره گرفته بود – همان سالهایی که بتمن، دردویل، سوپرمن، الکترا و … دوباره پا به صفحه بزرگ گذاشتند. تا اینکه تابستان گذشته در همایش کامیک-کان سن دیگوی ۲۰۱۷ اعلام شد که این بازآفرینی بزودی به حقیقت می پیوندد. ﺗﺎﺩ ﻣﮏﻓﺎﺭﻟﯿﻦ قرار است با استودیوی مشهور در ژانر ترسناک/مهیج Blumhouse Productions (بلوم هاوس پروداکشنز) – برای ساخت فیلم هایی مانند The Purge (ﭘﺎﮎﺳﺎﺯﯼ) و Get Out (ﺑﺮﻭ ﺑﯿﺮﻭﻥ) مشهور است – همکاری کند تا با هم بازسازی Spawn که برای گروه سنی بزرگسال ساخته می شود را به سینما بیاورند. خود ﻣﮏﻓﺎﺭﻟﯿﻦ داستان را می نویسد و پروژه را کارگردانی می کند. حال با توجه به تاریخ شروع اکران، اینطور به نظر می رسد که Spawn جدید به آرامی سوی حقیقت حرکت می کند!

آقای ﻣﮏﻓﺎﺭﻟﯿﻦ در کامیک کان نیویورک ۲۰۱۷ اعلام کرد که بازسازی Spawn در اواخر دسامبر وارد فاز پیش-تولید میشود و در ماه فوریه ۲۰۱۸ پا به فـاز تولید می گذارد. علاوه بر این، خالق کتاب مصور و کارگردان فیلم این نوید را به طرفداران داد که فیلم پیش رو “تاریک و درجه R” خواهد بود، البته او اشاره کرد که این درجه R به معنی این نیست که فیلم فضایی مثـلا شبیه به Deadpool (ددپول) داشته باشد؛ بنابراین با عنوان ابرقهرمانی متفاوتی روبرو خواهیم.

اسپاون


“ﺍﺳﭙﺎﻭﻥ ‏ﺑﺎ ﻧﺎﻡ ﺍﺻﻠﯽ ﺁﻟﺒﺮﺕ ‏ﻓﺮﺍﻧﺴﯿﺲ ﺳﯿﻤﻮﻧﺰ، ﯾﮏ ﺷﺨﺼﯿﺖ ﺧﯿﺎﻟﯽ ﺿﺪﻗﻬﺮﻣﺎﻥ ﺩﺭ ﮐﺘﺎﺏﻫﺎﯼ ﮐﺎﻣﯿﮏ ﻣﻨﺘﺸﺮ ﺷﺪﻩ ﺗﻮﺳﻂ ﺍﯾﻤﯿﺞ ﮐﺎﻣﯿﮑﺲ ﺍﺳﺖ. ﺷﺨﺼﯿﺖ ﺍﺳﭙﺎﻭﻥ ﺗﻮﺳﻂ ﺗﺎﺩ ﻣﮏﻓﺎﺭﻟﯿﻦ ﺧﻠﻖ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﻭﻟﯿﻦ ﺑﺎﺭ ﺩﺭ ﺷﻤﺎﺭﻩٔ ۱ ﺍﺯ ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﺍﺳﭙﺎﻭﻥ ‏(ﻣﻪ ۱۹۹۲‏) ﺣﻀﻮﺭ ﭘﯿﺪﺍ ﮐﺮﺩ. ﺁﻝ ﺳﯿﻤﻮﻧﺰ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﺍﻋﻀﺎﯼ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﭘﯿﺮﺍﺳﺘﻪ ﺳﺮﻭﯾﺲ ﻣﺨﻔﯽ ﻭ ﺳﺎﺯﻣﺎﻥ ﺍﻃﻼﻋﺎﺕ ﺳﯿﺎ ﺑﻮﺩ. ﺳﯿﻤﻮﻧﺰ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺗﻮﺳﻂ ﻣﺎﻓﻮﻗﺶ ﺟﯿﺴﻮﻥ ﻭﯾﻦ ﺩﺭ ﯾﮏ ﮐﺸﻮﺭ ﺧﺎﺭﺟﯽ ﺑﻪ ﻗﺘﻞ ﺭﺳﯿﺪ، ﺑﻪ ﺩﻟﯿﻞ ﺩﺍﺷﺘﻦ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺑﻪ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﯾﮏ ﺁﺩﻣﮑﺶ، ﻣﺴﺘﻘﯿﻤﺎً ﺑﻪ ﺟﻬﻨﻢ ﺍﻋﺰﺍﻡ ﺷﺪ. ﺩﺭ ﺟﻬﻨﻢ ﺳﯿﻤﻮﻧﺰ ﺑﺎ ﺷﯿﻄﺎﻧﯽ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﻣﺎﻟﯿﺒﻮﻟﺠﯿﺎ‏ ﺩﺭ ﺍﺯﺍﯼ ﮔﺮﻓﺘﻦ ﺭﻭﺣﺶ، ﻣﻌﺎﻣﻠﻪﺍﯼ ﺍﻧﺠﺎﻡ ﺩﺍﺩ. ﺳﯿﻤﻮﻧﺰ ﻗﺒﻮﻝ ﮐﺮﺩ ﺗﺎ ﺗﺒﺪﯾﻞ ﺑﻪ ﭘﯿﺎﺩﻩ ﻧﻈﺎﻡ ﺟﻬﻨﻢ ﺷﻮﺩ ﻭ ﺑﻪ ﻣﺎﻟﯿﺒﻮﻟﺠﯿﺎ ﺧﺪﻣﺖ ﮐﻨﺪ، ﺍﮔﺮ ﺍﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﺧﺮﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺍﺟﺎﺯﻩ ﺩﯾﺪﻥ ﻫﻤﺴﺮﺵ ﻭﺍﻧﺪﺍ ﺑِﻠﯿﮏ ﺭﺍ ﺑﺪﻫﺪ. ﺍﻭ ﺳﯿﻤﻮﻧﺰ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺳﺮﺯﻣﯿﻦ ﻣﻮﺟﻮﺩﺍﺕ ﺯﻧﺪﻩ ﺑﺎﺯﮔﺮﺩﺍﻧﺪ، ﺍﻣﺎ ﺑﺎ ﺣﺎﻓﻈﻪﺍﯼ ﻣﺒﻬﻢ، ﺑﺪﻧﯽ ﺑﻪ ﺷﺪﺕ ﺳﻮﺧﺘﻪ، ﻭ ﻫﻤﺮﺍﻩ ﺑﺎ ﺳﮕﯽ ﻧﮕﻬﺒﺎﻥ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﮐﻼﻭﻥ. ﺳﯿﻤﻮﻧﺰ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﻣﺴﺌﻠﻪ ﺑﯽﺍﻃﻼﻉ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺍﺯ ﺯﻣﺎﻥ ﻣﺮﮔﺶ ﺑﺮ ﺭﻭﯼ ﺯﻣﯿﻦ ﭘﻨﺞ ﺳﺎﻝ ﮔﺬﺷﺘﻪ ﺑﻮﺩ، ﻭ ﻫﻤﺴﺮﺵ ﺑﺎ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺩﻭﺳﺘﺶ ﺗﺮﯼ ﻓﯿﺘﺰﺟﺮﺍﻟﺪ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﮐﺮﺩﻩ ﺑﻮﺩ ﻭ ﺁﻥ ﺩﻭ ﺻﺎﺣﺐ ﯾﮏ ﺩﺧﺘﺮ ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﺳﺎﯾﺎﻥ ﺑﻮﺩﻧﺪ. ﺳﯿﻤﻮﻧﺰ ﮐﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺗﻤﺎﻡ ﺷﺪﻩ ﻣﯽﺩﯾﺪ، ﺗﻨﻬﺎ ﺩﻭ ﺭﺍﻩ ﭘﯿﺶ ﺭﻭﯼ ﺧﻮﺩ ﺩﺍﺷﺖ: ﯾﺎ ﺍﺯ ﺩﺳﺘﻮﺭﻫﺎﯼ ﻣﺎﻟﯿﺒﻮﻟﺠﯿﺎ ﭘﯿﺮﻭﯼ ﮐﻨﺪ، ﯾﺎ ﺍﺯ ﻣﺴﺌﻮﻟﯿﺖ ﺧﻮﺩ ﺩﺭ ﻗﺒﺎﻝ ﺷﯿﻄﺎﻥ ﺍﻧﺼﺮﺍﻑ ﺩﻫﺪ …”

فیلم های درجه بزرگسال همواره هیجان انگیز هستند، چون سازندگان با دست باز فیلم را می نویسند و جلوی دوربین می برند، نمونه بارز آن در ژانر ابرقهرمانی می تواند Deadpool (یا حتی Logan) باشد که مورد تحسین منتقدین قرار گرفت و در گیشه به فروش خوبی دست یافت، بطوری که هم در میان فیلم درجه R ابرقهرمانی و هم در میان فیلم های درجه R پرفروش ترین است، با این حال استویوهای هالیوودی معمولا باید برای ساخت فیلم هایی مانند Spawn خطر بیشتری را به جان بخرند. Spawn اساسا یک فیلم ابرقهرمانی است، اما از خیلی جهات با دیگر فیلم های ابرقهرمانی که مخاطبان معمولا برای دیدن آنها به شدت مشتاق هستند – فیلم های MCU و DCEU بطور مثال – متفاوت است. علاوه بر این، کمپانی بلوم هاوس پروداکشنز بطور قطع برای ساخت این فیلم بودجه زیادی تعیین نخواهد کرد، بنابراین نباید انتظار داشته باشند که مردم مقابل سینماها صف ببندند!

در جمله انتهایی باید اشاره کنیم از آنجا که تولید فیلم از اواخر زمستان آغاز می شود، می توانیم انتظار داشته باشیم Spawn اوایل ۲۰۱۹ پا به گیشه بگذارد.

No votes yet.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.