برنده این تعطیلات آخرهفته Kingsman: The Golden Circle موفق شد در افتتاحیه آمریکایی خودش ۳۹ میلیون دلار بفروشد. این فیلم شروع قدرتمندتری را نسبت به قسمت اول خودش تجربه کرد (اولین فیلم در افتتاحیه ۳۶٫۲ میلیون دلار فروخته بود)، که نشان می دهد طی این چند سال به طرفداران این فرانچایز جاسوسی افزوده شده است. Kingsman 2 با بودجه ۱۰۴ میلیون دلاری ساخته شده و ﻣﺘﯿﻮ ﻭﺍﻥ کارگردان آن است. این فیلم در افتتاحیه جهانی خودش در مجموع ۱۰۰ میلیون دلار فروخت، که می توانیم آن را یک موفقیت چشمگیر بپنداریم. از ستارگان اصلی این فیلم می توانیم به ﺗﺎﺭﻭﻥ ﺍﮔﺮﺗﻮﻥ، ﺍﺩﻭﺍﺭﺩ ﻫﻮﻟﮑﺮﺍﻓﺖ، ﻫﺎﻧﺎ ﺁﻟﺴﺘﺮﻭﻡ، ﮐَﻠﻮﯾﻦ ﺩﻣﺒﺎ، ﺗﻮﻣﺎﺱ ﺗﺮﮔﻮﺱ، ﺟﻮﻟﯿﻦ ﻣﻮﺭ، ﮐﯿﺖ ﺁﻟﻦ، ﻫﺎﻟﯽ ﺑﺮﯼ، ﻣﺎﺭﮎ ﺍﺳﺘﺮﺍنگ، ﮐﺎﻟﯿﻦ ﻓﺮﺙ، ﺳﻮﻓﯽ ﮐﻮﮐﺴﻮﻥ، ﭘﺪﺭﻭ ﭘﺎﺳﮑﺎﻝ، ﭼﻨﯿﻨﮓ ﺗﯿﺘﻮﻡ، ﻣﺎﯾﮑﻞ ﮔﻤﺒﻮﻥ، ﺍﻟﺘﻮﻥ ﺟﺎﻥ، ﺁﻟِﮑﺴﺎﻧﺪﺭﺍ ﻓﻮﺭﺩ، ﺗﺎﻡ ﺑِﻨِﺪﯾﮑﺖ ﻧﺎﯾﺖ، ﺟﻒ ﺑﺮﯾﺠﺰ، و ﺍﻟﺘﻮﻥ ﺟﺎﻥ اشاره کنیم.

فیلم سینمایی ترسناک و مهیج IT که طی دو هفته گذشته همواره صدرنشین نتایج بود در سومین تعطیلات اکرانش ۳۰ میلیون دلار دیگر فروخت و اینبار به جایگاه دوم نتایج اکتفا کرد. فروش داخلی این فیلم تاکنون ۲۶۶٫۳ میلیون دلار، و مجموع فروش بین المللی آن ۴۷۸ میلیون دلار بوده است. IT با بودجه ۳۵ میلیونی ساخته شده و اکنون ۱۷ روز از آغاز اکران آن می گذرد. سازندگان IT در حال حاضر می توانند با افتخار ادعا کنند که پرفروش ترین فیلم ترسناک درجه R کل تاریخ را ساخته اند! IT همچنین در حال حاضر ششمین فیلم پرفروش درجه R است که قطعا بزودی به جایگاه بالاتری صعود خواهد کرد. این فیلم توسط ﺍﻧﺪﺭﺱ ﻣﻮﭼﯿﺘﯽ کارگردانی شده و ﺟﯿﺪﻥ ﻟﯿﺒﺮﻫﺮ، ﺑﯿﻞ ﺍﺳﮑﺎﺭﺷﮕﻮﺭﺩ، ﻓﯿﻦ ﻭﻟﻔﻬﺎﺭﺩ، ﺟﺮﻣﯽ ﺭﯼ ﺗﯿﻠﻮﺭ، ﺳﻮﻓﯿﺎ ﻟﯿﻠﯿﺰ، ﻭﺍﺕ ﻭﻟﻔﺲ، ﭼﻮﺯﻥ ﺟﯿﮑﻮﺏ، ﺟﮏ ﺩﯾﻼﻥ و ﻧﯿﮑﻼﺱ ﻫﻤﯿﻠﺘﻮﻥ تعدادی از ستارگان آن هستند.

سومین جایگاه نتایج این تعطیلات به انیمیشن The LEGO Ninjago Movie تعلق دارد که کار خودش را از روز جمعه آغاز کرد و بعد از سه روز نمایش ۲۱٫۲ میلیون دلار فروخت. ﻓﯿﻠﻢ ﻟﮕﻮ ﻧﯿﻨﺠﺎﮔﻮ توسط چارلی بین، ﭘﺎﻭﻝ ﻓﯿﺸﺮ و ﺑﺎﺏ ﻟﻮﮔﻦ کارگردانی شده است، و جکی چان، ﺩﯾﻮ ﻓﺮﺍﻧﮑﻮ، ﻓﺮﺩ ﺍﺭﻣﯿﺴﻦ، ﮐﻤﯿﻞ ﻧﺎﻧﺠﯿﺎﻧﯽ، ﻣﺎﯾﮑﻞ ﭘﻨﯿﺎ و ﺍَﺑﯽ ﺟﮑﻮﺑﺴﻦ تعدادی از گویندگان آن هستند. این انیمیشن که بودجه ساخت آن هنوز اعلام نشده، طی سه روز آغازین اکران در آمریکای شمالی ۲۱٫۲ میلیون، در خارج از وطنش ۱۰٫۵ و مجموعا ۳۱٫۷ میلیون دلار فروخت. بد نیست بدانید The LEGO Batman Movie در افتتاحیه ۵۳ میلیون دلار، و در کل ۱۷۵٫۷ میلیون، و The LEGO Movie در افتتاحیه ۶۹ میلیون و در کل ۲۵۷٫۷ میلیون دلار فروخته بودند.

فیلم اکشن-مهیج American Assassin که هفته گذشته پا به گیشه گذاشت، در دومین تعطیلات اکرانش ۶٫۲ میلیون دلار فروخت و در جایگاه چهارم نتایج باکس آفیس ۲ مهر قرار گرفت. «ﺁﺩﻡﮐﺶ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎﯾﯽ» بر اساس رمانی به همین نام نوشته ﻭﯾﻨﺲ ﻓﻠﯿﻦ که در سال ۲۰۱۰ منتشر شد، ساخته شده و ﻣﺎﯾﮑﻞ ﻭﻧﺘﺴﺎ (سریال Homeland و Second Chance) آنرا کارگردانی کرده است. ﻣﺎﯾﮑﻞ ﮐﯿﺘﻮﻥ بازیگری با سابقهِ نامزدی برای دریافت اسکار که این روزها فیلم Spider-Man: Homecomig را روی پرده دارد، و ﺩﯾﻠﻦ ﺍﻭﺑﺮﺍﯾﺎﻥ که تابستان امسال در آخرین فصل از سریال Teen Wolf دیده شده و او را در سینما بواسطه فرانچایز ﺩﻭﻧﺪﻩ ﻣﺎﺭﭘﯿﭻ می شناسیم دو بازیگر اصلی این فیلم هستند. American Assassin فیلم پرفروشی نخواهد بود، اما با توجه به چیزهایی که تاکنون در تریلرهای آن مشاهده کرده ایم، می دانیم که با یک اکشن خوش ساخت روبرو هستیم – از نگاه غیر حرفه ای البته. این فیلم با بودجه ۳۳ میلیون دلاری ساخته شده و تاکنون در سراسر جهان ۳۲٫۲ میلیون دلار فروخته است.

جایگاه پنجم نتایج این هفته به فیلم کمدی-درام Home Again تعلق دارد که در سومین تعطیلات اکرانش ۳٫۳ میلیون دلار دیگر فروخته است. این فیلم با بودجه ۱۲ میلیون دلاری ساخته شده و ﻫﺎﻟﯽ ﻣﯿﺮﺯ ﺷﺎﯾﺮ کارگردان و نویسنده آن است. از ستارگان Home Again می توانیم به ﺭﯾﺲ ﻭﯾﺘﺮﺳﭙﻮﻥ، ﻣﺎﯾﮑﻞ ﺷﯿﻦ و ﻧﺎﺕ ﻭﻭﻟﻒ اشاره کنیم. باید اشارل کنین که اکران خارج از خاک این فیلم هنوز آغاز نشده. فیلم Home Again تاکنون در مجموع بعد از ۱۷ روز نمایش ۲۲٫۳ میلیون دلار فروخته است.

قانل امریکایی

در جایگاه ششم نتایج می توانیم فیلمی به نام mother که توسط ﺩﺍﺭﻥ ﺁﺭﻭﻧﻮﻓﺴﮑﯽ (نوح) نوشته و کارگردانی شده است را مشاهده کنیم. این فیلم در دومین تعطیلات اکرانش ۳٫۲ میلیون دلار فروخت، و مجموع فروش بین المللی آن به ۲۵ میلیون دلار رسید که با توجه به بودجه ساخت ۳۰ میلیون دلاری آن رقم چندان خوبی به حساب نمی آید و انتظار خیلی بیشتری از آن می رفت. از ستارگان اصلی Mother می توانیم به ﺟﻨﯿﻔﺮ ﻻﺭﻧﺲ (فرانچایز مردان ایکس)، خاویر باردم (دزدان دریایی کارائیب ۵)، ﺍﺩ ﻫﺮﯾﺲ (سریال ﻭﺳﺖﻭﺭﻟﺪ)، ﻣﯿﺸﻞ ﻓﺎﯾﻔﺮ (بازگشت بتمن)، ﺩﺍﻣﻨﻞ ﮔﻠﯿﺴﻮﻥ (ﺟﻨﮓ ﺳﺘﺎﺭﮔﺎﻥ: ﻧﯿﺮﻭ ﺑﺮﻣﯽﺧﯿﺰﺩ)، ﺑﺮﺍﯾﺎﻥ ﮔﻠﯿﺴﻮﻥ (سفیدبرفی و شکارچی)، ﮐﺮﯾﺴﺘﻦ ﻭﯾﮓ و ﺁﻣﺎﻧﺪﺍ ﻣﯿﺴﻦ ﻭﺍﺭﻥ (سریال ﺑﺎﺯﻣﺎﻧﺪﮔﺎﻥ) اشاره کنیم.

جایگاه هفتم به یک تازه وارد ترسناک به نام Friend Request (درخواست دوستی) تعلق دارد که طی روز جمعه پا به گیشه های آمریکای شمالی گذاشت و در سه روز آغازین اکران مجموعا ۲٫۴ میلیون دلار فروخت. این فیلم ترسناک-مهیج با بودجه ۹٫۹ میلیون دلاری ساخته شده و Simon Verhoeven کارگردان، و یکی از سه نویسنده آن است. ﻣﺴﯿﻮ ﺑَﻠﻦ و ﻓﯿﻠﯿﭗ ﮐﺦ دو نویسنده دیگر Friend Request هستند.

فیلم کمدی-اکشن The Hitman’s Bodyguard با کاهش ۴۸٫۵ درصدی فروش نسبت به هفته گذشته، در این تعطیلات ۱٫۸ میلیون دلار فروخت و در جایگاه هشتم نتایج قرار گرفت. The Hitman’s Bodyguard با بودجه ۳۰ میلیون دلاری ساخته شده و تاکنون در آمریکای شمالی ۷۳٫۵ میلیون، و در سراسر جهان ۱۴۵ میلیون دلار فروخته است. ﭘﺎﺗﺮﯾﮏ ﻫﯿﻮﺯ این فیلم را کارگردانی کرده و ﺭﺍﯾﺎﻥ ﺭﯾﻨﻮﻟﺪﺯ (Deadpool)، ساموئل ال. جکسون (MCU)، ﺳﻠﻤﺎ ﻫﺎﯾﮏ (ﺍﺯ ﮔﺮﮒﻭﻣﯿﺶ ﺗﺎ ﺳﺤﺮ) و ﮔﺮﯼ ﺍﻭﻟﺪﻣﻦ (ﺷﻮﺍﻟﯿﻪ ﺗﺎﺭﯾﮑﯽ) تعدادی از ستارگان درخشان آن هستند.

فیلم Stronger (قوی تر) دیگر تازه وارد این هفته است که کار خودش را با ۱٫۷ میلیون دلار آغاز کرد. این فیلم درام توسط ﺩﯾﻮﯾﺪ ﮔﻮﺭﺩﻭﻥ ﮔﺮﯾﻦ کارگردانی شده و ﺟﯿﮏ ﺟﯿﻠﻨﻬﺎﻝ (فیلم Life)، ﺗﺎﺗﯿﺎﻧﺎ ﻣﺎﺯﻻﻧﯽ، ﻣﯿﺮﺍﻧﺪﺍ ﺭﯾﭽﺎﺭﺩﺳﻮﻥ و ﮐﻠﻨﺴﯽ ﺑﺮﺍﻭﻥ تعدادی از ستارگان نام آشنای آن هستند. فیلم درام Wind River هم طی این تعطیلات ۱٫۲ میلیون دلار فروخت و به جایگاه دهم قناعت کرد. این فیلم یازده میلیون دلاری تاکنون در آمریکای شمالی ۳۱٫۶ میلیون دلار فروخته است.

No votes yet.
Please wait...

یک نظر

  1. سلام
    از طرفدارهای همیشگی مطالب کانال و سایت تون هستم، اول اینکه غلط املایی متن هاتون خیلیه حتما بعد تایپ چک کنید، دوم اینکه چرا بعضی از اسم های فیلم هارو داخل پرانتز معنی میکنید که کار خوبی هم هست ولی بعضی هارو نه

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.