طبق تازه ترین نتایج باکس آفیس، پیشروی ﭘﻨﯽﻭﺍﯾﺰ همچنان ادامه دارد و با وجود دو تازه وارد، این فیلم برای دومین هفته پیاپی صدرنشین نتایج باکس آفیس آخرهفته شده است. همانطور که انتظار داشتیم، فیلم سینمایی IT در دومین تعطیلات آخرهفته اکرانش ۶۰ میلیون دلار دیگر فروخت و در جایگاه نخست نتایج این هفته قرار گرفت که برای یک فیلم ترسناک اتفاق کم سابقه ای محسوب می شود. این فیلم در دومین تعطیلاتش کاهش ۵۱٫۴ درصدی فروش نسبت به افتتاحیه را تجربه کرده است. حال فروش IT در آمریکای شمالی به ۲۱۸٫۷ میلیون دلار رسیده که مجموع فروش بین المللی آنرا به رقم ۳۷۱٫۳ میلیون دلار رسانده است. بد نیست بدانید که IT در حال حاضر هشتمین فیلم پرفروش ۲۰۱۷ در باکس آفیس آمریکای شمالی است.

فیلم اکشن-مهیج American Assassin در روز جمعه پا به گیشه گذاشت و بعد از سه روز نمایش ۱۴٫۸ میلیون دلار فروخت و با فاصله زیاد نسبت به IT در جایگاه دوم نتایج باکس آفیس ۲۶ شهریور قرار گرفت. «ﺁﺩﻡﮐﺶ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎﯾﯽ» بر اساس رمانی به همین نام نوشته ﻭﯾﻨﺲ ﻓﻠﯿﻦ که در سال ۲۰۱۰ منتشر شد، ساخته شده و ﻣﺎﯾﮑﻞ ﻭﻧﺘﺴﺎ (سریال Homeland و Second Chance) آنرا کارگردانی کرده است. ﻣﺎﯾﮑﻞ ﮐﯿﺘﻮﻥ بازیگری با سابقهِ نامزدی برای دریافت اسکار که این روزها فیلم Spider-Man: Homecomig را روی پرده دارد، و ﺩﯾﻠﻦ ﺍﻭﺑﺮﺍﯾﺎﻥ که تابستان امسال در آخرین فصل از سریال Teen Wolf دیده شده و او را در سینما بواسطه فرانچایز ﺩﻭﻧﺪﻩ ﻣﺎﺭﭘﯿﭻ می شناسیم دو بازیگر اصلی این فیلم هستند. American Assassin فیلم پرفروشی نخواهد بود، اما با توجه به چیزهایی که تاکنون در تریلرهای آن مشاهده کرده ایم، می دانیم که با یک اکشن خوش ساخت روبرو هستیم – از نگاه غیر حرفه ای البته. این فیلم با بودجه ۳۳ میلیون دلاری ساخته شده و طی سه روز آغازین اکران در سراسر مجموعا ۲۱ میلیون دلار فروخته است.

در جایگاه سوم نتایج می توانیم یک فیلم ترسناک (و درام) دیگر را مشاهده کنیم، فیلمی به نام mother که توسط ﺩﺍﺭﻥ ﺁﺭﻭﻧﻮﻓﺴﮑﯽ (نوح) نوشته و کارگردانی شده است. این فیلم در سه روز آغازین نمایش خودش ۷٫۵ میلیون دلار فروخت و طی این مدت مجموع فروش بین المللی آن به ۱۳٫۵ میلیون دلار رسید که با توجه به بودجه ساخت ۳۰ میلیون دلاری آن رقم چندان خوبی به حساب نمی آید و انتظار خیلی بیشتری از آن می رفت. از ستارگان اصلی Mother می توانیم به ﺟﻨﯿﻔﺮ ﻻﺭﻧﺲ (فرانچایز مردان ایکس)، خاویر باردم (دزدان دریایی کارائیب ۵)، ﺍﺩ ﻫﺮﯾﺲ (سریال ﻭﺳﺖﻭﺭﻟﺪ)، ﻣﯿﺸﻞ ﻓﺎﯾﻔﺮ (بازگشت بتمن)، ﺩﺍﻣﻨﻞ ﮔﻠﯿﺴﻮﻥ (ﺟﻨﮓ ﺳﺘﺎﺭﮔﺎﻥ: ﻧﯿﺮﻭ ﺑﺮﻣﯽﺧﯿﺰﺩ)، ﺑﺮﺍﯾﺎﻥ ﮔﻠﯿﺴﻮﻥ (سفیدبرفی و شکارچی)، ﮐﺮﯾﺴﺘﻦ ﻭﯾﮓ و ﺁﻣﺎﻧﺪﺍ ﻣﯿﺴﻦ ﻭﺍﺭﻥ (سریال ﺑﺎﺯﻣﺎﻧﺪﮔﺎﻥ) اشاره کنیم.

فیلم سینمایی کمدی-درام Home Again در دومین تعطیلات اکرانش ۵٫۳ میلیون دلار دیگر فروخت و در جایگاه چهارم نتایج این هفته قرار گرفت. این فیلم که توسط ﻫﺎﻟﯽ ﻣﯿﺮﺯ ﺷﺎﯾﺮ کارگردانی و نوشته شده در افتتاحیه آمریکایی خودش طی هفته گذشته ۹ میلیون دلار فروخته بود و بواسطه آن در آغاز راه جایگاه دوم نتایج باکس آفیس را تصاحب کرده بود. از ستارگان Home Again می توانیم به ﺭﯾﺲ ﻭﯾﺘﺮﺳﭙﻮﻥ، ﻣﺎﯾﮑﻞ ﺷﯿﻦ و ﻧﺎﺕ ﻭﻭﻟﻒ اشاره کنیم. اکران خارج از خاک این فیلم هنوز آغاز نشده. فیلم Home Again تاکنون در مجموع ۱۷٫۱ میلیون دلار فروخته است.

فیلم کمدی-اکشن The Hitman’s Bodyguard که چند هفته پیاپی از اوضاع نابسامان باکس آفیس استفاده کرد و در جایگاه نخست نتایج آخرهفته باکس آفیس قرار گرفته بود، در این تعطیلات ۳٫۵ میلیون دلار فروخت و در جایگاه پنجم نتایج قرار گرفت. The Hitman’s Bodyguard با بودجه ۳۰ میلیون دلاری ساخته شده و تاکنون در آمریکای شمالی ۷۰٫۳ میلیون دلار فروخته است. ﭘﺎﺗﺮﯾﮏ ﻫﯿﻮﺯ این فیلم را کارگردانی کرده و ﺭﺍﯾﺎﻥ ﺭﯾﻨﻮﻟﺪﺯ (Deadpool)، ساموئل ال. جکسون (MCU)، ﺳﻠﻤﺎ ﻫﺎﯾﮏ (ﺍﺯ ﮔﺮﮒﻭﻣﯿﺶ ﺗﺎ ﺳﺤﺮ) و ﮔﺮﯼ ﺍﻭﻟﺪﻣﻦ (ﺷﻮﺍﻟﯿﻪ ﺗﺎﺭﯾﮑﯽ) تعدادی از ستارگان آن هستند.

آدم کش آمریکایی

فیلم پرطرفدار و ترسناک Annabelle: Creation در ششمین تعطیلاتش با کاهش ۳۵٫۱ درصدی فروش، ۲٫۶ میلیون دلار دیگر فروخت و در جایگاه ششم نتایج قرار گرفت. این فیلم ۱۵ میلیون دلاری تاکنون بعد از ۳۸ روز نمایش در آمریکای شمالی ۹۹٫۹ میلیون دلار، در خارج از خاک آمریکا ۱۹۱٫۲ میلیون و در مجموع ۲۹۱٫۱ میلیون دلار فروخته است. قسمت جدید Annabelle توسط ﺩﯾﻮﯾﺪ ﺍﻑ. ﺳﻨﺪﺑﺮﮒ (در تاریکی) کارگردانی شده، و ﺁﻧﺘﻮﻧﯽ ﻻﭘﺎﻟﯿﺎ (خوش قدم ۲)، ﻣﯿﺮﺍﻧﺪﺍ ﺍﺗﻮ (ﺍﺭﺑﺎﺏ ﺣﻠﻘﻪﻫﺎ) و ﺑﺮَﺩ ﮔﺮﯾﻨﮑﯿﺴﺖ تعدادی از ستارگان آن هستند.

فیلم درام Wind River که با بودجه یازده میلیون دلاری ساخته شده، طی هفتیم تعطیلات آخرهفته اکران خودش با کاهش ۱۸٫۵ درصدی در فروش نسبت به هفته گذشته، ۲٫۵ میلیون دلار دیگر فروخت و به مجموع فروش داخلی ۲۹٫۱ میلیون دلاری رسید. این فیلم اکنون ۴۵ روز است که در گیشه های آمریکای شمالی حضور دارد و اکران جهانی آن هنوز آغـاز نشده است. Wind River توسط ﺗﯿﻠﻮﺭ ﺷﺮﯾﺪﺍﻥ (ﺍﮔﺮ ﺳﻨﮓ ﺍﺯ ﺁﺳﻤﺎﻥ ﺑﺒﺎﺭﺩ) کارگردانی شده و دو ستاره فیلم های دنیای سینمایی مارول، جرمی رنر و الیزابت اولسن بازیگران اصلی آن هستند.

انیمیشن کمدی Leap! در چهارمین تعطیلات اکرانش ۲٫۱ میلیون دلار فروخت و مجموع فروش خانگی آن به ۲۱٫۵ میلیون دلار رسید. این انیمیشن بعد از ۲۴ روز اکران در خارج از خاک آمریکای شمالی ۸۱ میلیون دلار، و در سراسر جهان مجموعا ۱۰۲٫۵ میلیون دلار فروخته است. Leap توسط Éric Warin و ﺍﺭﯾﮏ ﺳﺎﻣﺮ کارگردانی شده، و ﮐﯿﺖ ﻣﮏﮐﯿﻨﻮﻥ، ﺍﻝ ﻓﺎﻧﯿﻨﮓ و ﺩﯾﻦ ﺩﯼﻫﺎﻥ تعدادی از گویندگان آن هستند.

فیلم ابرقهرمانی جدید سونی، Spider-Man: Homecoming طی یازدهیم تعطیلات اکرانش با کاهش ۶٫۶ درصدی در فروش روبرو شد و ۱٫۸ میلیون دلار دیگر در آمریکای شمالی فروخت، حال بعد از ۷۳ روز نمایش، بازگشت به خانه پیتر پارکر در آمریکای شمالی ۳۳۰٫۲ میلیون و در سراسر جهان ۸۶۱٫۲ میلیون دلار فروخته است. Homecoming با بودجه ۱۷۵ میلیون دلاری توسط جان ﻭﺍﺗﺲ کارگردانی شده و ﺗﺎﻡ ﻫﺎﻟﻨﺪ، ﺭﺍﺑﺮﺕ ﺩﺍﻭﻧﯽ ﺟﻮﻧﯿﻮﺭ، زندیا و ﻣﺮﯾﺴﺎ ﺗﻮﻣﯽ ستارگان اصلی آن هستند.

و امـا فیلم جنگی-حماسی جدید کریستوفر نولان، کارگردان مشهور سری فیلم های شوالیه تاریکی، Dunkirk که این روزها حسابی سر و صدا کرده، طی نهمین تعطیلات آمریکایی اکران خودش با کاهش ۲۹٫۹ درصدی در فروش، ۱٫۳ میلیون دلار دیگر فروخت و مجموع فروش آن در ایالات متحده به ۱۸۵٫۱ میلیون دلار رسید. Dunkirk که با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری ساخته شده، تاکنون در سراسر جهان ۵۰۸ میلیون دلار فروخته است و این احتمال وجود دارد که شاهد ۶۰۰ میلیونی شدن آن هم باشیم.

فیلم سینمایی کمدی-اکشن Logan Lucky هم این هفته یک میلیون دلار فروخت و مجموع فروش آن در آمریکای شمالی به رقم ۲۶٫۸ میلیون دلار رسید. این فیلم که با بودجه ۳۱٫۷ میلیون دلاری ساخته شده، تاکنون در سراسر جهان ۳۶٫۴ میلیون دلار فروخته است. ﺍﺳﺘﯿﻮﻥ ﺳﻮﺩﺭﺑﺮﮒ (یازده یار اوشن) کارگردان فیلم Logan Lucky است، و ﺩﻧﯿﻞ ﮐﺮﯾﮓ (جیمز باند)، ﭼﻨﯿﻨﮓ ﺗﯿﺘﻮﻡ (مجیک مایک)، ﺁﺩﺍﻡ ﺩﺭﺍﯾﻮﺭ (ﺟﻨﮓ ﺳﺘﺎﺭﮔﺎﻥ: ﻧﯿﺮﻭ ﺑﺮﻣﯽﺧﯿﺰﺩ) و ﮐﺎﺗﺮﯾﻦ ﻭﺍﺗﺮﺳﺘﻮﻥ (ﺟﺎﻧﻮﺭﺍﻥ ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰ ﻭ ﺯﯾﺴﺘﮕﺎﻩ ﺁﻥﻫﺎ – ﭘﺮﻭﻣﺘﺌﻮﺱ ۲) تعدادی از ستارگان آن.

No votes yet.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.