حالا که تاریخ شروع اکران فیلم Star Wars: Episode IX از ماه می به دسامبر ۲۰۱۹ تغییر کرده است، کمپانی دیزنی بتازگی تاریخ شروع اکران چند پروژه پیش روی خودش را فاش کرده است، فیلم هایی که اکنون در حال توسعه هستند یا حتی تولید آنها آغاز شده است. این سه فیلم که در تیتر عنوان آنها را خواندید، همه از فیلم های live-action بعدی دیزنی هستند؛ Aladdin (علاءالدین) به کارگردانی گای ریچی که اکنون در فاز تولید قرار دارد، فیلم Christopher Robin به کارگردانی ﻣﺎﺭﮎ ﻓﻮﺭﺳﺘﺮ که فاصله کمی تا استارت تولید دارد و در نهایت فیلم اقتباسی Artemis Fowl به کارگردانی ﮐﻨﺖ ﺑﺮﺍﻧﺎ که بر اساس سری کتاب هایی به همین نام ساخته می شود.

فیلم Star Wars: Episode IX در ابتدا قرار بود در ماه می اکران شود، اما این تاریخ تغییر کرد و Aladdin به جای آن نشست؛ حال طبق اعلام دیزنی اکران فیلم سینمایی Aladdin قرار است از ۲۴ می ۲۰۱۹ مصادف با جمعه سوم خرداد ۹۸ آغاز شود. در این روز فیلم اکشن-فانتزی Minecraft هم پا به گیشه می گذارد که عنوان آن برای بازیخورها کاملا آشناست! این دو فیلم باید رقابتی تنگاتنگ با قسمت چهارم Avengers را تجربه کنند. دیزنی اعلام کرد که اکران فیلم اکشن-خانوادگی Artemis Fowl (ﺁﺭﺗﻤﯿﺲ ﻓﺎﻭﻝ) از نهم آگوست ۲۰۱۹ مصادف با جمعه ۱۸ مرداد ۹۸ آغاز خواهـد شد. فیلم کمدی Christopher Robin نیز از سوم آگوست ۲۰۱۸ مصادف با جمعه ۱۲ مرداد ۹۷ پا به گیشه های آمریکای شمالی خواهد گذاشت. بد نیست بدانید که اکران فیلم سینمایی The Predator هم از همین روز آغاز می شود و باید یک رقابت داغ را تجربه کنند.

فیلم سینمایی Aladdin بازیگران چندان سطح بالایی ندارد و ویل اسمیت (جوخه انتحار) تنها سوپر استار این فیلم است که با شخصیت جینی در آن ظاهر خواهد شد. این فیلم live-action بر اساس نسخه ۱۹۹۲ انیمیشنی علاءالدین ساخته میشود کـه موفق به دریافت اسکار شده بود. ﻧﯿﻮﻣﯽ ﺍﺳﮑﺎﺕ که امسال با فیلم نچندان موفق Power Rangers در گیشه حضور داشت، ﻣﯿﻨﺎ ﻣﺴﻮﺩ و ﻣﺮﻭﺍﻥ ﮐﻨﺰﺍﺭﯼ به ترتیب در نقش های ﭘﺮﻧﺴﺲ ﯾﺎﺳﻤﻦ، علاءالدین و جعفر ظاهر می شوند.

فیلم سینمایی علاءالدین

باید اشاره کنیم که فیلم Christopher Robin ادامه است برای فیلم های انیمیشنی Winnie the Pooh (ﻭﯾﻨﯽ ﺩ ﭘﻮ) که پیش از این توسط دیزنی تولید شده اند؛ شامل The Many Adventures of Winnie the Pooh (ﻣﺎﺟﺮﺍﻫﺎﯼ ﺑﺴﯿﺎﺭ ﻭﯾﻨﯽ ﭘﻮ) محصول ۱۹۷۷ و Winnie the Pooh 2011 می شود. در این فیلم چهره های مشهوری از جمله ﻫﺎﯾﻠﯽ ﺍﺗﻮﻝ (بازیگر نقش پگی کارتر در فیلم های MCU)، ﯾﻮﺍﻥ ﻣﮏﮔﺮﮔﻮﺭ (بازیگر نقش ﮐﻨﻮﺑﯽ ﺩﺭ ﺳﻪﮔﺎﻧﻪٔ ﺟﻨﮓ ﺳﺘﺎﺭﮔﺎﻥ) و ﻣﺎﺭﮎ ﮔﯿﺘﯿﺲ (سریال شرلوک) نقش آفرینی می کنند.

فیلم سینمایی Artemis Fowl بر اساس ﻣﺠﻤﻮﻋﻪ ﻫﺸﺖ ﺟﻠﺪﯼ ﺍﺯ ﮐﺘﺎﺏﻫﺎیی ﻓﺎﻧﺘﺰﯼ به همین نام ﻧﻮﺷﺘﻪٔ ﺍِﺍُﯾﻦ ﮐﺎﻟﻔﺮ ‏نویسنده ﺍﯾﺮﻟﻨﺪﯼ ساخته می شود (۲۰۰۱ تا ۲۰۱۲) که هنوز معلوم نیست نویسندگان برای نگارش سناریو تمام مجموعه را در نظر گرفته اند یا فقط جلد اول را. ﺷﺨﺼﯿﺖ ﺍﺻﻠﯽ ﺁﺭﺗﻤﯿﺲ ﻓﺎﻭﻝ، ﻧﻮﺟﻮﺍﻧﯽ ﻧﺎﺑﻐﻪ، ﺗﺒﻬﮑﺎﺭ ﻭ ﻣﺎﺟﺮﺍﺟﻮ ﺍﺳﺖ. ﮐﺘﺎﺏ ﻧﺨﺴﺖ ﯾﻌﻨﯽ ﺁﺭﺗﻤﯿﺲ ﻓﺎﻭﻝ ﻭ ﮔﺮﻭﮔﺎﻧﮕﯿﺮﯼ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۲۰۰۱ ﻣﻨﺘﺸﺮ ﻭ ﺑﺎ ﺍﺳﺘﻘﺒﺎﻝ ﻭ ﺗﺤﺴﯿﻦ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﺭﻭﺑﺮﻭ ﺷﺪ. ﮐﺘﺎﺏ ﻫﻔﺘﻢ، ﺁﺭﺗﻤﯿﺲ ﻓﺎﻭﻝ ﻭ ﻋﻘﺪﻩ ﺁﺗﻼﻧﺘﯿﺲ ﺩﺭ ﺳﺎﻝ ۲۰۱۰ ﻣﻨﺘﺸﺮ ﺷﺪ . ﻫﺸﺘﻤﯿﻦ ﻭ ﺁﺧﺮﯾﻦ ﮐﺘﺎﺏ، ﺁﺭﺗﻤﯿﺲ ﻓﺎﻭﻝ ﺁﺧﺮﯾﻦ ﻧﮕﻬﺒﺎﻥ ﻧﺎﻡ ﺩﺍﺭﺩ ﻭ ۱۰ ﮊﻭﺋﯿﻪ ۲۰۱۲ ﺩﺭ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎ ﺗﻮﺳﻂ ﺍﻧﺘﺸﺎﺭﺍﺕ ﺩﯾﺰﻧﯽ ﻫﺎﯾﭙِﺮﯾَﻦ ﺑﻮﮐﺰ ﻣﻨﺘﺸﺮ ﺷﺪ. ﮐﺘﺎﺏﻫﺎﯼ ﻣﺼﻮﺭ ﺟﻠﺪﻫﺎﯼ ﯾﮏ ﻭ ﺩﻭ ﯾﻌﻨﯽ ﺁﺭﺗﻤﯿﺲ ﻓﺎﻭﻝ ﻭ ﮔﺮﻭﮔﺎﻧﮕﯿﺮﯼ ﻭ ﺁﺭﺗﻤﯿﺲ ﻓﺎﻭﻝ ﻭ ﻣﺎﺟﺮﺍﯼ ﺷﻤﺎﻝ ﺩﺭ ﺳﺎﻝﻫﺎﯼ ۲۰۰۷ ﻭ ۲۰۰۹ ﺑﻪ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﺁﻣﺪﻧﺪ. در مورد نسخه Live-action این فیلم هنوز اطلاعات کاملی در دست نداریم.

خلاصه گزارش:

© اکران فیلم سینمایی Aladdin به کارگردانی گای ریچی قرار است از ۲۴ می ۲۰۱۹ مصادف با جمعه سوم خرداد ۹۸ آغاز شود.
© اکران فیلم اکشن-خانوادگی Artemis Fowl (ﺁﺭﺗﻤﯿﺲ ﻓﺎﻭﻝ) به کارگردانی ﮐﻨﺖ ﺑﺮﺍﻧﺎ از نهم آگوست ۲۰۱۹ مصادف با جمعه ۱۸ مرداد ۹۸ آغاز خواهـد شد.
© فیلم کمدی Christopher Robin به کارگردانی ﻣﺎﺭﮎ ﻓﻮﺭﺳﺘﺮ نیز از سوم آگوست ۲۰۱۸ مصادف با جمعه ۱۲ مرداد ۹۷ پا به گیشه های آمریکای شمالی خواهد گذاشت.

No votes yet.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.