Avatar

کار بر روی ادامه های Avatar آغاز شده است!

ساعتی پیش مطلع شدیم برنامه هایی که جیمز کامرون برای ادامه های Avatar ریخته است، در حال تبدیل شدن به واقعیت هستند. موسسه جلوه های ویژه Weta Digital اعلام کرده است که کار بر روی این فیلم هـا آغاز شده که انتظار می رود برای تولید آنها هزینه ای حدود یک میلیارد دلار نیاز باشد. اولین ادامه آواتار قرار است در سال ۲۰۲۰ پا به گیشه بگذارد یعنی یازده سال بعد از اکران اولین قسمت!

کمپانی ﻧﯿﻮﺯﯾﻠﻨﺪی Weta Digital تاکنون در تولید فیلم های زیادی دخالت داشته که بیشتر آنها پنجره جدیدی به سوی پیشرفت در جلوه های ویژه باز کرده اند، نمونه بارز آن هم مجموعه فیلم The Lord of the Rings (ارباب حلقه ها) و هابیت به کارگردانی پیتر جکسون، که از همان موقع در خط مقدم پیشرفت تکنولوژی های سینمایی قرار دارد [این کمپانی توسط خود او ساخته شده]. از دیگر آثار این موسسه هم می توانیم به چند فیلم از فرانچایز مردان ایکس، مرد آهنی، نگهبانان کهکشان و مرد پولادین اشاره کنیم. این واقعیت دارد کــه هیچکس مانند جیمز کامرون به پیشرفت در تکنولوژی های سینمایی علاقه مند نیست، و هیچکس مانند این کارگردان برای آن تلاش نمی کند. زمانی که Avatar سه بعدی اکران شد و ژانر علمی-تخیلی ماجراجویی را متحول کرد صحت این قضیه بر همگان ثابت شد، اما زمانی که فیلم به فروش ۲٫۷ میلیارد دلاری رسید و تبدیل شد به پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای جهان، دیگر Avatar جزوی از تاریخ شده بود!

کامرون در این باره گفته است که: “چیزی که ﺟﻮ ﻟﺘﺮﯼ و Weta Digital برای این داستان ها می آورند غیرقابل سنجش است…” کامرون اضافه کرد که این شرکت بعد از ساخت Avatar به کار خودش در بهترین شکل ممکن ادامه داد و خود را بعنوان بهترین ثابت کرد، و اینکه حالا خودش هم می تواند کمی این شرکت را جلوتر ببرد. Weta Digital در تولید چهار قسمت بعدی Avatar دخالت خواهد داشت. حال ما نیز انتظار داریم که چهار فیلم بعدی این فرانچایز بهتر و بهتر و واقعا بهتر عمل کنند و از هر جهت، چه در تکنولوژی های سینمایی، جلوه های ویژه و فناوری سه بعدی، و چه در داستان و جنبه های هنری نسبت به اولین فیلم نوآوری های بیشتری داشته باشند و موجب پیشرفت در بخش های اعلام شده شوند. از طرفی فروش ۲٫۷ میلیارد دلاری قسمت اول کار را برای کامرون خیلی سخت کرده است چون او اکنون نمی تواند فیلمی هم سطح قسمت نخست تولید کند بلکه بعد از ده سال انتظار، طرفداران این کارگردان و تمام عاشقان سینما انتظار یک فیلم بی نظیر و فوق العاده را دارند. بنابراین زمانی Avatar 2 به گیشه میرسد که کامرون از بی نظیر بودن آن مطمئن باشد.

اوایل اردیبهشت ماه کمپانی فاکس و جیمز کامرون اعلام کردند که اکران فیلم Avatar 3 از ۱۸ دسامبر ۲۰۲۰ مصادف با ﺟﻤﻌﻪ ۲۸ ﺁﺫﺭ ۱۳۹۹ آغاز خواهد شد، به دنبال آن Avatar 3 در ۱۷ دسامبر ۲۰۲۱ مصادف با ﺟﻤﻌﻪ ۲۶ ﺁﺫﺭ ۱۴۰۰، قسمت چهارم سه سال بعد در ۲۰ دسامبر ۲۰۲۴ مصادف با ﺟﻤﻌﻪ ۳۰ ﺁﺫﺭ ۱۴۰۳ و در نهایت Avatar 5 در ۱۹ دسامبر ۲۰۲۵ مصادف با ﭘﻨﺞﺷﻨﺒﻪ ۲۸ ﺁﺫﺭ ۱۴۰۴ پا به سینماهای جهان می گذارند.

منبع: ددلاین

No votes yet.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.