طبق تازه ترین گزارش ها، فیلم سینمایی The Mummy با نقش آفرینی تام کروز تاکنون در سراسر جهان بیشتر از ۴۰۰ میلیون دلار فروخته است، حال این احتمال وجود دارد که یک ادامه برای آن ساخته شود. بدون شک، The Mummy یکی از عناوین ناامیدکننده تابستان امسال بوده است، هم در نگاه منتقدین فیلمی ضعیف بوده و هم در باکس آفیس آمریکای شمالی به فروش مورد انتظار نرسید، در واقع افتتاحیه کمتر از انتظار ۳۰ میلیون دلاری در همان ابتدای راه نشان داد که نباید امیدی به این فیلم داشته باشیم. حال در پایان راه The Mummy یک آخرهفته ضعیف ۷,۸۹۵ دلاری را تجربه کرد و به فروش داخلی ۸۰٫۱ میلیون دلاری رسید.

فیلم جدید تام کروز به موفقیت مورد نظر سازندگانش نرسید، در این هیچ شکی نیست اما از آنجا که The Mummy آغازکننده یک دنیای سینمایی اشتراکی است، انتظار می رفت به موفقیت بالاتری برسد، اما برخلاف انتظار همه را ناامید کرد؛ این دنیای سینمایی Dark Universe نام دارد و یک دنیای اشتراکی است از فیلم های هیولایی بازسازی شدهِ کمپانی یونیورسال پیکچرز که اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود – تا الان که نرفته! – روزگاری شامل شخصیت های مشهوری از جمله ﻣﺮﺩ ﮔﺮﮒﻧﻤﺎ، دراکولا و مرد نامرئی، در کنار تعدادی دیگر شخصیت مشهور خواهد شد. حال تایید شده که The Bride of Frankenstein (ﻋﺮﻭﺱ ﻓﺮﺍﻧﮑﻨﺸﺘﺎﯾﻦ) به کارگردانی ﺑﯿﻞ ﮐﺎﻧﺪﻥ فیلم بعدی Dark Universe خواهد بود که گفته شده در فوریه ۲۰۱۹ اکران می شود.

فروش فیلم The Mummy در آمریکای شمالی چنگی به دل نمی زند، اما با این حال افتتاحیه خارج از خاک ۱۶۹ میلیون دلاری آن یک رکورد در کارنامه پربار تام کروز محسوب می شود، در واقع همین فروش خارج از آمریکاست که می تواند یک امید کوچک برای ساخت ادامه آن باشد، همچنین امیدیست برای ادامه یافتن دنیای سینمایی Dark Universe.

مومیایی 2017

طبق تازه ترین گزارش ها The Mummy طی تعطیلات آخرهفته اخیر به فروش بین المللی ۴۰۷ میلیون دلاری رسیده است. طبق همین گزارش این فیلم در کشور چین تاکنون ۹۱ میلیون دلار فروخته است. ۳۲۷٫۶ میلیون از این ۴۰۷٫۷ میلیون دلار مربوط به فروش فیلم در خارج از خاک آمریکای شمالی است و ۸۰٫۱ میلیون دلار آن مربوط به فروش در خود آمریکا. به لطف فروش بین المللی در حال حاضر احتمال ساخت قسمت دوم فیلم بیشتر شده است. به هر اینطور به نظر می رسد که یونیورسال حساب ویژه ای بر روی دنیای سینمایی Dark Universe باز کرده و قطعا یک شکست نباید باعث نابودی تمام برنامه ریزی ها شود. این کمپانی می تواند با یک برنامه ریزی درست و صرف هزینه های کمتر به سود مورد نظر خودش برسد، اما هنوز معلوم نیست رئسا برای حل این مشکل چه تدبیری اندیشه اند. در پایان باید اشاره کنیم که اگر یونیورسال یک راه حل مناسب پیدا نکند، موتور Dark Universe قبل از شروع کار خاموش خواهد شد، به نظر دنیای سینمایی The Conjuring می تواند الگو خوبی برای یونیورسال باشد، این دنیا تاکنون بیشتر از یک میلیارد دلار برای سازندگانش سود داشته است، در حالـی که در مجموع برای ساخت فیلم های آن کمتر از صد میلیون دلار هزینه شده است!

No votes yet.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.