طبق تازه ترین گزارش های منتشر شده از سوی باکس آفیس، فروش فیلم Spider-Man: Homecoming در باکس آفیس آمریکای شمالی از Iron Man عبور کرده است. فیلم مرد عنکبوتی جدید کمپانی سونی و مارول که بخشی از دنیای سینمایی مارول (MCU) است و نقش زیادی در آینده این دنیای سینمایی دارد تاکنون در سراسر جهان ۷۳۷ میلیون دلار فروخته است و در باکس آفیس آمریکای شمالی فاصله زیادی با Guardians of the Galaxy Vol. 2 ندارد. فیلم Iron Man که در سال ۲۰۰۸ اکران شد موتور دنیای سینمایی مارول را روشن کـرد و در زمان خودش موفقیت بزرگی را برای مارول به ارمغان آورد و هنوز بعد از گذشت نزدیک یک دهه خیلی از طرفداران این فیلم و دو قسمت بعدی آنرا جزو بهترین فیلم های MCU می دانند که قطعا در آن شکی نیست.

این یک حقیقت ناراحت کننده و البته غیرقابل انکار است که تابستان ۲۰۱۷ برای باکس آفیس کم رونق بوده و واقعا انتظار خیلی بیشتری از آن می رفت اما اوضاع طبق انتظار پیش نرفت و خیلی از فیلم ها به فروش مورد نظر خودشان نرسیدند اما Homecoming قطعا جزو موفق ترین عناوین تابستان امسال بوده است. این فیلم علاوه بر موفقیت در گیشه مورد تحسین منتقدان قرار گرفت که قطعا نقش آفرینی موفق تام هالند بعنوان پیتر پارکر معروف به مرد عنکبوتی و ﺭﺍﺑﺮﺕ ﺩﺍﻭﻧﯽ ﺟﻮﻧﯿﻮﺭ بعنوان تونی استارک معروف به مرد آهنی در آن بی تاثیر نبوده است. Homecoming با بودجه ۱۷۵ میلیون دلاری ساخته شده و فروش آن در آمریکای شمالی نشان می دهد که در خانه اش نسبت به Iron Man موفق تر عمل کرده است.

حال طبق گزارش تازه Box Office Mojo که در روز یکشنبه منتشر شد، Homecoming تاکنون بعد از ۵۲ روز نمایش ۳۱۸٫۸ میلیون دلار در آمریکای شمالی فروخته است، در حالی که آمار فروش برای Iron Man عدد ۳۱۸٫۴ میلیون دلار را نشان می دهد. در باکس آفیس بین المللی هم این فیلم تاکنون ۷۳۷ میلیون دلار فروخته که قطعا نسبت به Iron Man با فروش ۵۸۵ میلیون دلاری موفق تر عمل کرده است. اینطور به نظر می رسد که Homecoming در پایان کار خودش هفتمین فیلم پرفروش دنیای سینمایی مارول در آمریکای شمالی خواهد بود که درست پشت سر Guardians of the Galaxy با فروش ۳۳۳ میلیون دلاری اش قرار می گیرد – اگر خوش شانس باشد ششمین.

با این وجود Homecoming موفق نشده به موفقیت سه Spider-Man نخست کمپانی سونی برسد، نه در باکس آفیس آمریکای شمالی و نه در باکس آفیس بین المللی. ولی در آمریکا نسبت به دو فیلم Amazing Spider-Man موفق تر عمل کرده است، این دو فیلم نچندان موفق به فروش ۲۶۲ و ۲۰۲ میلیون دلاری رسیده بودند. حال از آنجا که برنامه ای برای ساخت Iron Man 4 وجود ندارد و گفته شده که ممکن است تونی استارک در Avengers: Infinity War کشته شود، اولین Iron Man همچنان یک معیار برای مقایسه ادامه های Homecoming خواهد بود.

این کاملا قطعی است که رابرت ﺩﺍﻭﻧﯽ ﺟﻮﻧﯿﻮﺭ در فیلم Infinity War باری دیگر شخصیت مرد آهنی را به تصویر خواهد کشید، در این بین احتمال زیادی وجود دارد که شاهد حضور او در قسمت دوم Homecoming که قرار است در سال ۲۰۱۹ اکران شود باشیم. با اینکه خود او گفته در فکر خروج از دنیای سینمایی مارول است، توجه به ارتباط تنگاتنگی که او با هالند بعنوان پیتر پارکر دارد تصور اینکه روزی شاهد خروج او از MCU باشیم را خیلی سخت و گاهی غیرممکن می کند، همچنین نمی توانیم تصور کنیم مارول در قسمت دوم شخصیت دیگری را جایگزین او کند و اصلا دور از انتظار طرفداران است. اگر قسمت دوم Homecoming هم با کیفیت قسمت نخست ساخته شود، این شانس وجود دارد که شاهد سبقت گرفتن آن از Iron Man در باکس آفیس باشیم.

در پایان لازم است اشاره کنیم که آینده شخصیت مرد آهنی (تونی استارک) در دنیای سینمایی مارول بعد از فیلم سینمایی Infinity War کاملا مبهم است و همه چیز به خود ﺩﺍﻭﻧﯽ ﺟﻮﻧﯿﻮﺭ بستگی دارد، اما این یک واقعیت است که بدون تونی استارک، مارول باید برای زنده و پرطرفدار نگه داشتن MCU تلاش بیشتری کند چون بدون مرد آهنی، این دنیای سینمایی یکی از ستون های خودش را از دست می دهد.

در خلاصه داستان رسمی Spider-Man: Homecoming آمده است که:

پیتر جوان که از همکاری اش با انتقام جویان همچنان هیجان زده و خوشحال است، به خانه باز میگردد. او با زن عموی جوانش که “می پارکر” نام دارد (با بازی ﻣﺮﯾﺴﺎ ﺗﻮﻣﻪ) زندگی می کند و اکنون زیر نظر مربی جدیدش باید چطور قهرمان شدن را یاد بگیرد، تونی استارک (با بازی ﺭﺍﺑﺮﺕ ﺩﺍﻭﻧﯽ ﺟﻮﻧﯿﻮﺭ) اکنون مربی پیتر است. حال پیتر تلاش می کند که زندگی اش را به روال عادی بازگرداند و مثل بقیه زندگی کند، مدرسه برود درس بخواند و با دوستانش وقت بگذارند، اما وقتی که سر و کله کرکس (با بازی ﻣﺎﯾﮑﻞ ﮐﯿﺘﻮﻥ) خبیث پیدا می شود، پیتر تمام زندگی اش را در خطر می بیند و …

No votes yet.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.