در حالی که Justice League پیش رو نخستین فیلمی است که ابرقهرمان های کمیک بوکهای ﺩﯼﺳﯽ را کنار هم قرار می دهد، گفته شده که نسخه ابتدایی این فیلم قرار بود دو شخصیت اصلی فیلم را روبروی هم قرار دهد: سوپرمن و زن ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰ. این ماجرا به سال ۲۰۰۷ باز میگردد، زمانی که هنوز خبری از دنیاهای سینمایی مارول و ﺩﯼﺳﯽ نبود، کمپانی ﺩﯼﺳﯽ در نظر داشت یک فیلم Justice League بسازد که توسط خالق Mad Max ﺟﺮﺝ ﻣﯿﻠﺮ کارگردانی شود، این فیلم Justice League Mortal نام داشت. اما در نهایت برنامه عوض شد و تا قبل از ۲۰۱۷ خبری از لیگ عدالت نبود و پروژه به خاطرات سپرده شد! البته اطلاعات این فیلم در اختیار طرفداران قرار گرفت و اگر ساخته می شد قطعا اکنون همه چیز متفاوت بود.

با اینکه Justice League Mortal هرگز رنگ روشنایی روز را ندید و متولد نشد، فیلم تا جاهای خوبی پیش رفت و قبل از اینکه لغو شود کمی پیشرفت به خودش دیده بود، شامل گرد هم آمدن تعدادی از بازیگران احتمالی فیلم (ﺩﯼ. ﺟﯽ. ﮐﻮﺗﺮﺍﻧﺎ در نقش سوپرمن، ارمی هامر در نقش بتمن و ﺟﯽ ﺑﺎﺭﻭﺷﻞ در نقش شرور فیلم ماکسول لرد) و حتی یک بودجه ۳۰۰ میلیون دلاری برای ساخت فیلم در نظر گرفته شده بود. ما از قبل می دانیم که در Justice League Mortal لرد سوپرمن را مجبور می کند که با دوستان خودش در لیگ عدالت بجنگد، حال اطلاعات تازه تر تایید می کنند که قرار بوده در این فیلم شاهد رویارویی سوپرمن و زن ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰ باشیم که قطعا یک مبارزه حماسی و خیلی جالب از آب در می آمد!!

طی مصاحبه با Happy Sad Confused، ﺟﯽ ﺑﺎﺭﻭﺷﻞ در مورد اینکه Justice League Mortal چه برنامه هایی برای طرفداران داشته صحبت کرده است، از جمله مبارزه زن ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰ و سوپرمن. او گفت که:

یک صحنه وجود دارد که در آن ماکسول لرد کلارک را شستشوی مغزی می دهد و همه یک دفعه سوپرمن را تبدیل به یک سلاح می کند. اما به منظور انجام این برای من – تا وارد یک مغز کرپتونی بشوم – من شروع به خونریزی از هر سوراخ لعنتی می کنم چون این خیلی طول می کشد که وارد مغز یک کریپتونی بشوی. و سپس او را تبدیل به سوپرمن چشم قرمز میکنم، و اینجا یک صحنه مبارزه بزرگ بین او و زن ﺷﮕﻔﺖﺍﻧﮕﯿﺰ وجود دارد، جایی که او مچ دست پرنسس را می شکند……

لیگ عدالت

فیلم Batman V Superman: Dawn of Justice که سال گذشته اکران شد بتمن و سوپرمن را روبروی هم قرار داد و از نظر بسیاری از منتقدین و همچنین طرفداران عنوان بدی بود، حال تصور کنید اگر Justice League Mortal ساخته می شد و سوپرمن در مقابل تمام لیگ عدالت قرار می گرفت چه می شد، احتمالا نتیجه خوبی نداشت!! ولی در این نقطه باید به حضور ﺟﺮﺝ ﻣﯿﻠﺮ در پروژه هم توجه کنیم که ممکن بود همه چیز را تغییر دهد و فیلمی کاملا برخلاف انتظارمان بسازد و یک عنوان پرفروش به DC Films تحویل دهد! این کارگردان با فیلم خشن Mad Max: Fury Road مورد تحسین قرار گرفت، بنابراین فیلم لیگ عدالتش قطعا نسبت به چیزی که قرار است امسال ببینیم تفاوت های زیادی داشت.

به هر حال طی یک دهه گذشت اطلاعات زیادی از داستان Justice League Mortal لغو شده فاش شد و این افشاسازی ها همچنان ادامه دارد، تمام این ها طرفداران را دلتنگ فیلمی می کنند که ممکن بود ساخته شود اما نشد و اگر می شد اکنون همه چیز متفاوت بود و شما در حال مطالعه این گزارش نبودید. این احتمال وجود دارد که یک روز DC از سناریوی این فیلم تولید نشده استفاده کند و یک انیمیشن سینمایی بسازد، یا حتی به میلر بسپارد که فیلمی جدید برایش بسازد و با عنوان جدیدی روبرو شویم، اما در حال حاضر به نظر نمی رسد چنین برنامه ای را در ذهن داشته باشند. در حال حاضر فقط می توانیم مدام از جمله “چه می شد اگر….” در صحبت هایمان استفاده کنیم!!

Rating: 1.5. From 2 votes.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.