IT 2017

فیلم ترسناک IT (آن) دو ساعت و پانزده دقیقه خواهد بود

ساعتی پیش مدت زمان رسمی فیلم سینمایی ترسناک و مهیج IT که بتازگی تریلری از آن منتشر شده، فاش شد. این فیلم اقتباسی است از رمانی پرطرفدار به همین نام نوشته نویسنده مشهور ژانر ترس استیون کینگ که اگر از علاقه مندان به فیلم ها و کتاب های ترسناک باشید بطور کامل با او آشنایی دارید. این فیلم قرار است در ماه سپتامبر سال جاری پا به گیشه بگذارد. البته باید اشاره کنیم که IT محبوب ترین رمان استاد کینگ نیست اما قطعا جزو محبوب ترین هاست. در کل عنوان بزرگتریست و طبق چیزهایی که در تریلر رسمی دیده ایم به نظر می رسد فیلم اقتباسی هم خوب از آب درآمده است، البته هنوز برای قضاوت خیلی زود است. این تریلر در انتها قابل تماشاست؛

همانطور که اشاره کردیم فیلم IT بر اساس رمانی مشهور به همین نام نوشته نویسنده پرطرفدار ژانر وحشت، آقای ﺍﺳﺘﯿﻮﻥ ﮐﯿﻨﮓ ساخته شده است. ‏«ﺁﻥ‏» کتابی معروف در ژانر ترس می باشد ﻭ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﻫﻔﺖ ﮐﻮﺩﮎ ﺭﺍ ﺭﻭﺍﯾﺖ ﻣﯽﮐﻨﺪ ﮐﻪ ﻣﻮﺟﻮﺩﯼ ‏(معروف به ‏«ﺁﻥ‏») ﻫﺮﺍﺱﻫﺎﯾﺸﺎﻥ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺁﻧﻬﺎ ﻧﺸﺎﻥ ﻣﯽﺩﻫﺪ ﺗﺎ ﺧﻮﺩﺵ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﺷﮑﺎﺭ ﮐﺮﺩﻥ ﺁﻧﻬﺎ ﭘﻨﻬﺎﻥ ﮐﻨﺪ. ‏«ﺁﻥ» ﻣﻌﻤﻮﻻً ﺧﻮﺩﺵ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺷﮑﻞ ﯾﮏ ﺩﻟﻘﮏ ﻧﺸﺎﻥ ﻣﯽﺩﻫﺪ ﺗﺎ ﺑﺘﻮﺍﻧﺪ ﮐﻮﺩﮎ ‏(ﺷﮑﺎﺭﺵ‏) ﺭﺍ ﺑﻪ ﺧﻮﺩ ﺟﺬﺏ ﮐﻨﺪ!! باید بدانید که در سال ۱۹۹۰ هم یک مینی سریال بر اساس این کتاب ساخته شد که ﺗﯿﻢ ﮐﻮﺭﯼ (Long Drive Home) ستاره اصلی آن بود. این سریال ترسناک، درام-فانتزی در ۱۹۲ دقیقه تولید شد.

در حالی که هیچکس واقعا انتظار نداشت فیلم اقتباسی دو قسمتی IT به کارگردانی Andrés Muschietti قادر باشد تمام قسمت های جالبی که در مینی سریال کلاسیک کنار گذاشته شده بود را شامل شود در میان طرفداران فیلم همواره امیدی قطعی وجود داشته است که عنوان سینمایی درجه R جدید نسبت به مینی سریال IT وفاداری خیلی بیشتری به رمان نوشته شده توسط کینگ داشته باشد. حال امروز خبری به گوشمان رسید که ممکن است این امید را تبدیل به واقعیت کند، BBFC فاش کرد که قسمت اول فیلم ترسناک IT دو ساعت و پانزده دقیقه خواهد بود.

حال این یک خبر خوب برای منتظران محسوب می شود و واقعا هم جای خوشحالی دارد. در این میان باید اشاره کنیم که خیلی بعید است قسمت دوم IT کوتاه تر از اولین قسمت باشد، بنابراین می توانیم انتظار داشته باشیم که دو فیلم در مجموع ۴ ساعت و ۳۰ دقیقه طول داشته باشند. این فیلم توسط Andrés Muschietti کارگردانی شده که سابقه نگارش و هدایت فیلم های ترسناک مختلفی را دارد – مثل فیلم Mama محصول ۲۰۱۳. ﭼﯿﺲ ﭘﺎﻟﻤﺮ، ﮐﺮﯼ ﻓﻮﮐﻮﻧﺎﮔﺎ (True Detective) و ﮔﺮﯼ ﺩﺍﻭﺑﺮﻣﻦ (ﺁﻧﺎﺑﻞ: ﺧﻠﻘﺖ) نیز نویسندگان ﻓﯿﻠﻢنامه IT هستند. اکران این فیلم قرار است از هشتم سپتامبر سال جاری میلادی مصادف با ﺟﻤﻌﻪ ۱۷ ﺷﻬﺮﯾﻮﺭ آغاز شود.در خلاصه داستان IT 2017 آمده است که: “با آغاز ناپدید شدن بچه ها در شهر کوچک دری (Derry)، گروهی از بچه های شجاعِ شهر وقتی کـه تصمیم می گیرند در مقابل یک ﺩﻟﻘﮏ ﺗﺮﺳﻨﺎﮎ که ﭘﻨﯽﻭﺍﯾﺰ ‏(Pennywise) نام دارد بایستند با بزرگترین ترس های زندگی خودشان روبرو می شوند، موجودی ﻣﺎﻭﺭﺍﻟﻄﺒﯿﻌﻪ ﺷﯿﻄﺎﻧﯽ که در قالب یک دلقک ظاهر شده و تاریخچه ای غنی از جنایات و ویرانی های بسیار دارد که به چندین قرن قبل باز میگردد!!” حال خودتان تصور کنید رویارویی چند بچه با یک شیطان باتجربه و خبیث چگونه خواهد بود! البته کسانی که کتاب IT را خوانده اند بخوبی می دانند داستان چگونه است.

No votes yet.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.