فیلم سینمایی Dunkirk

گزارش باکس آفیس: Dunkirk ﮐﺮﯾﺴﺘﻮﻓﺮ ﻧﻮﻻﻥ ایموجی ها را درنوردید!!

ﮐﺮﯾﺴﺘﻮﻓﺮ ﻧﻮﻻﻥ در روز یکشنبه ۳۰ جولای یک هدیه تولد فوق العاده دریافت کرد؛ Dunkirk فیلم جدید او که محصولی است از وارنر بروس موفق شد در دومین تعطیلاتش اکرانش هم صدرنشین نتایج باکس آفیس شود، این فیلم طی جمعه تا یکشنبه در آمریکای شمالی ۲۸٫۱ میلیون دلار فروخت و به مجموع فروش ۱۰۲٫۸ میلیون دلاری رسید. در خارج از خاک آمریکا، این فیلم ۴۵٫۶ میلیون دلار دیگر فروخت – از ۱۲,۶۰۰ سالن در ۶۳ کشور. فروش خارجی Dunkirk اکنون به رقم ۱۳۱٫۳ میلیون دلار رسیده است، این فیلم در مجموع بعد از ده روز اکران ۲۳۴٫۱ میلیون دلار در سراسر جهان (بین الملل) فروخته است، اکران در ایتالیا، چین، و ژاپن هم طی چند هفته آینده آغاز خواهد شد. Dunkirk با بودجه ۱۰۰ میلیون دلاری ساخته شده و از ستارگان آن می توانیم به ﺗﺎﻡ ﮔﻠﯿﻦ-ﮐﺎﺭﻧﯽ، ﺟﮏ ﻟﻮﺩﻥ، ﻫﺮﯼ ﺍﺳﺘﺎﯾﻠﺰ، ﺁﻧﻮﺭﯾﻦ ﺑﺮﻧﺎﺭﺩ، ﺑِﺮﯼ ﮐﯿﻮﺍﻥ، ﮐﻨﺖ ﺑﺮﺍﻧﺎ، ﺗﺎﻡ ﻫﺎﺭﺩﯼ و ﻣﺎﺭﮎ ﺭﺍﯾﻠﻨﺲ اشاره کنیم.

محصول جدید سونی پیکچرز انیمیشن The Emoji Movie روز جمعه پا به گیشه گذاشت و در اولین تعطیلاتش به جایگاه دوم بسنده کرد، این انیمیشن دیدنی با در اختیار داشتن ۴,۰۷۵ سینما ۲۵٫۷ میلیون دلار فروخت. The Emoji Movie توسط ﺗﻮﻧﯽ ﻟﺌﻮﻧﺪﯾﺲ کارگردانی شده و از صداپیشه های آن می توانیم به ﺗﯽ ﺟﯽ ﻣﯿﻠﺮ، ﺟﯿﻤﺰ ﮐﻮﺭﺩﻥ، ﺁﻧﺎ ﻓﺎﺭﯾﺲ، ﻣﺎﯾﺎ ﺭﻭﺩﻭﻟﻒ، ﺍﺳﺘﯿﻮﻥ ﺭﺍﯾﺖ، ﺟﻨﯿﻔﺮ ﮐﻮﻟﯿﺞ، ﺟﯿﮏ ﺗﯽ. ﺁﺳﺘﯿﻦ، ﮐﺮﯾﺴﺘﯿﻨﺎ ﺁﮔﯿﻠﺮﺍ، ﺳﻮﻓﯿﺎ ﻭﺭﮔﺎﺭﺍ و ﭘﺎﺗﺮﯾﮏ ﺍﺳﺘﻮﺍﺭﺕ اشاره کنیم. اکران خارج از خاک این انیمیشن پنجاه میلیون دلاری هنوز آغاز نشده است.

فیلم سینمایی کمدی Girls Trip (محصول یونیورسال) در دومین تعطیلات اکرانش با کاهش ۳۶ درصدی در فروشِ بلیت ۲۰٫۱ میلیون دلار دیگر فروخت و بعد از دو هفته اکران ۶۵٫۵ میلیون دلاری شد. در خارج از خاک آمریکا، تنها سینماهای بریتانیا و ایرلند Girls Trip را به نمایش می گذارند که تا اینجا ۲ میلیون به فروش آن افزوده اند. این فیلم ۱۹ میلیون دلاری توسط ﻣﺎﻟﮑﻮﻡ ﻟﯽ ‏کارگردانی شده و از ستارگان آن می توانیم به ﺭﺟﯿﻨﺎ ﻫﺎﻝ، ﮐﻮﯾﯿﻦ ﻟﻄﯿﻔﻪ، ﺟﯿﺪﺍ ﭘﯿﻨﮑﺖ ﺍﺳﻤﯿﺖ، ﺗﯿﻔﻨﯽ ﻫﺪﯾﺶ، ﻻﺭﻧﺲ ﺗﯿﺖ و ﻣﺎﯾﮏ ﮐﻮﻟﺘﺮ اشاره کنیم.

دومین تازه وارد این هفته فیلم اکشن و مهیح Atomic Blonde (کمپانی Focus Features) ﺑﻪ ﻧﻮﯾﺴﻨﺪﮔﯽ ﮐﺮﺕ ﺟﺎﻧﺴﺘﺎﺩ ﻭ ﮐﺎﺭﮔﺮﺩﺍﻧﯽ ﺩﯾﻮﯾﺪ ﻟﯿﭻ ﺍﺳﺖ کـه با در اختیار داشتن ۳,۳۰۴ سینما ۱۸٫۶ میلیون دلار فروخته و در جایگاه چهارم قرار گرفته است. این فیلم که در مجموع تاکنون ۲۴,۴ میلیون دلار فروخته است با بودجه ۳۰ میلیون دلاری ساخته شده و از ستارگان آن می توانیم به ﺷﺎﺭﻟﯿﺰ ﺗﺮﻭﻥ، ﺟﯿﻤﺰ ﻣﮏﺁﻭﻭﯼ، ﺟﺎﻥ ﮔﻮﺩﻣﻦ، ﺗﯿﻞ ﺷﻮﺍﯾﮕﺮ، ﺍﺩﯼ ﻣﺎﺭﺳﻦ، ﺳﻮﻓﯿﺎ ﺑﻮﺗﻼ و ﺗﻮﺑﯽ ﺟﻮﻧﺰ اشاره کنیم.

جایگاه پنجم نتایج این تعطیلات به فیلم جدید اسپیدی خودمان، Spider-Man: Homecoming تعلق دارد که در چهارمین تعطیلات اکرانش ۱۳٫۵ میلیون دلار دیگر فروخت و فروش آن در آمریکای شمالی به ۲۷۸٫۴ میلیون دلار رسید. Spider-Man: Homecoming طی این تعطیلات ۱۹٫۷ میلیون دلار دیگر در خارج آمریکا فروخت و فروش خارج از خاک آن به ۳۵۵٫۴ میلیون دلار رسید. مجموع فروش بین المللی این فیلم تاکنون بعد از ۲۴ روز اکران ۶۳۳٫۸ میلیون بوده است. Homecoming توسط جان واتس کارگردانی شده و از ستارگان آن می توانیم به ﺗﺎﻡ ﻫﺎﻟﻨﺪ، ﻣﺎﯾﮑﻞ ، ﻣﺮﯾﺴﺎ ﺗﻮﻣﻪ، ﺟﺎﻥ ﻓﺎﻭﺭﻭ، ﮔﻮﺋﯿﻨﺖ ﭘﺎﻟﺘﺮﻭ، ﺯﻧﺪﯾﺎ، ﺩﻭﻧﺎﻟﺪ، ﺟﯿﮑﻮﺏ ﺑﺎﺗﺎﻟﻮﻥ، ﮐﺮﯾﺲ ﺍﯾﻮﺍﻧﺰ و ﺍﻧﮕﻮﺭﯼ ﺭﺍﯾﺲ اشاره کنیم.

و اما ششمین جایگاه به فیلم War for the Planet of the Apes تعلق دارد که در سومین تعطیلاتش ۱۰٫۴ میلیون دلار فروخت – با کاهش ۵۰ درصدی در فروش بلیت – و بعد از سه هفته نمایش بـه مجموع فروش ۱۱۸٫۷ میلیون دلاری رسید. در بازار جهانی سومین قسمتِ فیلم Planet of the Apes موفق شد ۲۰٫۵ میلیون دلار دیگر هم بفروشد، حال مجموع فروش بین المللی این فیلم ۱۵۰ میلیون دلاری به ۲۲۴٫۶ میلیون دلار رسیده است. War for the Planet of the Apes توسط مت ریوز کارگردانی شده و از ستارگان آن می توانیم به ﺍﻧﺪﯼ ﺳﺮﮐﯿﺲ، ﻭﻭﺩﯼ ﻫﺎﺭﻟﺴﻮﻥ، ﺍﺳﺘﯿﻮ ﺯﺍﻥ، ﮐﺎﺭﯾﻦ ﮐﻮﻧﻮﻭﺍﻝ، ﺍِﻣﯿﺎ ﻣﯿﻠﺮ، ﺗﺮﯼ ﻧﻮﺗﺮﯼ، ﺗﺎﯼ ﺍﻭﻟﺴﻮﻥ، ﻣﺎﯾﮑﻞ ﺍﺩﻣﺘﻮﯾﺖ، ﺗﻮﺑﯽ ﮐﺒﻞ، ﺟﻮﺩﯼ ﮔﺮﯾﺮ، ﺳﺎﺭﺍ ﮐﻨﯿﻨﮓ و ﺩﻭﯾﻦ ﺩﺍﻟﺘﻮﻥ اشاره کنیم.

انیمیشن جدید یونیورسال پیکچرز، Despicable Me 3 که از موفق ترین عناوین امسال است در پنجمین هفته اکرانش ۷٫۷ میلیون دلار دیگر فروخت و به جایگاه هفتم بسنده کرد، فروش کلی این انیمیشن اکنون به ۲۳۰٫۴ میلیون دلار رسیده است. در خارج از خاک آمریکا Despicable Me 3 تا امروز ۵۸۸٫۸ میلیون دلـار فروخته، بدین معنی که فروش بین المللی آن تاکنون بعد از ۳۱ روز اکران ۸۱۹٫۲ میلیون دلار بوده است. Despicable Me 3 توسط ﮐﺎﯾﻞ ﺑﺎﻟﺪﺍ، ﭘﯽﯾﺮ ﮐﺎﻓﯿﻦ و Eric Guillon کارگردانی شده و از ستارگان آن می توانیم به ﺍﺳﺘﯿﻮ ﮐﺎﺭﻝ، ﮐﺮﯾﺴﺘﻦ ﻭﯾﮓ، ﻣﯿﺮﺍﻧﺪﺍ ﮐﺎﺯﮔﺮﻭ، ﺩﺍﻧﺎ ﮔﯿﺎﯾﺮ، ﺗﺮﯼ ﭘﺎﺭﮐﺮ، ﭘﯽﯾﺮ ﮐﺎﻓﯿﻦ، ﺍﺳﺘﯿﻮ ﮐﻮﮔﺎﻥ و ﺟﻮﻟﯽ ﺍﻧﺪﺭﻭﺯ اشاره کنیم.

در جایگاه هشتم هم بـه شکست خورده هفته تعلق دارد، یعنی فیلم Valerian and the City of a Thousand Planets که توسط ﻟﻮﮎ ﺑﺴﻮﻥ کارگردانی شده. این فیلم در دومین تعطیلاتش ۶٫۸ میلیون دلار فروخت و بعد از ده روز اکران فروش آن به ۳۰٫۶ میلیون دلار رسیده است. از بازیگران این فیلم ۱۷۷ میلیون دلـاری می توانیم به ﺩﯾﻦ ﺩﯼﻫﺎﻥ، ﮐﺎﺭﺍ ﺩﻟﻮﯾﻦ، ﮐﻼﯾﻮ ﺍﻭﻭﻥ، ﺭﯾﺤﺎﻧﺎ، ﮐﺮﯾﺲ ﻭﻭ و ﺟﺎﻥ ﮔﻮﺩﻣﻦ اشاره کنیم. Baby Driver در پنجمین تعطیلاتش ۴ میلیون دلار فروخت و ۱۳۸,۶ میلیون دلاری شد، Wonder Woman در نهمین تعطیلاتش ۳٫۵ میلیون دلار فروخت و ۷۸۶,۰ میلیونی شد.

پایان گزارش/

No votes yet.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.