هدف از نگارش این گزارش این است که به یک سوال مهم پاسخ دهیم؛ «ﻓﻠﺶﭘﻮﯾﻨﺖ» چیست؟؟ دو روز قبل وانر بروس در همایش کامیک-کان اطلاعاتی تازه از فیلم های جدید ﺩﻧﯿﺎﯼ ﺳﯿﻨﻤﺎﯾﯽ ﺩﯼﺳﯽ (DCEU) فاش کرد، همچنین اعلام کرد که Suicide Squad 2 (جوخه انتحار ۲) The Batman (بتمن) Shazam (شزم) Justice League Dark (لیگ عدالت تاریک)، Flashpoint (ﻓﻠﺶﭘﻮﯾﻨﺖ) Wonder Woman 2 (زن شگفت انگیز ۲)، Green Lantern Corps (سپاه فانوس سبز) و Batgirl (دختر خفاشی) فیلم های بعدی DCEU خواهند بود. در این میان فقط نام Flashpoint بود که برای اولین بار شنیده می شد.

البته فقط این کلمه برای ما تازگی دارد وگرنه اکنون چند سال است که فیلم سینمایی The Flash با نقش آفرینی ازرا میلر (جانوران شگفت انگیز) در صف فیلم های در حال توسعه DCEU قرار دارد و شنیدن نامش اصلا برای مـا ﺗﺎﺯﻩﮔﯽ نداشته و نخواهد داشت. البته هنوز هم تاریخ اکران این فیلم اعلام نشده و همچنان در صف انتظار ایستاده است، تاکنون نویسنده و کارگردان های زیادی درگیر پروژه Flash شده اند که همه آنها در نهایت بخاطر اختلاف نظرهایی که با وارنر بروس داشته اند از پروژه کنارﻩگیری کرده اند و فلش همچنان در جستجوی یک کارگردان است، و حتی با اینکه سریع ترین مرد جهان هم می باشد هنوز نتوانسته فرد مناسب را پیدا کنـد. طبق آخرین شنیده ها احتمال اینکه ﺭﺍﺑﺮﺕ ﺯﻣﮑﯿﺲ بعنوان کارگردان فیلم انتخاب شود خیلی زیاد است اما منتظر تـایید این خبر هستیم.

باید اشاره کنیم که Flashpoint فقط یک عنوان ساده نیست و از یک داستان پرطرفدار کمیک بوکی نشأت می گیرد و اگر تبدیل به فیلم شود با عنوان بزرگ و فوق العاده ای روبرو خواهیم شد. البته از آنجا که قرار است از همین داستان کمیک بوکی اقتباس شود – شاید با کمی تغییر – اکنون سرنخ های زیادی از داستان فیلم در دست داریم. ما در فصل سوم سریال The Flash هم شاهد پدیده ﻓﻠﺶﭘﻮﯾﻨﺖ بوده ایم، این واقعه که در نوع خودش وحشتناک است یک خط زمانی جدید ایجاد می کند و بواسطه آن تمام جهان دچار تغییر می شود.

اما جواب به این سوال؛ «ﻓﻠﺶﭘﻮﯾﻨﺖ» چیست؟؟ Flashpoint نام یک سری از کمیک بوک های کمپانی DC Comics است که توسط رئیس DC Films ﺟﻒ ﺟﺎﻧﺰ نوشته شده و ﺍَﻧﺪﯼ ﮐﻮﺑﺮﺕ، ﺍَﻟِﮑﺴﯿﺎ ﺳﯿﻨﮑﻠﺮ و Sandra Hope طراحان آن هستند. در این داستان، بری آلن در دنیایی بیدار می شود که آن را نمی شناسد! او دیگر یک تندرو نیست، دیگر لیگ عدالتی وجود ندارد و ابرقهرمان هایی که پیش از این می شناخته کاملا تغییر کرده انـد. مادرش زنده است، در حالی پدرش به دلیل حمله قلبی فوت کرده است اما هرگز به زندان نرفته!! ﻓﻠﺶﭘﻮﯾﻨﺖ برای بری آلن هم خوبی هایی دارد و هم بدی، اما بدی های آن خیلی بیشتر است.

Joker

مادر بتمن در ﻓﻠﺶﭘﻮﯾﻨﺖ

تمام این حوادث او مجاب می کند که سعی کند بتمن را بیابد، اما چیزی که پیدا می کند کاملا عجیب است! او متوجه می شود که بتمن بروس وین نیست و بلکه پدر اوست، یعنی توماس وین، که بعد از مرگ پسرش (که در همان کوچه و همان لحظه کشته شد) تبدیل گشت به یک شورشی. آنها با هم همان حادثه ای که بری در آن قدرت هایش را دریافت کرد را بازسازی می کنند و در دومین تلاششان بلاخره جواب می دهد. بعد از آن هم بری متقاعد می شود که تمام این اتفاق ها تقصیر ایبارد ثاون معروف به فلش-معکوس است و اوست که دنیا را دگرگون کرده، بنابراین به دنبال او می روند تا راه حلی برای درست کردن همه چیز پیدا کنند.

بعد از یک سری اتفاقات، فلش و بتمن در کنار سایبورگ کال-ال را از زندان فراری می دهند – ظاهرا او توسط دولت زندانی شده، کال-ال از دوران کودکی و زمانی که فاش شد با دریافت انرژی خورشید تبدیل به فردی قدرتمند می شود در زندان نگهداری شده تا تبدیل به سوپرمن نشود؛ سپس آنهـا در میانه جنگ آکوامن و زن شگفت انگیز که جنگی بین آمازونی ها و آتلانتایی هاست گرفتار می شود! (عواقب یک شکست در تلاش برای ازدواج سیاسی)؛ و در نهایت با فلش-معکوس روبرو می شوند، و به آنها می گوید او نبوده که موجب ﻓﻠﺶﭘﻮﯾﻨﺖ شده، بلکه بری بـوده است.

The flash 2020

فن پوستر Flashpoint

درست مانند اقتباس تلویزیونی این پدیده که در آن ثاون متوجه می شود بری در زمان به عقب بازگشته و جلوی او را گرفته تا مادرش را به قتل نرساند. اما زمانی که بری از اشتباه مرتکب شده و خرابی به بار آورده مطلع شد، چاره ای جز بازگشت به قدیم و رها کردن مادرش پیدا نکرد، با این حال وقتی که به زمان حال بازگشت چند تغییر بزرگ اتفاق افتاده بود – مثلا جنسیت فرزند جان دیگل تغییر و برادر سیسکو فوت کرد. با این حساب بری در نهایت باز هم موفق نشد به خط زمانی سابق بازگردد و یک تاریخ تازه خلق کرد!

حال سوال بزرگ این است که ﻓﻠﺶﭘﻮﯾﻨﺖ در نهایت چه تاثیری بر روی شخصیت های DCEU خواهد گذاشت؟؟ مانند کمیک ها، فیلم می تواند در یک دنیای سینمایی متفاوت کاوش کند – با نسخه های کاملا متفاوت از قهرمان ها، قهرمان هایی کاملا جدید یا شخصیت های متفاوت در همان نقش های قهرمانی. برای مثال، یک فیلم Flashpoint می تواند بتمن نسخه توماس وین را معرفی کند؛ با نقش آفرینی ﺟﻔﺮﯼ ﺩﯾﻦ ﻣﻮﺭﮔﺎﻥ (Walking Dead) که او را در فیلم Batman vs. Superman و در نقش پدر بتمن مشاهده کردیم. بعلاوه تا زمانی که فیلم Flashpoint پا به گیشه می گذارد، ما شاهد اکران چندین فیلم مختلف خواهیم بود – مانند لیگ عدالت، آکوامن، شزم، واندر وومن ۲ و احتمالا فیلم سینمایی Harley Quinn vs. The Joker – که باعث آشنایی ما با بسیاری از شخصیت های DCEU می شود، و در هنگام اکران فیلم Flashpoint کاملا برای تغییر شخصیت ها آماده خواهیم بود و ذهنیت لازم از گذشته آنها را در اختیار داریم.

از طرفی حتی اگر وارنر بروس نخواهد بطور کامل از کمیک بوکهای Flashpoint اقتباس کند، باز هم ایده های زیادی برای انجام کار وجود دارد. اصل مطلب اینکه ﻓﻠﺶﭘﻮﯾﻨﺖ پتانسیل کافی برای تبدیل شدن به یک فیلم سینمایی بی نظیر را دارد و می تواند به دنیای سینمایی DC کمک زیادی کند. در واقع می تواند یک فرصت برای وارنر بروس باشد که نگاهی به کارهای انجام شده بیاندازد و بررسی کند کدام کار درست بوده و کدام نادرست. Flashpoint می تواند یک فرصت برای این استودیو باشد تا غلط هایش را پاک کند و از نو آنها را بنویسد. مانند اتفاقی که در X-Men: Days of Future Past افتاد، وقتی که لوگن به زمان حال بازگشت با دنیایی متفاوت روبرو شد و دید که تمام دوستانش زنده هستند! در پایان باید بگوییم که Flashpoint می تواند یک تولد دوباره برای DCEU باشد، فقط باید صبر کنیم تا ببینیم وارنر چه تصمیمی می گیرد.

Rating: 5.0. From 2 votes.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.