MCU

دنیای سینمایی مارول بطور رسمی 12 میلیارد دلاری شد!

با آغاز اکران فیلم سینمایی Spider-Man: Homecoming طی روز جمعه، و افتتاحیه موفقیت آمیز آن مارول استودیوز موفق شد یک قدم دیگر به سمت جلو بردارد و تازه ترین ﺑﻼﮎ ﺑﺎﺳﺘﺮ تابساتی اش عامل این قدم بزرگ بود! ساعتی پیش گزارش کردیم که فیلم جدید مارول استودیوز و سونی پیکچرز، Spider-Man: Homecoming که وقایع آن در دنیای سینمایی مارول اتفاق می افتند، طی روز جمعه بطور رسمی پا به گیشه گذاشت و در آمریکای شمالی یک افتتاحیه ۱۱۷ میلیون دلـاری را رقم زد و در جایگاه نخست نتایج باکس آفیس آخرهفته قرار گرفت! در خارج از خاک آمریکـا اسپایدرمن جدید با در اختیار داشتن ۲۳,۴۰۰ سینما در ۵۶ بازار مختلف ۱۴۰ میلیون دلار فروخت. اکران بین المللی این فیلم از روز چهارشنبه آغاز شد و در پنج روز آغازین اکران مجموعا ۲۵۶ میلیون دلار فروخت و یک افتتاحیه بزرگ را به نام خودش ثبت کرد.

حال این فروش ۲۵۷ میلیون دلاری نه تنها یک موفقیت برای Spider-Man بود، بلکه به دنیای سینمایی مارول کمک کرد بعد از ۹ سال حکمرانی بر گیشه های سراسر جهان و اکران ۱۶ فیلم دیدنی ۱۲ میلیارد دلاری شود! البته وضعیت Spider-Man: Homecoming با دیگر عناوین این دنیای اشتراکی فرق دارد، چون کمپانی دیزنی هیچ سودی از این فیلم نمی برد و «بازگشت به خانه» حاصل همکاری مارول و سونی پیکچرز است. در واقع شخصیت پیتر پارکر و همراهان او فقط در دنیای سینمایی مارول حضور دارند و حق مالکیت آنها در اختیار سونی پیکچرز قرار دارد. طبق قرارداد سونی و مارول، این استودیو فقط می تواند از شخصیت های اسپایدرمن در دنیای سینمایی خودش استفاده کند و هیچ ادعایی برای مالکیت آن ندارد.

حال طبق تازه ترین بروزرسانی باکس آفیس، در چارت بین المللی، فیلم سینمایی Marvel’s The Avengers با فروش ۱,۵ میلیارد دلاری پرفروش ترین فیلم دنیای سینمایی مارول است و در جایگاه نخست قرار دارد، فیلم Avengers: Age of Ultron با فروش ۱٫۴ میلیارد دلاری نیز در جایگاه دوم، و Iron Man 3 با فروش ۱٫۲ میلیارد دلاری در جایگاه سوم قرار گرفته است. Homecoming در حال حاضر شانزدهمین فیلم پرفروش MCU است اما بزودی شاهد صعود آن خواهیم بود. اما در آمریکای شمالی نیز Marvel’s The Avengers با فروش ۶۲۳ میلیون دلاری پرفروش ترین فیلم MCU می باشد. لازم به اشاره است که بزرگترین افتتاحیه این فرانچایز هم اکنون در اختیار فیلم The Avengers (با ۲۰۷ میلیون دلار) قرار دارد.

دنیای سینمایی مارول

فیلم بعدی دنیای سینمایی مارول Thor: Ragnarok نام دارد که اکران آن قرار است از سوم نوامبر ۲۰۱۷ مصادف بـا ﺟﻤﻌﻪ ۱۲ ﺁﺑﺎﻥ آغاز شود، بعد از آن نوبت به black panther (پلنگ سیاه) می رسد که اکران آن از ۱۶ فوریه ۲۰۱۸ مصادف بـا ﺟﻤﻌﻪ ۲۷ ﺑﻬﻤﻦ آغاز خواهد شد. همه این فیلم ها در نهایت به Avengers: Infinity War ختم خواهند داشت، اکران این فیلم از چهارم مِی ۲۰۱۸ مصادف بـا ﺟﻤﻌﻪ ۱۴ ﺍﺭﺩﯾﺒﻬﺸﺖ ۱۳۹۷ آغاز می شود.

Rating: 5.0. From 1 vote.
Please wait...

پاسخ بدهید

You must be logged in to post a comment.